Студенти в Нидерландия - 21

  • 11 572
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 015
Не успяваме да си влезнем в акаунта на Вестиде! Помощ!?
Виждам, че има регистрирали се още вчера. kasii, как успяхте?

# 121
  • София
  • Мнения: 2 201
Аз преди седмица създадох акаунт при тях - пробвах, в момента няма проблем с влизането.
Да не  би да е било временно нещо? Още ли не можете да влезете?

# 122
  • Мнения: 1 468
Не успяваме да си влезнем в акаунта на Вестиде! Помощ!?
Виждам, че има регистрирали се още вчера. kasii, как успяхте?
Ако влизаш във vestide.nl няма да успееш. Трябва да отидеш в rooms.vestide.nl

# 123
  • София
  • Мнения: 1 363
Не успяваме да си влезнем в акаунта на Вестиде! Помощ!?
Виждам, че има регистрирали се още вчера. kasii, как успяхте?
Влез на https://rooms.vestide.nl/en/
Отиди на Log In
Изпиши user И pass


При мен и така не влиза, а по средата на екрана се появява още един логин . В него пиша user  и  pass и така влизам.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 201
Докато си играя да влизам и излизам, вижте на какво се натъкнах на сайта на vestide:

Някой запознат по темата? До колко процента може да ти намалят наема, ако кандидатстваш?
Много е тънък моментът - ако го намалят, ще трябва да намалят и надбавката за наем. Да не стане много труд за нищо.

# 125
  • София
  • Мнения: 7 064
Те първо ще го увеличат с 5% от 1,юли. Joy

# 126
  • София
  • Мнения: 2 201
Да, ние вече получихме писмо за 5,8 % увеличение - в Бреда, към друга агенция. Ама пазят тайна 😂, не казват, че може да искаш намаление на наема при ниски доходи.

# 127
  • София
  • Мнения: 7 064
Може би октомври, но не съм сигурна, наемът за 2023 беше автоматично намален, въпреки че чистият наем е доста под 500 евро. Не съм търсила по каква схема са го намалили.
В случая, поне ние няма да се възползваме от това, защото чистият наем  е по-нисък от посочения. Надвишава сумата за помощ с около 1,50 евро... Joy

# 128
  • Мнения: 1 015
Благодаря, момичета успяхме да се регистрираме във Вестиде, но сме номер 1200, не тая надежди. DisappointedИма ли значение поредния номер или е на лотариен принцип?DisappointedDisappointedDisappointed

# 129
  • Мнения: 1 468
За съжаление има значение номерът или времето за регистрация - колкото по-дълго време си регистриран, толкова по-напред си в списъка. НО, пишат в сайта, че имат множество критерии и ЕДИН от тях е времето/номерът. Тъй че ... има шансове!
Август ще пускат пак стаи. Имаи други обяви във Вестиде, освен тази на Haven. Кандидатствайте и за тях.

# 130
  • Мнения: 1 015
Нали беше обявено от 26ти, как стана така, че успяхте на 25ти? Нещо ние с дъщеря ми ли проспахме?

# 131
  • Мнения: 2
Здравейте дами,синът ми все още чака покана от университета,вече е съвсем близо.Въпроса ми е може ли да се регистрира във Вестиде или се посочава някакво доказателство,че е студент,защото се притеснявам,че няма да има шанс изобщо?

# 132
  • София
  • Мнения: 925
"Ние" получихме от Student Experience преди дни съобщение за увеличение на наема с 3.81% от 1-ви юли.

Аз това с помощта за наем не го разбирам съвсем- ако си на 19 не можем да ти помогнем с помощ, защото наемът ти е прекалено висок, но ако си на 23- можем" Simple Smile
Това ако някой ми обясни къде е логиката, ще се радвам...

# 133
  • Мнения: 1 468
Нали беше обявено от 26ти, как стана така, че успяхте на 25ти? Нещо ние с дъщеря ми ли проспахме?
Получихме мейл - изненадааааа Simple Smile, че стаите се отварят един ден по-рано. И аз бях в шок, но те и мейла си пишат: Да, знаем, че е един ден по-рано. Заповядайте! И така, още вчера си заплюхме стая в Haven. То не е точно стая да си заплюеш, ами по-скоро да си в списъка, че ще имаш стая, пък коя точно се определя или избира по-късно. Да, такива са нидерландците, обичат изненадите и постоянно измислят нещо.
Taleksa, може да се регистрира. После, когато е одобрен за стая, тогава искат доказателство, че е студент. Или при покана за оглед в някои случаи са ми искали доказателство. Досега не съм имала успех с тях. Онлайн огледи правят рядко, но дори и когато правят такива, те са с още 20 човека и си избират от сънародниците си. За присъствените огледи пращам дъщеря ми.
Във Вестиде има два вида стаи: едните са чрез Haven - вчера започнаха регистрациите за там. Това са новите сгради и там имаме предимство в 50% от стаите, заради това че сме първокурсници.
Другите са си към Вестиде и постоянно има стаи. Има значение от колко време си регистриран. Ние имаме едно предимство, че живеем далеч и ни добавят към времето още 12м., ако не се лъжа.
Май казах всичко, което знам за Вестиде.

# 134
  • София
  • Мнения: 7 064
Отчитам младежа с първи взет изпит от третия квартил - data structures.
Обади се толкова щастлив с новината, че крещеше - щом е взел discrets structures и data structures, значи може да се брои завършил бакалавър! JoyJoyJoy

Общи условия

Активация на акаунт