Майски бебета 2024г. - Тема 13

  • 15 549
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 673
Аз все си мисля,че най-добрата храна и най-полезна,си е кърмата.Тя си съдържа всички полезни и необходими вещества за бебето.Не,че е невъзможно да се разболее,но със сигурност е по-малка вероятността.Според мен си останете,но дръжте децата по-далече едно от друго.Незнам,така мисля.Че ревността е гадна работа,сестра ми имаше такива проблеми с нейните деца.Голямото не искаше въобще бебето,с много говорене се оправиха нещата

# 46
  • София
  • Мнения: 862
Мда, има го и това, че свекито има само едно дете и никога не ѝ се е налагало да се съобразява с евентуална ревност. И не си мери много приказките като говори. Оправдава някои неща, защо не могат да станат, с бебето, а всичко, което съм чела по въпроса е да не се прави именно това. Та ако изчезна за няколко дни, не знам какви ще ѝ ги наговори.

Това за кърмата и аз го знам и затова смятам, че може и да са ок нещата. Утре каката е на лекар, да каже колко е добре или зле положението и след това, ще имам яснота и аз какво да правя. Въпросът е за тази вечер.

# 47
  • Мнения: 214
Според мен ги раздели без контакт и ти пий биозин мама, за да предаваш през кърмата на бебчо допълнително подсилване на имунната система. И колкото и да е трудно, избягвай контакт с голямото детенце. Мий ръцете, слагай маска и пробвай така за тази вечер. Нямам опит в такава ситуация, но както го описваш раздялата ще е драматична.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 320
Eleyn, аз бих изолирала децата едно от друго. За себе си е ясно - миене на ръце, даже и смяна на дрехи между контактите с едното и другото дете, и бих се надявала, че и кърменето ще помогне.
Така или иначе са имали контакт, така че толкова наложително да е да решаваш тази вечер не мисля, че е.

Напълно те разбирам колко раздвоена си и ти е трудно да решиш. Но и аз разсъждавам като теб - не бих го пратила някъде, за да не прецакам нещата в емоционален план (и без това дори и да не го показват съм убедена, че си преживяват промяната вътрешно).

# 49
  • Мнения: 598
Максимално да нямат контакт двете деца е може би най-доброто решение, но ако е възможно не се изнасяйте дори временно- слагай маска, проветрявай, но си давай внимание на каката. Наистина е важно да се "инвестира" във връзката им отсега. Без да искам да звучи нескромно, но положих огромни усилия моите момичета да се обичат, ценят, разбират и да не се ревнуват, включително и тандемно кърмене първите 3 месеца от живота на второто и си струваше всяко от тях. В момента се обясняват в любов една на друга, винаги мислят за другата дали има от нещо, което едната получава, споделят почти винаги без проблем и по цял ден си играят заедно. Като бяха по-малки се е случвало едната да е при майка ми и си липсваха, домъчняваше им за 2 дни максимум, затова и спрях да ги разделям. Та мисълта ми е, че си много права да не искаш да се оправдават разни ситуации с бебето, аз даже бих споделила на семейството си каква ми е идята и бих ги помолила да играят екип с мен.

# 50
  • Мнения: 159
Дали е нормално бебето да хълца по 2-3 пъти на ден?

# 51
  • Мнения: 235
Да и на мен тези силиконови протектори направиха така че да кърмя малкият! Пробвах и доста без тях, но за съжаление не се получи и докрая си бяхме с тях. Още в болницата си ги носих ( при мен се оказа че явно имам дребни зърна). Та и сега с вторият ги слагам в багажа🤗
Включвам се единствено с един съвет за след раждането.
Още от болницата опитвам да кърмя, но нещо не ми се получаваше - плачеше като я доближа до гърдата, ако случайно опита да захапе хич не й се получава, ако пък случайно захапе пускаше почти веднага та се принудих да изцеждам.

Преди 2 дни реших да пробвам със силиконови зърна - леле захапа на секундата  и си суче като пич. Ще опитам отново и без, но да имате предвид тази опция ако в началото срещнете подобни проблеми и да не се отказвате от кърменето.

# 52
  • Мнения: 125
Извинявам се за глупавия въпрос, но как си уцелихме размера на силиконовите протектори?

# 53
  • Мнения: 751
Не е глупав въпроса, на мен ми бяха дали една брошура на един семинар, на нея имаше дупки, на които трябва да си измериш зърното 😀 моето съответстваше на М, поръчах М и ми пасна идеално. Доколкото разбрах, масово се ползват М-ки, но не знам как по друг начин може да се измери честно казано. Може би с метър да си измериш обиколката?

# 54
  • Мнения: 512
И моята хълца често, но не съм засичала колко пъти.

Аз това за силиконовите го бях прочела някъде по темите, дали при нас или в друга не помня, но съм си записала да купя. Не знам това с размера как ще стане.

Днес нещо много ми тежи, трудно дишам и нямам енергия. Така и не изпрах дрешките за да ги подредя в скрина. Явно ще остане като се затопли.

# 55
  • Мнения: 71
С пробване, няма как по друг начин.

Аз за момента ползвам на Чико като те са 2 размера - S-M и M-L. Размерът ми е M-L, но нещата се получават и с по-малкия размер просто е малко по-болезнено, .защото в моя случай са ми по-тесни докато малката суче, но пак си се получават нещата и с тях.

Извинявам се за глупавия въпрос, но как си уцелихме размера на силиконовите протектори?

# 56
  • Мнения: 32
Извинявам се за глупавия въпрос, но как си уцелихме размера на силиконовите протектори?

Тук Ася Демирева обяснява как се избира размер https://www.youtube.com/live/gaxp7vdVQ2k?si=j13UVeXnE4vKqR6u&t=3468

# 57
  • Мнения: 6 985
Аз пуснах пара на едни дрешки предстоят и другите само да изсъхнат...направо нямаме никакво място,нз как ще я караме🤷

# 58
  • Мнения: 63
Zoya, благодаря за темата за пореден път!! Gift Heart Много се радвам, че вече си си удома и всичко е наред, нека бебко да постои още на топло. Hands Pray

Момичета, днес бях на преглед и тонове, малкият бонбон в 34+4 тежи 2630гр. Heart Eyes

С АГ все още не сме разговаряли за раждането, но тя знае, че ако всичко е наред, искам да родя нормално и не се е опитвала да ме разубеждава или нещо подобно.

Днес започнах с прането на бебешките дрешки и целият апартамент мирише на бебе Blue Heart Нямам търпение вече да усещам аромата на бебчо гушнат в мен Heart Eyes Аз ги пера, суша в сушилнята и след това гладя. Вероятно след като бебчо се роди няма да имам време да гладя всеки път, но докато мога ще го правя.

# 59
  • София
  • Мнения: 256
И моето хълца често. Четох, че е нормално. Аз приключих с прането и подреждането. Остава да измия шишетата и бибките и да ги сложа в стерилизатора.

Общи условия

Активация на акаунт