ДВАНАДЕСЕТИ клас - в очакване на ДЗИ

  • 9 379
  • 134
  •   6
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 080
Благодаря за темата и аз!

За изпращането - взела си е някаква рокля, твърде романтична, според мен, мислех, че е удачно с нещо по-строго. Но както й харесва на нея, в крайна сметка.

На всички необлечени - ние както сме с пълен набор тоалет от февруари, от рокля до обувки, чанта и бижута, изведнъж се оказахме на стартова позиция. Реши тотално да прекрои роклята, което аз не знам точно как ще се случи и дали ще се получи. Предстои ни консултация. Викам си, спокойно, Евгени, ако се оплескат нещата, взимаме каквото има останало по магазините, и това е. Само здраве да има.
Исках за фотосесията да си вземе нещо ново, за връчването на дипломите също, но не - било й писнало от мен и съм й създавала "енкзайъти", да съм се "чилнела" малко. Затова се "мютнах", ако сама реши нещо, ще се "джойнна" Joy

# 16
  • Мнения: 297
Дони, за математиката в СУ - не знам, но съвсем случайно разбрах, че по биология вече са проверени всички и в най-скоро време децата ще могат да видят резултатите си.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 113
Благодаря за новата тема! Следя ви, но проблемите ми са в друга посока и по набора само регистрирам какво е движението.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 397
И аз да не ви изпусна, но нито с тоалет мога да се похваля, нито с подготовка за ДЗИ. Има време Laughing

Нинка, благодаря, че се погрижи, а на Спунк - успех в новата работа, да ти е по сърце Revolving Hearts

# 19
  • Мнения: 11 918
Днес от медиите разбрах, че е решено да има обявена втора дата за НВО за седмокласници те при изключителна причина за неяваване на първата дата.
За мен, макар да нямам второ дете, тази промяна е от огромно значение, доколкото вложих много енергия, за да постигна това, благодарение и на вас. Писма, медийни участия, нищо... и сега вече промяната е факт. Щом ние, "лелките" малко от малко създаваме промени, представете си смелите промени, които ще постигнат децата ни!
Щастлив и смел полет на младите птици.... Heart

# 20
  • Мнения: 897
Честита победа! Ей, и да го сложите  като следващо заглавие на темата, много е хубаво…

# 21
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Светкавица това е наистина прекрасна новина! Въпреки, че успях едва 70-80 подписа да събера се чувствам страхотно и победоносно!

# 22
  • Мнения: 133
Светкавица, наистина браво! Обаче откак се помня родител, все отпосле се случват промените, които са толкова логични, че - ей богу - не мога да схвана защо е нужна такава борба и такова неразбиране. Но е хубаво, че все пак се случват!
За бала сме готови почти напълно, за изпращането в училище - също - девойката заложи на класически костюм с панталон. Много е практична - понеже е с цвета на роклята, щяла да отиде с обувките за бала. Аз пледирам да закупим и едни кецки за по-късните часове на бала, но срещам отпор - нямало смисъл, защото нямало да ги носи после (като че ли роклята ще носи, но както и да е). Постигнахме съгласие, казах й, че ще ги меря аз и след бала стават мои. Та - само това остана да купим.
Не знам за какво ДЗИ говорите, честно! То тази година ли е, всъщност!? А, да бе - ама тя си знае, какво дуднете, спокоооойнооо, бе!
Ей такова е отношението към нещата у дома.
Уж за проба се яви на предварителен изпит по БЕЛ във ВТУ, изкара неочаквано висока оценка и като че ли с това приключи подготовката.
Изобщо - важното е да сме живи и здрави Simple Smile Омммммм

# 23
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Да се запиша и аз в новата тема:-)
Благодаря Нинка!
На Спунк успех и късмет! Да вземе да се весне.

Наборът е луднал от чертане и писане за проектите и дипломната, а краят на април е много близо. Нямам идея как е по БЕЛ за ДЗИто.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 711
Благодаря за новата тема!
Светкавица чудесна идея за ново заглавие на темата,когато настъпи съответния момент-"Щастлив и смел полет на младите птици" /от набор 2005/.Все си мисля,че дотогава ще изпишем тази тема.Така де, изпращания,матури и балове идват.
Новината за повторно явяване на ДЗИ при достатъчно уважителни причини вчера ми "излезе" във ФБ.Браво Светкавица!
Мартеа и аз чувам,как трябва да го карам "по-чил".Да живее терминологията!
За изпращането в училище моята щерка си купи костюм.Някак делово ми стои,този,който тя избра,но нямам думата.За бала очаква да я повикат на проба.Има чанта и обувки /трябва да са налични при пробата/.Услужливо я подсетих,че има и раздаване на дипломи.За там няма тоалет,но той може да бъде купен и през юни.
Миналата седмица им беше фотосесията.Не е купувала специален тоалет /в интерес на истината потърси,но нищо не хареса/.Но в същия ден си уговори час за пробен грим и така отиде.
Кметът на София е обявил 02.05 за неучебен ден за София.Не че нашите деца много ги касае това,но все пак.
За срещата или по-точно за заведенията да кажа.Бирарията на бул.Прага 18 е все още в ремонт,двора имам предвид.В неделя минах от там.Все си мисля,че до 01.06 ще са свършили.Така че може би наистина е добре малко по-късно да се гласува за ресторант или да се търсят други варианти.
Спунк честита нова работа!Да си удовлетворена от избора си!

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 19:00 от Ali97

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ние днес свършихме страхотна работа - всичко за изпращането, чанта за бала плюс проба и оставяне на роклята за стесняване и скъсяване, бели семпли кецове за евентуално преобуване. Обувките за бала купи миналата седмица.
На изпращането ще е с бял елегантен панталон и бежов топ с интересно деколте, подходяща чанта, сандали с ток си имаше.
Чакаме и ние математиката от СУ. Сега учи по-усилено по БЕЛ, но не съм чула да правят нещо пробно в училище.

# 26
  • Мнения: 897
Честити нови придобивки на всички! И аз си купих шик костюм за изпращането …😁 На него са поканени родителите заедно с ученици и учители и ще е по-специално събитие. Балът е само за зрелостниците и техни приятели  - сами са си организирали всичко, по-скоро си имат страхотна организаторка.  После ще треперя, докато мине и “медения месец” на гръцкия остров… А дипломите дали ще ги раздават официално и кога - не знам, но честно казано, по-скоро ме интересуват датата на раздаване и резултатите в тях, защото ще трябва и срокове да гоним, а после и дълго да чакаме.  Дано всички успеят да сбъднат първите си желания!

# 27
  • Мнения: 39 384
Благодаря за темата!
Светкавица, честита победа!
Щерката има рокля за изпращането, купихме и за фотосесията със съучениците.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 041
Спунк, спокойствие и пари на новата работа!
За дрехи и университети нямам какво да кажа Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 2 687
Перличка, съжалявам за здравословните проблеми, дано по-бързо ги разрешиш.
dimitrina, и при теб да се разрешат затрудненията.

Не знам при другите как е, но при нас няма никакво очакване на ДЗИ, поне аз не съм чула, може би не иска да си  признае, кой знае.
След мрънкането ми в предния ми пост, всъщност се оказа, че доста интересно надграждане на роклята е намислила, поне визуално, остава да намери плат. Вече за изпълнението не мога да съм сигурна как ще се получи.
Така че ако се сещате къде има голям избор на платове, моля за предложения. Може и онлайн. Иначе като най-голям избор ми хрумна Какаду-то на Сливница.

Мъжо ми е набор 74 и барабар с всичките му съученици тая година стават на 50. А повечето са ни семейни приятели, за месец и нещо имаме поне пет юбилея в кюпа, отделно бях и на Фантома онзи ден, после кръчма (пак 50 на приятелка), снощи пак на кръчма, утре на гости, в събота на друг юбилей.. и вече тируриру съм леко.. Но така е весело, въпреки че тая седмица съм с по пет часа на нощ спане.. чуудо, но живи и здрави.
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт