Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 16 063
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 93
Момичета, във вторник бях на преглед, но забравих да попитам лекарката кога ще ми вземе вагинален секрет за изследвания.
По спомени в началото на бременността ми взимаха, предишния път като бях нещо спомена, че от здравната каса се бавили с плащане или нещо подобно, явно е трябвало сега, но е забравила, а вече съм в 15та седмица.

# 721
  • Мнения: 369
Дрийм, много интересно, не си бях представяла, че компресиращият чорапогащник може да е предписан да се носи целодневно против образуването на тромби Simple Smile

Аз днес бях на първия си масаж от месеци наред и първия си масаж за бременни изобщо. Забравено блаженство! Ако момичетата от София се интересуват, препоръчвам това място:

https://dupissima.com/masazh-za-bremenni/

# 722
  • Мнения: 1 460
Днес на прегледа ми казаха, че фетусмето е 105 гр. По календар съм в 15 гс. и до сега не ми бяха казвали тегло. По статиите пише, че фетуса трябва да е около 70 гр. 105 не са ли много? Да не би да е такова теглото, защото прекалявам с белтъчната храна?

# 723
  • Мнения: 369
Това с теглото е доста относително - изчисляват го по формула, която често дава разминавания (например, сравнени последно замерено с ултразвук тегло и рожденни тегло). На мен ми изчислиха 170гр. в 16+6, което също ми се стори много. Ако не са ти обърнали внимание, че има нещо необичайно, аз бих го взела за информация.

# 724
  • Мнения: 30
Здравейте, колко често ходите на преглед? Аз знам, че след 12 г.с. и ако няма индикации, викат един път на месец, но Бога ми, как ми мина този месец само аз си знам.
Откакто спрях прогестерона, сякаш не съм така подута, коремът ми леко спадна и почва да ме гони параноята дали вс е наред. Преди две три седмици изглеждах по-бременна от сега, 16+3 съм.
Също така, има ли такива, които още не усещат движения. Не помня първия път кога започнаха, и тогава чаках с нетърпение.

# 725
  • Мнения: 1 460
Аз не усещам, но е нормално. Според мен е още много малко Фетусчето. А и плацентата, може да пречи на усещането, ако малкото все нея рита, знам ли.
Смятам да почна да ходя на редовни прегледи на всеки 4 седмици.

Вие, които имате запис на 4Д, как мислите? Дали има смисъл сега да потърся някъде, където правят такива записи платено или да изчакам и след 20тата седмица да ида?

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 21:13 от Фрида

# 726
  • Мнения: 1 884
Аз се радвам, че нямам оплаквания. Ходя сега на 4 седмици на преглед. И съм спокойна. Зная, че при проблем мога да потърся съдействие от следящия ме АГ. Времето между прегледите използвам да си живея нормално живота. Енергията ми е малко повече. Ако не е по-голямото ми от обичайно коремче, не се чувствам бременна.
От 2 седмици го усещам, но още е слабо. Таткото само 1 път го усети в началото и си чака чинно да порасне достатъчно и да усеща по-отчетливо движенията. Иначе малкото и да спи, като си сложи ръката на корема ми и се размърдва. Усеща го. Има време. Те първа ще е забавата. Сега съм в 16-та седмица.

Скрит текст:
да ви покажа част от първата ми поръчка

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 00:20 от anichka.bs

# 727
  • Мнения: 49
Дамите от София, пък и по принцип, на какъв принцип работи спешната помощ за бременни? В Пирогов ли отиваш или да речем в Майчин дом? Днес ме мъчи липса на достатъчно въздух и започнах да се шашкам, че нищо не мога да направя по въпроса 🤷🏼♀

# 728
  • Мнения: 584
Измери ли си кръвното и пулса? Да не е от нерви, паник атака? Изпий 1 чай мента, полежи си.
На мен магнезий ми изписаха за сърцебиене, висок пулс и задух.
Дано всичко е наред. Във всяко спешно биха те прегледали, предполагам.

На мен към обяд пак ми стана много лошо и щях да припадна. Не бях яла, дали от това. Sad Кръвното го меря нормално, може би е от кр.захар ако ми пада. Много гадно, добре че бях близо до нас.

# 729
  • Мнения: 49
Благодаря ти за бързият отговор, Sweety 🤗 не знам какво е, нервната ми система е окей, а този гаден задух обикновено се получава в покой, например седнала съм на дивана, гледам ТВ и не ми стига въздух 🤷🏼♀  Оцелявам 🙏🏻 за щастие и по някое време разминава (днес е така от часове), но е и неприятно, и плашещо.

Надявам се ти си по-добре вече? Останала съм с впечатление, че ти пада кръвната захар, а това май се получава на гладен стомах.

# 730
  • Мнения: 584
Maya, и при мен задухът беше и в покой също, откакто пия магнезий е много по-рядко, опитай и ти.
Да, лежах, пих вода и ми мина. Обаче беше много неприятно и все навън ми се случва и се шашкам и аз.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 4 067
Ако все пак се притеснявате посетете бърза помощ. Нямам идея Пирогов дали биха помогнали при бременни, но може би Шейново и Майчин дом не е проблем - някой има ли идея дали спешното там е платено? Понеже в Токуда и спешното се плаща.

# 732
  • Мнения: 49
Благодаря Vaflichka за бързият отговор. Ами то поне да е ясно, че има спешно. Има ли със сигурност спешно в Тина Киркова, Майчин Дом, Шейново?

# 733
  • Мнения: 2 844
На мен ми предстои да спирам прогестерона и много се притеснявам...пия го от самото начало, сега съм в началото на 14-та седмица.

# 734
  • Мнения: 127
MayaJane, за Шейново знам със сигурност, че има.

Общи условия

Активация на акаунт