Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 12 805
  • 650
  •   3
Отговори
# 120
  • Мнения: 334
И на мен ми е трудно това с умората, напоследък ми е изключително натоварено на работа, а тази седмица съм в командировка и просто усетих как клепачите ми падат сами към 17ч..... Вероятно като си почина няма да е чак така, но сега съм доста изморена.
За сметка на това, си ям съвсем нормално, даже сега вечерях най-пикантната храна, която съм яла последните месеци и беше супер 😁
На мен коланът на колата почва да ми пречи, но си шофирам почти ежедневно, а тия дни и на дълги разстояния. Има едни колани за кола за бременни, ползвала ли ги е някоя от вас?
Иначе днес си сложих сама клексана, преди като си биех сама инжекции ми прилошаваше и затова сега ММ ми го слага. Ама пусто, няма го с мен на командировката, та пробвах пак 😁 съвсем прилично си беше и съм много доволна 😎

# 121
  • Мнения: 205
Пола още на пренаталния го видях - момиче 🤩
Moonlit, и на мен ми попадна клипче с подобен адаптиран колан за бременни и се надявах някоя мама да е ползвала вече и да сподели мнение 😁 и мен ме пристяга вече.

# 122
  • Мнения: 40
Суити,има. Мисля,че от тази година е това въведение, но просто няма специалисти, които я правят по каса, скоро даваха по новините, че реално ни се полага, но касата плаща много малко и затова няма кой.

Да и аз го четох това, уж има, ама няма. 😁

Как сте днес? Как ви понасят жегите? Симптоми? Какво хапвате?

На мен днес малко по-малко ми се гади, макар от 6 до 7 сутринта да беше ужас. Боядисах се и имам да чистя.
Хапнах дежурните сандвичи, кг са нагоре.


Здравей, аз мога да кажа, че повръщам повече отколкото в първия триместър. Жегите не ми понасят особено много. Усещам как се подувам, хем пия доста вода. Гледам все да стоя на хладно. Имам още някоя и друга дрешка за носене, но повечето вече доста ми стягат на корема. Не знам как ще се спасяваме в големите жеги това лято.

# 123
  • Мнения: 439
Добро утро. И аз не знам. Отсега съм с къс ръкав, 30+ градуса вчера и днес го дават.
И аз пия доста вода и вечер поне 2 пъти ставам до 00.
Пак ме мъчи и главоболие от вчера. Sad Не издържах и пих 1 парацетамол преди малко.
Съчувствам ти за повръщането, при мен е само гадене. Досега няколко пъти повръщах само. Но пък това гадене също е мн неприятно.

# 124
  • Мнения: 27
Добро утро : ) ! И аз се включвам с резултати от ФМ, казаха че всичко е наред! Беше много смешно, много шаваше бебо и постоянно бягаше от камерата - тя тъкмо нагласи да снима нещо и то избяга! Щях да прихна от смях, ама ми казаха да не дишам Grinning Но по тази причина за съжаление не видяхме категорично пола и кръвотока, въпреки че накрая докторката отдели сигурно 10 минути да се опита да ги види.
А това, което пише в амбулаторния лист е "без големи структурни дефекти", което малко ме притесни, но се надявам, че пишат това за тяхна сигурност? При вас какво пише? В крайна сметка не каза, че нещо я притеснява, даже каза, че някои неща са много добре.
Прегледът беше във МЦ Фемина при д-р Живка Карагьозова, много съм доволна! Почакахме си 1 час, но пък и мен ме прегледа много обстойно.
edit: И каза също, че плодът си отговаря на седмицата, в която съм, така че засега си оставам с термин около 29.10.2024 : )

# 125
  • Мнения: 11
Здравейте, ☀
Има ли някоя от вас, която се е записала на ЖК, но ходи и на частно на прегледи?
В момента съм в търсене на друг АГ на частно, тъй като по ЗК прегледите са ми 1 път в месеца и няма как да издържа толкова време без да видя какво става.
Ако има някой от Варна ще се радвам да сподели 😊

# 126
  • Мнения: 654
Здравейте, ☀
Има ли някоя от вас, която се е записала на ЖК, но ходи и на частно на прегледи?
В момента съм в търсене на друг АГ на частно, тъй като по ЗК прегледите са ми 1 път в месеца и няма как да издържа толкова време без да видя какво става.
Ако има някой от Варна ще се радвам да сподели 😊

Аз ходя само на частно и пак са ми на 1 месец в момента. Предполагам, че няма да ме изгонят, ако отида преди това, но на мен ще ми е неудобно. Grinning

# 127
  • Мнения: 1 765
Аз съм по ЗК и ме иска на 3 седмици докторът. Причина - тромбофилия и предишно преждевременно раждане.
Ако една бременност протича нормално и нямате неразположения веднъж на 4 седмици е достатъчно.

# 128
  • Мнения: 3 136
Аз се следя на две места-по ЗК веднъж месечно и частно,при репродуктивната ми.Записвам датите за преглед,за да са горе-долу два пъти месечно.По-спокойна съм.
И един глупав въпрос,понеже вече отвикнах от този вид техника,пък и бременността ми е първа.Дисковете,които ми дават след преглед,мога да ги сложа в обикновен лаптоп/компютър и да гледам това,което съм видяла на екрана по време на прегледа,така ли?
Ако всичко е наред с ФМ в петък,мислим да се съберем 5-6 човека(по-близки)и да гледаме диска.

# 129
  • Мнения: 86
Моята АГ по ЗК е със стара техника и освен това на предишния ми преглед каза, че ако искам да гледаме бебето ще трябва да плащам вече. И реших да се гледам частно при друг лекар, който много харесвам, но не работи по ЗК.

# 130
  • Мнения: 43
Аз се следя по ЗК и на частно тъй като лекарят който искам да ме следи е само частен, и имам прегледи два пъти на месец през две седмици
Здравейте, ☀
Има ли някоя от вас, която се е записала на ЖК, но ходи и на частно на прегледи?
В момента съм в търсене на друг АГ на частно, тъй като по ЗК прегледите са ми 1 път в месеца и няма как да издържа толкова време без да видя какво става.
Ако има някой от Варна ще се радвам да сподели 😊

# 131
  • Мнения: 11
Много ви благодаря момичета за бързите отговори.
Целта ми е да ги направя и аз така да са 2 прегледа в месеца. Днес съм запазила преглед на частно, пък да видим 😅

# 132
  • Мнения: 108
А добре де, с прегледите на ФМ не стават ли така 2 прегледа месечно? Моята първа ФМ беше на 10ти, а часът за ЖК на 22. следващата ми ФМ е за 9-ти Май, следващият преглед при АГ ще е около 20-ти предполагам... за Юни пак ФМ през 1вата седмица трябва да се падне а АГ преглед - предполагам пак 10-тина дни след ФМ. След 24-та седмица прегледите при АГ стават 4 на брой,  за сметка на една последна ФМ, а след 32 има измерване на тонове всяка седмица. Това е по основния пакет в Надежда.

# 133
  • Мнения: 439
При мен ще стане месец без прегледи. Sad На преглед съм чак края на месеца, а на  2ра фм на следващия ден.
Имам и доктор на частно, но рядко ходя там, при нужда, смятам по към края да съм по-често там, за да се разберем за раждането с него.

Днес ми е пак мн кофти, гадене, главоболие, запек. Гледам да не се оплаквам постоянно и като ме питат как съм, казвам добре.

Иска ми се да започна скоро да усещам бебето, за да не се чудя ок ли е.

Майките с термин началото на октомври, вече сте след средата на 4ти месец, как сте с оплакванията, а бебето усещате ли?

# 134
  • Мнения: 331
При мен ще стане месец без прегледи. Sad На преглед съм чак края на месеца, а на  2ра фм на следващия ден.
Имам и доктор на частно, но рядко ходя там, при нужда, смятам по към края да съм по-често там, за да се разберем за раждането с него.

Днес ми е пак мн кофти, гадене, главоболие, запек. Гледам да не се оплаквам постоянно и като ме питат как съм, казвам добре.

Иска ми се да започна скоро да усещам бебето, за да не се чудя ок ли е.

Майките с термин началото на октомври, вече сте след средата на 4ти месец, как сте с оплакванията, а бебето усещате ли?
Аз определено съм доста по-добре отколкото първите 2 месеца
Усещам го вече да, понякога като легна по гръб и се мести насам натам.Дори се случи няколко пъти да ми се надигне и подмести  леко корема.
Мислех,че е много рано още отсега да се усеща и вижда, но ми се случи ве4е няколко пъти.
С предишната бременност нямам спомен толкова рано да съм го усещала, ама то беше преди 100 години , може и да съм забравила LaughingLaughingLaughing

Общи условия

Активация на акаунт