“Като две капки вода“ - сезон 12, тема №3

  • 43 408
  • 1 020
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 5 269
Едва ли някой му знае песните 🙃 и дали пее въобще, или пък свири....
Организирал е или по-правилно част от организацията редица концерти в България.
Аз мислех, че това "Черно фередже" било песен. Ам май не било 🙃

# 421
  • Мнения: 2 620
Има и песен черно фередже, а цялостно им творчество е..

https://youtu.be/0mzjdq7nXjY?si=1mOuRvxG-48pwdbk

# 422
  • Мнения: 9 151
Фъньо се надува най вече с това, че организира концерти и общува явно лично (служебно) със звездите, това е гордостта му.

# 423
  • Мнения: 232
По-скоро организираше. Имаше фирма заедно с Амебата. Освен това свири на бас китара. Вече май най-стабилният му доход е от Капките и някоя друга халтура като музикант и с групата.

# 424
  • Мнения: 1 039
Както се вижда Маролизеца гладен не е останал...

# 425
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 320
А той Фънчо с какво по-точно е известен, освен че вече 15 години е журЕ в подобен тип формати? Името му нищо не ми говори по принцип. Знам, че е някакъв рокаджия, но не знам негови песни.
за Фънки.
https://fakti.bg/life/866368-fanki-se-pensionira-i-shte-poluchav … -pojiznena-pensia

# 426
  • София
  • Мнения: 1 943
А той Фънчо с какво по-точно е известен...
Надявам се да съм полезен (по лични спомени, в Нета може и да има повече, а някои години да се различават с малко):

Скрит текст:
Статията от линка (споделен по-нагоре) обхваща повече перипетиите със SME и преобладаващо са верни.
Димитър Ковачев "Дъ Фънк" е завършил Консервата (лично не съм уверен на 100%), свирил по фериботите, с група "Турбо" (има албум с тях) и в края на 80-те се включва в избухналото течение на "2-то БГ рок поколение" - като най-напред е с "Ера" (на оттеглилия се Любо Малковски - който пък основава по-късно "Ер Малък"). Групата е сред емблематичните за оня период на БГ рока на "цветята от края на 80-те". "Ера" на Малковски печели истински Златен Орфей (какъв куриоз!) с парчето Градът (по Клиф.Саймък - авторство на Любо).
В постоянна за кратко формация (след Любо), записват даже за Милена (колекционен е един нейн албум, в който 6-7 от 8-10 парчета са 2 версии с две банди зад гърба й). Минава за малко през Монолит (на Тони Чембъра и Павел Васев; ок.2002/03) и след пауза се захваща с проекта "Черно фередже".
"Фереджетата" - всъщност - са група още от 1994/95 г., първият им касетен албум е от 95. Следващият е от 2000 г. Силва ги напуска 96-а, Чочо - през 99-а (и двамата са сред основателите). Има трансформации в състава, но периода с Фънки ще дойде чак след още 7-8.
Когато някога Фънки и Амебата основаваха СМЕ (София Мюзик Ентърпрайсис) го имаше и легендарното Синьо кафе до Радиото и там нищо не оставаше скрито или необсъдено. Та се говореше, че парите практически са на Денис (Ризов - "Ахат"), още по-клюкарски - от баща му. И на фронт бяха Несторов/Ковачев, понеже по същото време Денис имаше няколко магазина за бяла/черна техника "Денис и Кастело". Сделките им тръгнаха едва ли не от "пирони и олио" - преди да навлязат в промоутърството.

# 427
  • Sofia
  • Мнения: 26 519
Вярно ли е,че Албано е прескочил масата 😄

Фъньо само с подобни просташки  “песни”го свързвам 🤮

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 16:13 от Doli

# 428
  • Мнения: 838
Една чалгарка като Мария има повече хитове и постижения от Фънчо, сори.

# 429
  • Мнения: 232
Явно за това я издига в култ 😂😂😂

# 430
  • Мнения: 835
Сега гледам аз Капките! Наистина ли не можаха да намерят един преводач от италиански? Човек икона им пее на крака,в западащо шоу,те.... английски! Добре,че Елена ги поздрави подобаващо и възпитано на родния му език
И точно тази вечер да се падне на бутона Албано и то на Наско,с перфектния си глас.....Иначе бутона е ,,истински"
Фънки дълбае дъното.

# 431
  • España
  • Мнения: 1 298
Някак много вяло мина участието на Ал Бано снощи ! А можеше да е гвоздеят на този и без това скучен сезон !
Най-малкото очаквах Маги , в краен случай Джуди да се появи ….те нали имат “топла връзка” с Италия ….Маги е живял там , знае езика предполагам ….та да се разговорят ; да стане шоуто по-италианско….такава звезда им е на гости , а то….английски преводач накрая …”скузаци”, амааааааа…..!

# 432
  • Мнения: 52
Както се вижда Маролизеца гладен не е останал...

Пък и количката му гори малко...

# 433
  • Мнения: 355
Аз понеже превъртам често и не чух оригинала на песента на Елена, а името Till Lindemann на мен нищо не ми говори. Чух изпълнението на Елена и ми хареса. Но накрая като разбрах, че пее Рамщайн ... еми, изобщо не ми звучеше на Рамщайн. Не знам сега това дали не е солов проект, защото самата песен не ми е позната, но изобщо не предположих кой може да е оригинала.

За мен Джулияна беше излагацията на вечерта, но пък Ал Бано й даде доста точки.

Християна се справи много добре с песента. Имаше моменти, в които се задишваше, но то с тоя фалцет и в това нейно състояние е разбираемо. В моята класация тя беше на първо място.

На мен Наско ми хареса повече от Ал Бано, да ме прощава човека.

Но Владо беше истинско разочарование. Очаквах мноого повече от него тази вечер. И много разочароващо, че публиката гласува само за любимец, а не за изпълнител на вечерта.

 

# 434
  • При семейството си
  • Мнения: 6 631
Елена напълно заслужено си спечели първото място този път.
Фънки на моменти “предобря”.
Елена:
https://youtu.be/BjSJgmssUcc?si=UtauWs2DUNfAfxlx
Оригиналът:
https://youtu.be/T453VUjgYIM?si=q3pHO55dYDM7kKOE
Християна беше също сполучлива имитация.
Иво доста добре се справи. С тази роля на мрънкач за оценки, не ми харесва, макар че наистина е подценяван.
Наско….поне има адекватно присъствие на сцената, макар и не винаги добри имитации.
Джулка този път много зле, но пък влага някакви усилия.
Не знам, за мен Мария и особено английският и’ са потресващи, но никой не и’ прави проблем в тази посока, та явно проблемът е в мен.
Панайот се справи….като Панайот.

Общи условия

Активация на акаунт