Страсти - ясли и градини в София, кампания 2024/2025 - Тема 1

  • 6 143
  • 164
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 307
Някак не ми се струва честно неприетите деца да са санкционирани 1 точка, че не са ходили на ясла. Не е като да имат избор.

# 46
  • Мнения: 872
В какъв срок отговарят от обратна връзка?

# 47
  • Мнения: 3 925
Не е и честно само породените да получават точка, а ако имат 3 години разлика във възрастта, например, да не получават. Но това е, едни намират едно за честно, други - друго. В момента в действителност, ако дете не е посещавало ясла - частна или държавна, то място в някои райони няма.

# 48
  • Мнения: 19
На какъв принцип класират деца с еднакъв брой точки, в яслите където съм кандидатствала приемат по 20 дечица. А тези с равен брой точки са двойно повече.Как избират кое дете да приемат?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 5 962
На какъв принцип класират деца с еднакъв брой точки, в яслите където съм кандидатствала приемат по 20 дечица. А тези с равен брой точки са двойно повече.Как избират кое дете да приемат?
Жребий

# 50
  • София
  • Мнения: 2 681
От обратна връзка до сега са ми отговаряли до 24 часа.
Децата с еднакъв брой точки ги избират чрез жребий на лотариен принцип.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 5 962
Някак не ми се струва честно неприетите деца да са санкционирани 1 точка, че не са ходили на ясла. Не е като да имат избор.
Всъщност идеята на тази точка е всички приети ясленчета да са равнопоставени.
Ясленчетата приети в ДГ с яслени групи продължават автоматично в 1-ва градинска група. Доколкото ясленчетата от СДЯ нямат къде да продължат, въпреки че вече са били класирани и приети. С тази точка им се дава предимство да продължат наравно с ясленчетата от ДГ с яслени групи. Тоест един вид да не им се налага повторна борба за място.
Но да, спрямо неприятните деца, не е честно. Но това вече е друг въпрос. Всеки един критерий не е честен спрямо дадена група.

# 52
  • Мнения: 1 715
Как варират месечните такси за държавни и частни ясли?

# 53
  • Мнения: 3 925
В държавни няма, в частни - различно, в зависимост от яслата. Преди две години започнахме на 750, в момента плащаме 1100.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 134
В какъв срок отговарят от обратна връзка?
Три работни дни им е стандартното време за отговор, но се случва и да е повече.

# 55
  • Мнения: 1 452
Здравейте,

Включвам се и аз с въпрос. Предстои ми смяна на работното място точно две седмици преди класирането за градините. Трябва ли тази промяна да бъде отразена някъде в Исодз или когато се записвам само ще трябва да занеса документ от новия си работодател? Няма да имам прекъсване на осигуровките, нито на типа договор (трудов).
Сякаш с първото дете въвеждах точно къде работя, а сега като влизам в системата не ми се показва работното място.
Мога ли сама да се прецакам със смяна на работата точно сега?

Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 16:16 от One rose rose

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 5 962
Няма значение къде работите. Тази информация не се въвежда в системата.
Важно е да сте назначена на работа по време на класирането.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 134
Здравейте,

Включвам се и аз с въпрос. Предстои ми смяна на работното място точно две седмици преди класирането за градините. Трябва ли тази промяна да бъде отразена някъде в Исодз или когато се записвам само ще трябва да занеса документ от новия си работодател? Нямам да имам прекъсване на осигуровките, нито на типа договор (трудов).
Сякаш с първото дете въвеждах точно къде работя, а сега като влизам в системата не ми се показва работното ми място.
Мога ли сама да се прецакам със смяна на работата точно сега?

Благодаря предварително!
Преди се вписваше името на работодателя в системата, но сега вече не. Ако сега сте на трудов договор и ще сте на трудов договор при новия работодател и по време на класирането, няма нужда нищо да променяте относно трудовия статус в системата. При записване трябва да представите служебна бележка от работодателя, при когото работите на датата на класиране, както и копие от попълнена от съответния работодател трудова книжка.
Възможно е сама да се прецакате със смяна на работодателя точно в периода преди класирането - ако при новия работодател не потръгне добре работата и той ви прекрати договора без предизвестие на основание клаузата за изпитване преди датата на класиране - тогава бихте загубили и 2-те точки за работещ родител.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 16:20 от *Lorena*

# 58
  • Мнения: 1 452
Благодаря за отговорите!
Това с прекратяването на договора е ясно. Ама все така се случва в живота - нищо не се случва и изведнъж всичко идва накуп. Остава да си стискам палци!
Още веднъж благодаря! Успех на всички!

# 59
  • Мнения: 8
Възможна ли е смяна в профила на фамилията ми (сключен нов брак) или е необходимо да пиша към платформата и те да го направят?

Общи условия

Активация на акаунт