Аблация на сърцето -12

  • 1 567
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 493
По принцип до 6 месеца е нормално да има неразположения, за такава диагноза още повече. Нужно е време да се успокои сърцето.
Аз от Ритмонорм изобщо не виждах полза, само Амаритон се справи с моите екстрасистоли.
Може да попиташ, biolo.
Успех ти желая! Hug

# 31
  • Мнения: 205
Много е прясна работата. До 6 месеца стават такива работи. Операция си е, сърцето трябва да се адаптира. Аз в този период бях подлудила Дева на лични с мои черни краски и лоши усещания.

# 32
  • Мнения: 366
Д-р Стоянов ми обясняваше на първия контролен преглед месец след аблацията, че през първите няколко месеца след нея е напълно нормално да има епизоди на ПТ и ПМ, и то дори по-тежки отколкото преди аблацията. Все пак сърцето е изпечено отвътре от процедурата. Важното е тези епизоди да се преодолеят - или чрез спонтанно влизане в ритъм, или чрез прием на допълнителна доза антиаритмик, или чрез посещение на спешно отделение. Постепенно щели да отшумят. Също така наличието на екстрасистоли било съвсем нормално явление. Примерно при мен първият холтер засече около три процента екстрасистоли (май бяха над камерни), което според д-р Стоянов било съвсем нормално.
Аз се записах за холтер в НКБ веднага след аблацията, холтера го носих от предишния ден преди контролния преглед до самия контролен преглед, Стоянов разчете холтера и след половин час ми проведе и контролния преглед.
А за влизане в ритъм с допълнителна доза антиаритмик - аз съм на амаритон сутрин и вечер по 100 мг. Имам инструкции от Стоянов - ако получа пристъп, да изпия допълнителна таблетка Амаритон и да изчакам 2-3 часа. Някои препоръчват и прием на една разтворима таблетка калинор (т.е. калий). Ако не вляза в ритъм до 2-3 часа, да приема още една таблетка амаритон. И ако до няколко часа след това не вляза в ритъм, да се запътвам към спешното отделение на НКБ.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 22:43 от Stilgar

# 33
  • Мнения: 10
Д-р Стоянов ми обясняваше на първия контролен преглед месец след аблацията, че през първите няколко месеца след нея е напълно нормално да има епизоди на ПТ и ПМ, и то дори по-тежки отколкото преди аблацията. Все пак сърцето е изпечено отвътре от процедурата. Важното е тези епизоди да се преодолеят - или чрез спонтанно влизане в ритъм, или чрез прием на допълнителна доза антиаритмик, или чрез посещение на спешно отделение. Постепенно щели да отшумят. Също така наличието на екстрасистоли било съвсем нормално явление. Примерно при мен първият холтер засече около три процента екстрасистоли (май бяха над камерни), което според д-р Стоянов било съвсем нормално.
Аз се записах за холтер в НКБ веднага след аблацията, холтера го носих от предишния ден преди контролния преглед до самия контролен преглед, Стоянов разчете холтера и след половин час ми проведе и контролния преглед.
А за влизане в ритъм с допълнителна доза антиаритмик - аз съм на амаритон сутрин и вечер по 100 мг. Имам инструкции от Стоянов - ако получа пристъп, да изпия допълнителна таблетка Амаритон и да изчакам 2-3 часа. Някои препоръчват и прием на една разтворима таблетка калинор (т.е. калий). Ако не вляза в ритъм до 2-3 часа, да приема още една таблетка амаритон. И ако до няколко часа след това не вляза в ритъм, да се запътвам към спешното отделение на НКБ.
Аз също взимам двойна доза Ритмонорм като вляза в мъждене. Хубавото все пак е, че след аблацията имам само епизоди, защото преди това бях в т.нар абсолютна аритмия с месеци наред. Така че определено имам подобрение след интервенцията.

# 34
  • Мнения: 54 493
Още ще се подобряваш. Hug

# 35
  • Мнения: 366
Един познат беше на аблация приблизително по същото време, когато и аз бях на първа аблация - приблизително преди четири години. Той е ходил при професор Иво Петров в Сити Клиник. Видяхме се с него година по-късно. Беше много доволен, каза ми, че след аблацията е излизал само веднъж от ритъм и се чувства много по-добре. След това не сме се чували и виждали, надявам се с него всичко да е наред.

# 36
  • Мнения: 108
Здравейте, успях да изчета тема 11, но не открих точно това което ме интересува.
От 10 години правя пристъпи на надкамерна тахикардия като последния беше миналия месец. Понеже не успях да го овладея сама в продължение на 6 часа се наложи да извикам линейка. Пулса ми стига до 180-200 и/м. Както и да и това мина с една инжекция, доктора ме посъветва да отида на кардиолог. На следващата сутрин бях на преглед и доктора веднага ме насочи за Аблация. Кръвното ми по принцип е ниско и по време на такива епизоди е стигало и 50/70. Страх ме е да се подложа на процедурата по няколко причини: аз съм на 33 г, имам две малки деца ( на 2,7 и 1,3 ), възможно ли е да стане по-зле след процедурата и ще мога ли да живея нормално без страх,че ще припадна пред децата си 😢.
Моля ви дайте ми кураж и съвети дали да се доверя на този лекар или да потърся още едно мнение. От Варна съм и ще съм благодарна на препоръки.
Предварително благодаря на всички ☺

# 37
  • Мнения: 205
С годините няма да ставате по-добре. Започнете обстойно да се изследвате и да събирате информация. Напълно е възможно една аблация да реши проблема. Имате късмет, че това е по-лечимата аритмия.

# 38
  • Мнения: 54 493
Здравей, Роси! Аз съм с такава аритмия/ бях, по-точно.
На твоите години за пръв път започнаха пристъпите, в началото кратки и ги овладявах сама. Но с годините ставаха по-чести. Т.е. влошават се нещата.
Но, все пак ти си решаваш, докога ще търпиш. 6 часа е много, аз не бих чакала толкова.

# 39
  • Мнения: 108
Здравей, Роси! Аз съм с такава аритмия/ бях, по-точно.
На твоите години за пръв път започнаха пристъпите, в началото кратки и ги овладявах сама. Но с годините ставаха по-чести. Т.е. влошават се нещата.
Но, все пак ти си решаваш, докога ще търпиш. 6 часа е много, аз не бих чакала толкова.

Благодаря, да този път беше прекалено дълго и това е най-притеснителното в случая.
Ще събирам кураж и ще действам.
А някой да се е подлагал,на тази интервенция във Варна?

# 40
  • Мнения: 422
Здравейте, успях да изчета тема 11, но не открих точно това което ме интересува.
От 10 години правя пристъпи на надкамерна тахикардия като последния беше миналия месец. Понеже не успях да го овладея сама в продължение на 6 часа се наложи да извикам линейка. Пулса ми стига до 180-200 и/м. Както и да и това мина с една инжекция, доктора ме посъветва да отида на кардиолог. На следващата сутрин бях на преглед и доктора веднага ме насочи за Аблация. Кръвното ми по принцип е ниско и по време на такива епизоди е стигало и 50/70. Страх ме е да се подложа на процедурата по няколко причини: аз съм на 33 г, имам две малки деца ( на 2,7 и 1,3 ), възможно ли е да стане по-зле след процедурата и ще мога ли да живея нормално без страх,че ще припадна пред децата си 😢.
Моля ви дайте ми кураж и съвети дали да се доверя на този лекар или да потърся още едно мнение. От Варна съм и ще съм благодарна на препоръки.
Предварително благодаря на всички ☺

Бях точно като вас. От години получавах пристъпи, и след един такъв продължителен с пулс 220+, завършил в бърза помощ и после в кардиология, като ми обясниха рисковете при подобен пулс, много бързо се реших на аблация. Не искам да ви плаша, но това може да се случи навсякъде. Ако сте на път, или на място, което е отдалечено от болница, какво ще правите? Изобщо не отлагайте. Моята аблация беше преди 2 години, бях на 36. От тогава, да чукам на дърво, не съм имала такива пристъпи. За Варна не мога да ви кажа нищо, аз пътувах до София за процедурата и не съжалявам за избора на НКБ

# 41
  • Мнения: 108
Здравейте, успях да изчета тема 11, но не открих точно това което ме интересува.
От 10 години правя пристъпи на надкамерна тахикардия като последния беше миналия месец. Понеже не успях да го овладея сама в продължение на 6 часа се наложи да извикам линейка. Пулса ми стига до 180-200 и/м. Както и да и това мина с една инжекция, доктора ме посъветва да отида на кардиолог. На следващата сутрин бях на преглед и доктора веднага ме насочи за Аблация. Кръвното ми по принцип е ниско и по време на такива епизоди е стигало и 50/70. Страх ме е да се подложа на процедурата по няколко причини: аз съм на 33 г, имам две малки деца ( на 2,7 и 1,3 ), възможно ли е да стане по-зле след процедурата и ще мога ли да живея нормално без страх,че ще припадна пред децата си 😢.
Моля ви дайте ми кураж и съвети дали да се доверя на този лекар или да потърся още едно мнение. От Варна съм и ще съм благодарна на препоръки.
Предварително благодаря на всички ☺

Бях точно като вас. От години получавах пристъпи, и след един такъв продължителен с пулс 220+, завършил в бърза помощ и после в кардиология, като ми обясниха рисковете при подобен пулс, много бързо се реших на аблация. Не искам да ви плаша, но това може да се случи навсякъде. Ако сте на път, или на място, което е отдалечено от болница, какво ще правите? Изобщо не отлагайте. Моята аблация беше преди 2 години, бях на 36. От тогава, да чукам на дърво, не съм имала такива пристъпи. За Варна не мога да ви кажа нищо, аз пътувах до София за процедурата и не съжалявам за избора на НКБ

Благодаря ви ☺, за съжаление няма как да пътувам заради децата иначе и аз предпочитам в София.

# 42
  • Мнения: 54 493
Не те съветвам за Варна.
Ще се наложи някой да поеме децата за поне 2 седмици. Тежко не трябва да се вдига после.

# 43
  • Мнения: 21
Здравейте, успях да изчета тема 11, но не открих точно това което ме интересува.
От 10 години правя пристъпи на надкамерна тахикардия като последния беше миналия месец. Понеже не успях да го овладея сама в продължение на 6 часа се наложи да извикам линейка. Пулса ми стига до 180-200 и/м. Както и да и това мина с една инжекция, доктора ме посъветва да отида на кардиолог. На следващата сутрин бях на преглед и доктора веднага ме насочи за Аблация. Кръвното ми по принцип е ниско и по време на такива епизоди е стигало и 50/70. Страх ме е да се подложа на процедурата по няколко причини: аз съм на 33 г, имам две малки деца ( на 2,7 и 1,3 ), възможно ли е да стане по-зле след процедурата и ще мога ли да живея нормално без страх,че ще припадна пред децата си 😢.
Моля ви дайте ми кураж и съвети дали да се доверя на този лекар или да потърся още едно мнение. От Варна съм и ще съм благодарна на препоръки.
Предварително благодаря на всички ☺

Здравейте, аз също съм на 33 и знам какви мисли за бъдещето ви минават през главата. Мисля, че точно това от което ви е страх, а именно да получавате пристъпи пред децата си и да припадате е в пъти по-вероятно ако не си направите аблация. За съжаление всичко е много индивидуално и никой не може да гарантира на 100 % резултата, но при надкамерни тахикардии е много висока успеваемостта, зависи от мястото на произход, което може да го определи само електрофизиолог от ЕКГ което имате по време на пристъп. В България електрофизиолозите се броят на пръстите на едната ви ръка, във Варна няма такива. Най-близко в момента ви е д-р Протич в Бургас в Сърце и Мозък. Той прави моята аблация миналата година. Другата ви опция е София- Токуда или НКБ.
И аз имам един въпрос към вас - по време на бременността как се държеше сърцето ви ? Имахте ли пристъпи тогава?

# 44
  • Мнения: 10
Четири месеца след аблация на ПМ. Резулатат от контролен холтер: 3 часов епизод на ПМ, 1200 предсърдни екстрасистоли, 5300 камерни екстрасистоли😒 Отчаяна съм. Тия камерните ме плашат. Много ли са? Кажете нещо положително😥🙏

Здравейте отново!Днес бях на контролен преглед при Д-р Милко Стоянов. За съжаление епизодите на ПМ зачестиха, почти всяка нощ имам за по 4-5 часа. Предлага втора аблация, смята че е рецидив. Честно казано много съм разстроена. Включи ми Беталок Зок за екстрасистолите и вдигна Ритмонорма, докато си "осмисля втората аблация"- така каза🙄😮‍💨 Кажете, има ли тук сред вас с две аблации за ПМ? Имало ли е смисъл? Отървахте ли се от тази аритмия?

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 17:43 от biolo

Общи условия

Активация на акаунт