Домакини 89/ Безгрижно лято ни зове

  • 7 244
  • 228
  •   3
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 861
Благодаря за темата и за кафето. И за това, че Валето не е сложила снимка на десерт!
Поправям се!!!!


Плами,всичко ще е наред!

Горска катеричка, добре дошла!

Последна редакция: нд, 07 апр 2024, 18:53 от Валенцето

# 16
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Привет!
Плами, стискаме палци, всичко ще е наред, важното е да мине добре. После ще се радвате само
Горска катеричка, добре дошла!
Мария, чак на 10 най-рано ще си разбера резултата от пункцията. Докторката, която я прави излезе отпуска, даже колежката ѝ мислеше, че е тръгнала и трябваше да се връщам в понеделник за пункция, а тя се оказа там. Но чак тогава се връща. Каза, че не очаква нищо притеснително, ама ми е напрегнато все пак
Валето ще я изключваме от темата значи, няма сърце
Ние доста напреднахме с навеса. Играхме си да правим ръбчетата, в тази част, която ще стърчи да си катеря рози по тях едни фигурки с фреза. Останаха ни само 3 греди да качим горе, е трябва да се изшкурят и омаслят, ама тя моята работа не се вижда, само тази на мъжа ми, и почваме дъските. Ако не украсявахме с разни орнаменти да сме ги почнали, ама то веднъж се прави

# 17
  • Мнения: 3 841
Плами, стискам силно палците!

# 18
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Добре дошла на новата девойка. Тук е спокойно и ще ти хареса.
Бе спокойна съм уж, ама ММ го отнася покрай спокойствието ми. Joy
И докато се тревожа за бебе, щерка и т. н синът снощи ми сервира, че е бил нападнат в София, в центъра, от 7 мъже, пияни  чужденци. Добре е слава богу, защитил се е доколко може срещу мъже с 20 години по стари и с 20 кг. по тежки. Бил е с приятел и две момичета, наистина на центъра на столицата и е имало много хора които са били свидетели и не се намесили.
Извикал е полиция и е подал жалба, но не се надявам на развитие. Полицаите са му казали, че има камери и по неговите описания на нападателите се надяват да ги открият. Утре очаква да го извикват заедно с приятеля му в някое от РУ за още показания.
Днес се чухме, добре е, но ми сподели, че за 2 седмици това е 4 опит срещу него и вече му писна. Обмисляме в кой град и университет да се прехвърли от октомври. Столица, друг път. С уважение към всички от вас които сте от там, но това е сбирщина вече. Груби, намусени, нетолерантност в крайни граници, нападателни към различно изглеждащите. Нямам думи вече. Rage

# 19
  • Мнения: 39 381
Плами, какво говориш? Ужас! Важното е, че е добре и няма пострадали. Надявам се полицията да си свърши работата в кратки срокове и да има наказани. Да не се случва друг път! На никой!

# 20
  • Мнения: 8 790
Леле!  Представям си какво ти е ,Плами!

# 21
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Мариат за жалост от както е в София непрекъснато е на прицел на някои индивиди. Вече 2 години търпи. Има спрей за защита и нож🙄. Знае, че само при самозащита може да го извади, но и той си е прав да го носи. Като каже че излиза с колеги и откачм от притеснение - болница или полиция ще ми звънне. Нетърпимо е положението, наистина. Искам си детето здраво и щастливо. Нали е там да учи, не пие, не се друса, не краде, е какво искат от него никой не може да каже. Със синьо зелена коса е, в черно облечен, с обици и татуировки. И какво от това??? Творец е, дизайнер, и то доста добри неща прави според преподавателите му в НБУ. Е ще го изгубят като кадър най вероятно.

# 22
  • Мнения: 3 841
Плами, кошмар… Права си, голямата част е нетолерантна. Университет в чужбина не е ли вариант? То и с неговата професия, навън ще има шанс за по-добра реализация. Или задочно образование?

# 23
  • София
  • Мнения: 9 861
Плами, нямам думи какво да напиша!
Няма толерантност и аз  го изпитвам на гърба си всекидневно. Е, не ме бият мен и детето, но то ми стигат погледите, подмятанията, държанието.
Случвало ми се е в метрото като седнем и всички наоколо да станат. Все едно Бубка е заразна.
Разбирам те много добре!
Не случайно жадувам за ей това време на годината, когато си дойдем на село и почти не виждам хора.  Съжалявам, че го пиша, но е факт.
От друга страна обаче мислиш ли, че е само в София това, в другите градове на Бг не?
Аз не мисля.
Дори мисля, че и на много места в чужбина се напълни точно с такъв тип хора, извинете за политическата вметка- тип фенове на националистически партии, които могат да те пребият само защото видът ти е различен от тяхната представа за нормалност.
Ако харесва обучението си тук ....не знам, не знам.
Трудно решение е.
Желая ти да вземете най- правилното такова.❤️

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275

От друга страна обаче мислиш ли, че е само в София това, в другите градове на Бг не?
Аз не мисля.
Дори мисля, че и на много места в чужбина се напълни точно с такъв тип хора, извинете за политическата вметка- тип фенове на националистически партии, които могат да те пребият само защото видът ти е различен от тяхната представа за нормалност.
Ако харесва обучението си тук ....не знам, не знам.
Трудно решение е.
Желая ти да вземете най- правилното такова.❤️
Със сигурност не е само в София такава ситуацията.Но....живя в Бургас и там нямаше случки ,пътува много по градовете / Плавдив,Русе,Велико Търново / и никъде не се е стигало до такива ситуации.За Варна е ясно , тук е роден и отраснал , и е имало подхвърляния зад гърба му,но пак не се е стигало да физическа разправа.
Относно университета за жалост няма вариант за задочно обучение по неговата специалност.За чужбина още в началото на кандитасктването му преди две години беше категоричен ,че желае да учи в България.Моден дизайн има във ВСУ ,но изглежда структурирана и формулирана по съвсем друг начи и не му допадна.Ще мисли какво да прави.Или остава или направо наново кандитаства в друг град с друга насоченост,което пък не му се иска т.н. си избра нещо което наистина го вълнува и му харесва.

# 25
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добро утро!

Плами, съжалявам да прочета, това което си написала. Написала си, че са чужденци, единствените които се движат по толкова хора са мигрантите. В центъра е пълно с тях, заради това, че джамията е в топ центъра на София. Имам приятелка, която живее на Мария Луиза и не може да си познае родното място. За толерантността мисля, че навсякъде е така, но аз отдавна мрънкам, че тук се напълни с всякакви. И не е само в центъра. Ама чак нападения, само на основание външен вид
Вале, после ще те занимавам отатък с моите разсади. Чубрицата, която взех, излезе почти веднага след като я наръсих, ама много хилава стои. Да ми кажеш да взимам друга докато е време или тази да държа. Като имаш време де, каквото излезе, това
Не мога да се събудя, уж станах, ама нещо ми се върти главата, не знам защо. Отивам да чистя подове, че е страшно
Гушки на всички Hug

# 26
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Ма ко не са били мигранти.Рокерски дрехи,обувки и цялостен външен вид.Мигрантите го подминават като цяло.

# 27
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Е тогава не са били чужденци. Този и миналия уикенд имаше откриване на мото сезона в разни близки населени места. Сега беше в София и Костинброд, вероятно изобщо не са били местни, а дошли от някъде за събитието

# 28
  • Мнения: 8 790
Чета за синът на Плами и оставам без думи. Колко сме гадни хората.

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Е тогава не са били чужденци. Този и миналия уикенд имаше откриване на мото сезона в разни близки населени места. Сега беше в София и Костинброд, вероятно изобщо не са били местни, а дошли от някъде за събитието
Чужденци са били , на 100% е сигурен.Но не англоговорящи защото английският им им бил лош.Българи - Не категоричен е.
Спирам по темата .

Общи условия

Активация на акаунт