Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 23 506
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 12 957
О, нейните са дълги, единия път май над 2 седмици докара... с дълго захранване след това, съответно. Тя не се храни ВМНВ де, даже поначало беше започнала това гладуване дето е на плодове и чай уж с мед... обаче тя чай много не обича, а след първия път заяви че и на плодовете не държи особено Grinning Май на Лидия Ковачева книгите беше хванала, ама в крайна сметка си кара на пълен глад и от тях повече спазва захранването че то не е шега работа след толкова дълъг фаст. При нея псориазисът не е дал други отражения до момента, основно кожни са й оплакванията. И точно защото е виждала колко зле може да бъде, се е навила да опита гладуването. Понеже преди редовно имаше видими плаки и по кожата на ръцете, мога да кажа че в последните години поне това със сигурност го няма - каза че 2 пъти в годината по няколко дни са достатъчни за това. Понякога е седмица или малко повече, единия път над 2, общо взето преценява според това как се чувства, не е да приритва там но да го прави на всяка цена. През цялото време си е активна, ходи си на работа, даже основно пеша се придвижва. Не помня дали и кафето не спираше за този период, със сигурност ми е казвала, обаче сега не се сещам.
Но те при нея близо до 24 часа нищо не са, тя една немалка част от живота си се храни по веднъж на ден, така предпочита.

# 871
  • Мнения: 862
24 часа май не са достатъчни за активиране на автофагията, поне не на нива, при които да започне лечение на организма при наличие вече на заболяване.

# 872
  • Мнения: 12 957
То не е просто какво да е заболяване просто да чистиш възпаление, а автоимунно, така че още по-сложно, не става дума само за автофагия.
А за нея - зависи кого питаш, общо взето. Трудно може да се установи с изследвания, прекалено инвазивни биха били. Гледах едни обясняваха за проби от дроб, далак и незнамсикакво, общо взето само това запомних че не е като за нещо друго да боднеш там я пръст, я вена. Та се съди косвено по някакви признаци и по изследвания на плъхове и се дават някакви времена ама дали са така и при кого как ще са... малко "каквото - такова" е там. Някъде казват че започва след 17тия час, другаде след 24тия, срещала съм и по-дълго - това като начално време. За пик съм срещала че 72 часа някъде, ама и това дали и колко е вярно...

# 873
  • Мнения: 862
Е да, за съжаление няма точни параметри, но на мен 24 часа ми се струват малко, да се активизират с пълна сила процесите по почистване от биологични отпадъци по клетките.
24 часа повече ми звучи като нормален цикъл на хранене и липса на храна. Особено като вземем предвид, че достъпът до храна в наше време е някакво изключение. Дори преди 100 години, болшинството от хората не са имали достъп до хладилника 24/7.

# 874
  • Мнения: 12 957
Малко е за такова нещо наистина, но тя и не казва друго, казва че толкова е успявала просто. А иначе нормално да се подобри дори само от режимното хранене, в сравнение с по-стандартно такова си е супер.

# 875
  • Мнения: 31 850
Моя братовчедка от дете е с витилиго. Беше много красиво и слабо дете. Има прекрасни родители. Да кажеш, нещо стрес, травми, лоша среда, не хора, няма такова нещо. Родителите и брат и бяха весели и добри хора.
Заминаха за щатите като бяха тинейджъри. Там тя започна да гладува. Когато гладуваше витилигото изчезваше.
Много дни е гладувала, но то тялото не издържа само на вода. И като почне да се храни пак се появява. А се е хранила добре, без боклуци.
Сега не знам как е. Загубихме си връзка. Нямаше фейс едно време.

# 876
  • Мнения: 27 616
Елора, витилигото май имаше някаква връзка и с Б 12 и вит. Д, не си спомням добре в каква посока беше. Имаше преди години тук съфорумка, която беше с витилиго.
Според мен също 72 ч фаст са минимум време за постигане на максимални ползи от автофагия. Особено ако се прави фаст за подобряване на някакво по-сериозно състояние.
Ето как изглежда моята КЗ след повече от 3 дни фаст (още не съм яла нищо), 72 е точно 4:

Няма хипогликемия, защото глюкозата не е основният ми източник на енергия (останалата глюкоза си я произвежда черният ми дроб). Нищо че пише "Glucose going low", чувствам се съвсем добре.🙂

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 11:46 от dolce miele

# 877
  • Мнения: 862
Живееш в САЩ и не ядеш боклуци ми звучи като оксиморон. Satisfied

Шегата на страна, и аз съм чувала че храната - вид и количества има ефект върху витилиго и всякакви автоимунни заболявания.

# 878
  • Мнения: 31 850
Това че е в Сащ, не значи, че не може да си намери качествена храна.
Вече дали е взимала Д и В 12 не знам, за витамини не сме говорили. То тогава и не ги знаехме, нямаше нет, нищо. Бяхме деца.
Нещата за нея ги знам от близките и.
Много се притесняваха, била вманиачена по здравословно хранене, но най-се притесняваха като не ядяла със седмици. Сменяла бая режими, четяла.
Като дете си беше слаба и то много, никога не е имала наднормата килограми.
Но така и разбрах от майка и последния път. Само дълъг глад и маха петната, но хапне ли нещо, се появяват. Каквото ще да е.
Честно казано според мен тя самата се стресира и се вманиачава и си докарва стрес на тялото.
Красива е и то много и се е фиксирала в/у тези петна, явно я комплексират. А доколкото помня на мен не ми правеха впечатление, дори нямаше по лицето, а по ръцете и малко по-краката. Ама пуста мания.

# 879
  • Мнения: 12 957
Витилигото не знам има ли други отражения освен като козметичен проблем, но с псориазиса за съжаление изобщо не е така... Моята приятелка основно заради това търси варианти, а аз откакто поработих в аптека и се нагледах на тая диагноза при отпускане на едни много сериозни лекарства, да кажем че също не го възприемам така.

# 880
  • Мнения: 862
Витилигото е автоимунно заболяване и проблемът при него не е козметичен, въпреки че страдащите го приемат (и) като такъв. Освен това, автоимунните обичат другарчета. Не знам дали само фастове биха били достатъчни, ако не се открие и отстрани причината за появата им.

# 881
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 760
Благодаря ви, за полезната информация. Иска ми се да направя малко по- дълъг период с гладуване, но в Сицилия ми е трудно. Ще пробвам.
Виж за кафето ще.ми е трудно. Много ми пада кръвното. Стигала съм до 60/30. Много е гадно усещането.
Чайове обичам. По-скоро билкови екстракти.
Ще трябва да се информирам за захранването.
Да, витилигото е автоимунно заболяване. Както и псорито. Както писах вече имам подобрение, но от седмица се появи едно петно на лицето и няколко сухи плаки в косата.
Какво ще рече обичат другарчета?

# 882
  • Мнения: 12 957
Сол взема моята дружка, каза че първите пъти не знаела че става и така и доста се измъчила точно от ниско кръвно, буквално до виене на свят и вече аха да й причернее. И после някой я светнал като усети така, да си сложи кристалче сол под езика и каза че вече няма дертове. А това е човек който нормално не си започва деня без да изпие двойно силно еспресо или една цяла кубинка кафе.

# 883
  • гр. Костенец
  • Мнения: 80
Правила съм Лидия Ковачева(доктор Емилова лекува с тази програма).Мен ме забатачи още повече,но тогава не знаех,че имам тая проклетия ИР.Иначе днес се премерих,свалила съм 5 кг от 22.03. Не знам като килограми много или малко е,но все пак имах два ужасно НЕрежимни дни,така че бих могла да кажа,че съм доволна.

# 884
  • Мнения: 862
Какво ще рече обичат другарчета?
Ще рече, че страдащите от едно, често се обзавеждат и с друго.

Общи условия

Активация на акаунт