ДЕКЕМВРИЙчето игриво, тича покрай нас щастливо! 👣 -- тема 7

  • 3 316
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 625
Аз на майка ми и имам пълно доверие и тя го гледа като мен. Пита ме кое как и не си прави волности, но е от младите баби и работи. Няма много време ,защото е със собствен бизнес, въпреки това при всяка възможност помага. Свекърва ми няма да коментирам.
Аз също се притеснявам като тръгне на ясла какво ще правя когато е болен и кой ще помага, аз мога да работя от в къщи,обаче няма да съм много ефективна

# 16
  • Мнения: 798
Благодаря за новата тема Зиги дано я напълни с хубави емоции и щастливи емоции аз чакам момента в който Елена ще проходи и тогава сигурно отново ще ревна пак емоционални са тези моменти за мен много

# 17
  • Мнения: 632
От вчера  се учим на сламка и май се харесва. Досега нямаше никакво желание.Преходната чаша я хвърлих. Към нея никакъв интерес.
За яслата не ми се мисли,но дано има място за нас,че в Сф е трудно.
Аз помощ няма от кой да получа дори и за час,но пък и не работя. Дано не боледуват много и да са ни здравички!!

# 18
  • Мнения: 151
Ехааа нова тема!
Зиги много се радвам,че си намерила човек който да пасне идеално. Ние не сме имали проблем с обувките. Върви от палава,по палава ама така е като гледа от батковците. Винаги съм си мислила за жена която да ми помага,но с времето си остана само искането. Толкова съм свикнала та не ми пречи. Обмисляме малка почивка за уикенда по другата седмица. Това добре,но засега сме били или с едно или с две ох да видим как ще се справим с 3 😂 . Най мие притеснено за спането. Вкъщи малката спи в спалнята, а батковците седят в детската като и двамата не спят на обяд а са и доста шумни. Ще видим как е.
Кадерайче честит рожден ден на патерици. Жива,здрава и много щастлива!

# 19
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
На мен мама ми помага, но тя е с 20 години по-голяма от мен и кажи- речи е млада баба. От бебе ми помага, оставяла съм ѝ я за 4,5 часа и повече дори. Навремето мен ме гледаше прабаба ми даже, но е била на 58 години аз като съм се родила и реално пак от младите прабаби, изгледала е мен, майка ми, леля ми и  братовчедките на майка. Според мен си е и до възможност и здравословно състояние. Ето свекървата не е стара, но има болежки и не смее да гледа Рали. Сами не сме ги оставяли никога.

# 20
  • Мнения: 65
Благодаря за темата. Към тези, които ще кандидатстват за ясла: Какво ще правите, ако не ви приемат в държавна ясла?

# 21
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
в частна

# 22
  • Мнения: 798
На ясла сме категорични след две вече имаме напредък с килограмите 7.700 500 грама е продала при положение че не си сяда на гъза

# 23
  • Мнения: 705
Ясла след майчинството , живот и здраве началото на другата година. В нашия район няма начин да не ни вземат в държавната,🤣защото няма много деца и пък в града има само една ясла . Аз вече килограми , ръст не следя те почнаха да ни викат през 3м. Бяхме последно Декември сега Март и сме чак Юли. Да чукна на дърво не сме се разболявали със кашлица споко или други. Влачих ме се две седмици по хирургия за мнения , поради хернията но.. Та ние тежим 13кг , 76висока
И Айлиз не се спира и се тръжна , трудничко ама няма как😁

# 24
  • Мнения: 563
Айде и аз в новата тема. Не ми остава време за нищо. Имам чувството че само при нас е разхвърляно и мръсно , при положение че чистим всеки ден с ММ.
Малкия получи алергична реакция , към орехи , които беше ял и преди. Поду му се горната устна , зачерви се , бягахме по спешно кабинети. Ужас беше. Имаме час за алерголог чак юни месец. Иначе си е добре , не се спира. Само си бърбори нещо. Доста напредна речево, толкова сладко говори. Напоследък забелязвам че нямам много време да си играя с него и това много ме дразни. Докато е буден , правим закуска , после докато оправя прането , да поизчистя и хоп то дошло време за лягане. Като се събуди прави обяд , пак докато прибера и изчистя , да направя заготовка за вечеря и то дошло време да готвя и пак сякаш нямам време да си играя с него. Като е хубаво времето сме навън , но тук един ден е 21градуса на следващия ден е 10 с проливен дъжд ,че даже и градушка. С удрянето още сме до никъде. Все мен ме удря , обеснявам , казвам че мама се милва , не се удря , ама говори си Пенке ле. Имаме съседче на 10м момче , на детето не му даде да му погледне даже играчките. Посяга му , две жени не можахме да го удържим , че накрая мен започна да ме удря защото му давах играчки. Накрая половината роде се изреди да му казва че не се прави така. На следващото им идване в нас беше доста по добре положението. Горе долу си играха заедно. На по големите деца изобщо не прави така. С братовчедите си (на 3г , 4г и 6г) си играе и не ревнува , не им посяга , особенно племенницата ми много я обича и все с нея иска да си играе. С момчетата е доста по груб и тук таме ги цапардосва и тях. На площадката пак гледа с момичета да си играе , момчетата ги отбягва. Момичетата ги гали , дава играчки. Не го знам защо прави така. Давайте идеи за това удряне какво да правим. Ето снощи преди да заспи от нищото както го галих и се приготвях да му чета книжка , рязко започна да удря , щипе и да ми дърпа косата. И ММ отнесе шамар защото се опита да го откопчи от мен. Сложихме го в кошарата , защото не се спря и му говорим че така не трябва че ние се милваме. Накрая ММ го гушна , гушнах го и аз. В момента в който ММ излезе от стаята започна пак да ме щипе. А се беше успокоил като правихме тихи игри , почти пред заспиване беше. Понякога даже на сън ме щипе и си стиска зъбите. Иначе мен най много ме гушка, целува , но не ме търси , по цял ден само Тати казва и търси баща си. Преди лягане ако му се скарам спира да удря , но не искам точно преди заспиване да му се карам. Все си мисля че трябва да има друг начин. Confused

# 25
  • Мнения: 625
Кестенче не си сама, имам чувството, че тънем в мизерия и разхвърляно, а мия и подреждам постоянно.
Относно удрянето, Томас един път посегна, аз бях много крайна и рязка с карането и повече не го е правил. Не знам ако не беше спрял как щяхме да действаме.

# 26
  • Мнения: 1 294
Матей също ме скубе и хапе. Плясвам през ръцете, обяснявам, показвам да гали, а не да скубе и нищо. Четох, че така изразяват щастие, защото още не владеят правилно емоцийте си. Не знам, дали е вярно но е неприятно. И баща си скубе и хапе, а той е на синки даже от хапане. Навън или на друг човек не съм видяла още да го прави. Почна обаче да не яде, все се мръщи и бута храната. Дърпа чужда играчки и не ги връща. Сякаш се промени много това дете. Не е правел така никога. Ние още не говорим нищо. Бърбори доста и на животните се мъчи да издава звуцитено не се получава. Иначе разбира командите, изпълнява, разпознава вече доста предмети и хора. Почти спрях да правя пюрирана храна, пречела на проговарянето😵‍💫

# 27
  • Мнения: 563
И аз все си мислех , че ако при първото удряне бъда рязка и строга , той няма да го повтори. Да ама не , минахме от казване на твърдо Не и хващане на ръчичка , през обеснения и говорене , до каране и наказване. Не съм го удряла , не мога някак да се пречупя но много му крещя и викам. Аз също съм в синини и надрана цялата. Лицето ми , ръцете , врата ми. Той не хапе , хапането го минахме вече , като се научи да целува спря да хапе.
Бора всички животни ги имитира , тези които не може ги прави като прасенце Grinning само още Мама не казва или нарочно не казва , не знам.

# 28
  • Мнения: 632
Моето е назад с говор и всичко.
Уча на гърне от 11м,ама май само си късам нервите.  Даже теци дни се отказах да слагам повече от 2 пъти.Просто ми се изгуби желанието 🤣 За бърборене мама и тати казва на всички..Толкоз.  Дори едно просто "дай" не научи.
"Не" и "да" също не употребява  никога.
Бие,хапе,ама в яслата да му мислят.
Ще се оплакват постоянно,но вина нямам.Имам много палаво дете .С първото постоянно търсех оправдания  и извинения.Дори не мога да го опиша точно.Все исках да се държи добре,да слуша,да не пипа чужди неща и още 100 неща.Сега второто го оставям го да си расте щастливо и дано стане  по-независимо.Крайната ми цел е това,защото май с първото не се получи... Sad

# 29
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Пюрирано не е яла от не знам кога. Детската кухня си е с парчета ситни. Вече даже си отхапва от пилешко бутче като ѝ дам. За говоренето и аз съм го срещала. Бърбори си. Коте, пате, не, наскоро и нани казва като иска да спи.

И при нас е някакъв график и много не играем също. Става 7:30 някъде, 8 и нещо закусва, играем тогава и около 10 я извеждам, 11:30 минаваме да вземем кухнята, 12 иска да е почнала да обядва, гърне и 13 в кошарата. Спи до към 16, после СЗ и играем в нас или пак излизаме. 19 часа е вечерята. 20:30 е в банята, вече мрънка за сън, млякото и 21,21 и нещо заспива, понякога и 20:50, но рядко. От два месеца и повече е на една дрямка. Разнообразието ни е- един път в седмицата я водя на киндиру.

Общи условия

Активация на акаунт