Майски бебета 2024г. - Тема 11

  • 14 723
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 77
И аз сутринта бях на кръвни, дано наистина са последни…
Чаках час и половина, никой - младо, възрастни, мъже, жени не се сери да ме пусне…

Момичета, да ви се оплача. от вчера много ме боли под кръста от едната страна - между дупето и кръста. Като седя или лежа е добре, но стана ли и стъпя ли на този крак е ужас - куцукам даже.
Предполагам е някой нерв. Някой имал ли е подобно оплакване и как го облекчи, дали може да мажем с нещо, че дори и мазила ме е страх да ползвам? Confused


zoya., рецептата не се отваря.

Yana.KS, не пише работно време на 106 кабинет, но от опит - работят до към 14:30-15:00. След това изчезват. За по-сигурно иди по обяд, ще са там.

Ходих днес да си пусна, надявам се, последните кръвни за тая бременност. Дупчиха ме на три места докато потече. Аз си знам, че вените са ми тънки, ама все пак... Чудно ми почва деня!

# 136
  • Мнения: 251
Момичета, дайте малко акъл - купихте ли вече/ще купувате ли нагревател за бебешки шишета? Гледам намалението на Айко и Авента е на добра цена.
Обмислям да кърмя, и ако случайно замразявам кърма пак ще ми трябва или как да я размразя - на водна баня ли, знам ли.

За мазила - някоя преди време беше казала за едно конско.. ама не ми се рискува. Аз се оправям с масажи за сега.

# 137
  • Мнения: 235
Перскиндол син и анестезиол (обезболяващ спирт) можеш да мажеш. И йога, ако е нерв да отщипеш - напиши в YouTube sciatica pain relief exercises и си избери произволно.
За нагревател - препоръка от една акушерка е на НУК с реле, около 70 лева, но аз не съм купувала и имам същите чудения като теб. Не съм наясно без нагревател как се притопля, а не ми се купува и нагревател, ако дай Боже си кърмя и ми е нужен инцидентно.

# 138
  • Мнения: 804
zoya., рецептата не се отваря.

Yana.KS, не пише работно време на 106 кабинет, но от опит - работят до към 14:30-15:00. След това изчезват. За по-сигурно иди по обяд, ще са там.

Ходих днес да си пусна, надявам се, последните кръвни за тая бременност. Дупчиха ме на три места докато потече. Аз си знам, че вените са ми тънки, ама все пак... Чудно ми почва деня!

Оправих линка. Стискам палци за добри резултати!

# 139
  • Мнения: 6
Момичета, здравейте! Моят термин е началото на юни, но виждам, че тук сте по-активни и за това пиша при вас.
Имаше ли някоя от вас 30 г.с плацента трета степен на зрялост? Втора бременност ми е, с предната в тази г.с ми е била първа степен… лекарката видимо не беше притеснена, бебето е 1.600 гр., каза че кръвотока е добър, просто да не хапвам въглехидрати, но аз направих грешката да чета в Интернет и резултата мисля, че ви е ясен какъв е…

# 140
  • Мнения: 7 061
Като прочета за някоя мама от други теми на която бебето е тръгнало преди датата за секциото изтръпвам 😰

# 141
  • Мнения: 231
Като прочета за някоя мама от други теми на която бебето е тръгнало преди датата за секциото изтръпвам 😰

Ох и аз 🤷♀ чета априлската тема, а тази нощ се събудих от Бакстър Хикс контракции. Вие колко често ги получавате? Нормално ли е вече да са по-чести? Аз пия малка доза Магнерот по 2 на ден, но някой дни имам повече контракции. Примерно по 10 на ден безболезнени.

# 142
  • Мнения: 77
При мен от раз станаха много чести. Както си казвах аз пък защо нямам и дали ще ги позная.
При мен са много чести, ако не лежа (което правя основно заради тях) може и да са на 10-15 минути, заради което и полежах 3 дни на системи магнезий.
10 на ден безболезнени ми звучи съвсем нормално. Ако много зачестят или пъл те притесняват и ги мислиш най-добре да се консултираш с АГ евентуално за увеличаване на магнерота и твое успокоение, но за момента на мен лично ми звучи, че няма нищо притеснително.

Като прочета за някоя мама от други теми на която бебето е тръгнало преди датата за секциото изтръпвам 😰

Ох и аз 🤷♀ чета априлската тема, а тази нощ се събудих от Бакстър Хикс контракции. Вие колко често ги получавате? Нормално ли е вече да са по-чести? Аз пия малка доза Магнерот по 2 на ден, но някой дни имам повече контракции. Примерно по 10 на ден безболезнени.

# 143
  • Мнения: 697
Аз имам чувството,че с влизането в 8ми месец няколко промени настъпиха.И при мен контракциите се засилиха и зачестиха,изведнъж  просто се трупирах,немога да ходя от тежина,бебето стана много активно,абе като по учебник.С всеки нов месец нещо ново.Значи предполагам,че от голямата доза магнерот стягането на корема стана по 2,3 пъти,преди беше много често.И менструалните болки изчезнаха вечер.

# 144
  • Мнения: 780
И при мен с влизането в 8ми месец всичко се засили. Слава Богу, според АГ нямам никакви признаци за преждевременно раждане, че много ме е страх да не тръгне преди дата за секцио.
Поздрави от едно бебе, което си чака реда за последна фетална. Стискайте палци днес да е кооперативен 😀
Скрит текст:

# 145
  • Мнения: 235
Момичета, на някоя от вас изследвали ли са фибриноген? Да ме просветлите малко по темата що е то ?

# 146
  • Мнения: 613
Момичета, на някоя от вас изследвали ли са фибриноген? Да ме просветлите малко по темата що е то ?

Включвали са ми го в ПКК понякога, нещо за съсирването е. Имаш ли нещо тромбофилии или подобни състояния заради които да искат да ти го изследват?

# 147
  • Мнения: 235
Нямам, сега ми го пускат за първи път и ест не е в норма, за да мога да се филмирам два дни докато се чуя с аг в понеделник Simple Smile

# 148
  • Мнения: 613
Нямам, сега ми го пускат за първи път и ест не е в норма, за да мога да се филмирам два дни докато се чуя с аг в понеделник Simple Smile

Често референтните стойности за бременни са доста различни, вероятно и в твоя случай е така- за трети триместър дават до 9.14g/L.

# 149
  • Мнения: 235
Мерси Lucy, прочетох го и аз и това ще ми е успокоението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт