За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 110

  • 10 991
  • 430
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 39 782
Аз въведох глутен след навършване на 1г, защото синът ми направи реакция от пюре (мисля беше "Лека нощ") и педиатърката се застрахова.
Давах безглутенови бисквити. Дъвчеше си детето Simple Smile

# 316
  • Мнения: 2 806
Аз въведох глутен след навършване на 1г, защото синът ми направи реакция от пюре (мисля беше "Лека нощ") и педиатърката се застрахова.
Давах безглутенови бисквити. Дъвчеше си детето Simple Smile
При нас бе подобно. Имаше реакция на 7 месеца и след два го вкарах по схема и нямаше проблем

# 317
  • Мнения: 2 783
А да ,видях. Е дете на почти година и още няма въведен глутен ,Гери не слушай за всичко педиатърката . Най-добре е да.питаш майки с деца ,прочети малко в темата за Захранване там ще разбереш кое кога се дава и как. Ако слушах моята педиатърка ,трябваше да дам кис.мляко на 5 месеца 🤣

# 318
  • Мнения: 1 651
Гери,имай предвид,че дъвкането спомага процеса на проговаряне, та ще бъде само в плюс за детето да му даваш парчета. Ако мислиш само лоши сценарии, не е добре нито за теб, нито за детето.

Моят син скоро направи година,захранен е с всичко, яде парчета и от нашата храна. Не съм слушала педиатри, а си направих проучване и реших кое кога ще му дам.
Прекалено ги мислиш нещата и издребняваш , отпусни се. То си е дете, не е беззащитно бебе вече.

# 319
  • Мнения: 2 783
Моето дете пък ,не ще да яде пюрирана храна ,трябва да са парчета иначе е на гладна стачка 😅

# 320
  • Мнения: 150
Живота ми е каша ама пълна !
В момента е на 11 м и няколко дни ,като беше малко влизахме в болница ,но трябваше в самото начало когато казах .
И пак има НО свекърва ми не даваше и дума да се каже за болница пед и тя ..
Едвам ни оправиха ,има неразрешим проблем с дишането .
Травмата е огромна ,първия път не можах да я събудя и док даже ,но беше вечер беше само той .
Нямаше към кого да се обърна ,тя по никакъв начин не реагираше мислих ,че е умряла .
Тогава и мериха сатурацията беше 60 ,но сериозно толкова беше,защото имаше коментар преди ,че не ми повярваха ..
Другото такова заспиване ,пътувахме извън града и то за болница (в друг град) пак беше заспала и едвам я събудихме .Ама не просто съм а почти като кукла ,от леко до много силно бутане !
Не разбраха от какво се получава ,изплаках си очите+побъркване .
Пед предпочитам да я слушам ,защото не искам да съм виновна после ,ако получи обрив -реакция от нещо .

# 321
  • Мнения: 2 783
Съжалявам за това,което си преживяла ,пожелав ви да няма повеече подобни случаи 🩷
Отностно храненето ,попитай я отново ,защото детето е голямо вече и трябва да яде храна на парчета ,после ще си биеш главата ,че детето се дави от всяка хапка храна ,помисли над думите ми,никой тук няма да ти даде лош съвет. Пак казвам ако искаш повдигни отново темата пред педиатърката и виж какво ще каже,защото детето е на възраст ,в която вече се ядат парченца а не пюрета ,успех

# 322
  • Мнения: 150
Благодаря много ,за момента понякога взимаме от кухня когато преценя ,че е за нас .
Гледам менюто доста докато избера .

# 323
  • Мнения: 2 783
Аз си му готвя вкъщи ,от кухня взех само веднъж от интерес дали ще му хареса,но не му хареса и за това не.повторих.от годинката е на обща храна и яде каквото и ние

# 324
  • Мнения: 51
Бебето ми е на 2 месеца и още от първия забелязах подути лимфни възли на врата съм главата. Показах ги на педиатърката тя твърди че е от бактерията в носа която има , но въпреки това се притеснявам. Някой минавал ли е през това и как мина?

# 325
  • Мнения: 2 746
С каква паста миете зъбките на дечицата?

# 326
  • Мнения: 2 783
hintt с ненадент,нямам кой знае какво мнение ,чакам да свърши и ще купя нова .
никита моя син след хрема и подути сливици имаше лимфен възел зад ухото ,същото ни каза и нашата педиатъркап,утре ще проверя дали се е махнало,но като цяло не съм правила нико,трябва да се махне от самосебеси

# 327
  • Мнения: 2 806
С каква паста миете зъбките на дечицата?
Elmex ☺

# 328
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 780
С каква паста миете зъбките на дечицата?
Elmex ☺
+1. Стоматоложката ни даде мостри, като я заведохме за първи път. Детето я харесва и си купувам нея.

# 329
  • Мнения: 5 019
Синът ми е на 3м.и пие доста вода ( само на АМ е). Понякога пие 250 мл на ден, това нормално ли е? Опасявам се дали с нещо може да го товари това... Търси си я съвсем умишлено - плаче и плюе млякото докато не му дам вода и пие по 40-50мл наведнъж. Чудя се да опитам ли с бебешки чай, или да си му давам вода, и евентуално по колко дневно трябва да пие?

Общи условия

Активация на акаунт