Изследване на ХОРМОНИ – 27 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 4 819
  • 138
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 35 972
Налага се да започна прием на противозачатъчни. Тази сутрин ме зацапва, но всеки път, преди истинското кървене имам два дена кафяво зацапване. Кога реално започва цикълът, нямам идея. Трябва ли, днес да изпия първото хапче или да изчакам обилното кръвотечение? Също и пия антибиотик в момента.
По-добре изчакай същинска М., за да не объркаш още повече хормоните... възможно е това да е някакво извънменструално кървене?!
Когато се започва ОК трябва да е винаги на 1-ви ден от МЦ... а това е 1-ви ден  от М. ( същинска).

# 91
  • Мнения: 61
Денис ,здравей в Понеделник имах предполагаема овулация след стимулация с Фемара , днес си пуснах Прогестерон , дали е добре  и дали е имало овулация?

# 92
  • Мнения: 201
Здравей Денис,

Може ли да коментираш тези резултати? Имам доста високи LH и FSH, но аз съм си с ПКЯ. Гледам да се храня с повече протеин и по-малко въглехидрати и приемам инозитол. Също приемах Вит Д, мисля скоро да го изследвам, а Б12 ми беше добре последния път, но ще повторя и него. Как ти се струва яйчниковия резерв предвид възрастта ми? Дали имам шанс за бебе? Също видях и високите естроген и пролактин, но за пролактина мисля да го повторя в чист ден, тъй като не съм спазила условието за почивка преди тестването му. Не знам също какви са оптималните нива на Dhea-S и Андростендион? Тъй като ми се появиха по няколко косъма по брадичката и мисля, че имам някакъв проблем, никога преди това не съм имала. Благодаря ти предварително за отделеното време 🙂

# 93
  • Мнения: 36
Здравейте, тъй като този месец гинеколога ми изписа да пия допълнително към Сайкъл Баланса и Фертил Баланс, но не ми повлия добре. За първи път ми се случва това нещо - на 5-ти април ми дойде менструалния цикъл и 5 дена си ми течеше нормално, но след това до вчера през деня ме зацапваше по розово беше. От вечерта взе да ми тече кръв и днес също. Днес можеше да отида на преглед и се оказа предозиране с тези прахчета и задържан фоликул. Изписа ми Дуфастон -3×1, за да спряло кървенето. Според вас ще ми помогне ли? След прегледа продължавам да съм притеснена.

# 94
  • София
  • Мнения: 35 972
Денис ,здравей в Понеделник имах предполагаема овулация след стимулация с Фемара , днес си пуснах
Скрит текст:
Прогестерон , дали е добре  и дали е имало овулация?  
Здравей!
Прогестеронът е добре, показва че е имало О. ( днес трябва да е 4-ти ден след О.)
Дано да е станало Peace


Здравей Денис,
Може ли да коментираш
Скрит текст:
тези резултати? Имам доста високи LH и FSH, но аз съм си с ПКЯ. Гледам да се храня с повече протеин и по-малко въглехидрати и приемам инозитол. Също приемах Вит Д, мисля скоро да го изследвам, а Б12 ми беше добре последния път, но ще повторя и него. Как ти се струва яйчниковия резерв предвид възрастта ми? Дали имам шанс за бебе? Също видях и високите естроген и пролактин, но за пролактина мисля да го повторя в чист ден, тъй като не съм спазила условието за почивка преди тестването му. Не знам също какви са оптималните нива на Dhea-S и Андростендион? Тъй като ми се появиха по няколко косъма по брадичката и мисля, че имам някакъв проблем, никога преди това не съм имала. Благодаря ти предварително за отделеното време 🙂
Здравей!
ЛХ, ФСХ и Е2 са високи, предполагам от ПКЯ.
Пролактинът е малко висок... възможно е причината да е в ЩЖ, ако си с Хипофункция на ЩЖ, напр.
ЯР е добре - има шанс.
Андрогените са добре, не виждам проблем.


Здравейте, тъй като този месец гинеколога ми изписа да пия допълнително към Сайкъл Баланса и Фертил
Скрит текст:
Баланс, но не ми повлия добре. За първи път ми се случва това нещо - на 5-ти април ми дойде менструалния цикъл и 5 дена си ми течеше нормално, но след това до вчера през деня ме зацапваше по розово беше. От вечерта взе да ми тече кръв и днес също. Днес можеше да отида на преглед и се оказа предозиране с тези прахчета и задържан фоликул. Изписа ми Дуфастон -3×1, за да спряло кървенето. Според вас ще ми помогне ли? След прегледа продължавам да съм притеснена.
Здравей!
Според мен, не това е причината - просто е някакво съвпадение.
Сайкъл Баланс е Инозитол и ФК
Фертил Баланс -  1 саше се съдържа:
Инозитол 2000 mg, Магнезий 200 mg, L-карнитин 200 mg, Витамин С 220 mg, Витамин Е 24 mg α-TE, Коензим Q10 30 mg, Витамин В6 4 mg Фолиева киселина 600 µg, Биотин 300 µg, Хром 100 µg, Йод 150 µg, Селен 50 µg, Витамин D 20 µg, Витамин В12, 10 µg

Ако си приемала и двата продукта, няма да ти навреди.. дозите са ниски, формите са с ниска бионаличност... увеличила си само ФК и Инозитола... от по-високите дози Инозитол (над 4 грама/дн.) ефект има и върху психиката ( дава тонус, енергия, намалява напрежението, дава настроение и по-хубави мисли... топи мазнини и т.н.). ФК не е проблем.
Дозата Инозитол за подпомагане на репр. функция е 2х2000мг ... че не разбрах по колко сашета на ден си приемала?!
Да, Дуфастонът е добър вариант при ЗФ.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 21:19 от denis©

# 95
  • Мнения: 252
Здравейте, Денис и момичета,

На 39г. съм с намаляващ резерв. Втори месец правим изследване на хормони на 2-ри/3-ти ден с цел стартиране на инвитро. Всички хормони обаче са разбъркани - висок Прогестерон, Естрадиол, Лх и Фсх. Лекарят ми препоръча хормонално заместваща терапия за 1 месец (Фемостон). Сега чета в няколко лаборатории, че полови хормони се пускат на гладно, преди кафе, цигари и прием на хормонални препарати. Аз приемам еутирокс сутрин рано, преди изследванията съм пила и кафе.
Възможно ли е тези фактори да рефлектират на резултатите?
Най-вече ме притеснява толкова завишения Прогестерон във фоликулярна фаза.
Благодаря предварително! Heart

Изследванията от миналия месец:
Скрит текст:

Доколкото разбрах, Прогестерона се преобразува в друга единица ng/ml и трябва да е до 1 за старт на инвитро, а моят преобразуван е около 1,5. Този месец всички резултати са още по-високи за съжаление.

# 96
  • Мнения: 105
Скрит текст:
Здравейте, Денис и момичета,

На 39г. съм с намаляващ резерв. Втори месец правим изследване на хормони на 2-ри/3-ти ден с цел стартиране на инвитро. Всички хормони обаче са разбъркани - висок Прогестерон, Естрадиол, Лх и Фсх. Лекарят ми препоръча хормонално заместваща терапия за 1 месец (Фемостон). Сега чета в няколко лаборатории, че полови хормони се пускат на гладно, преди кафе, цигари и прием на хормонални препарати. Аз приемам еутирокс сутрин рано, преди изследванията съм пила и кафе.
Възможно ли е тези фактори да рефлектират на резултатите?
Най-вече ме притеснява толкова завишения Прогестерон във фоликулярна фаза.
Благодаря предварително! Heart

Изследванията от миналия месец:
Скрит текст:

Доколкото разбрах, Прогестерона се преобразува в друга единица ng/ml и трябва да е до 1 за старт на инвитро, а моят преобразуван е около 1,5. Този месец всички резултати са още по-високи за съжаление.
Прогестерона със сигурност няма общо с кафе, иначе всички щяхме да пием много кафе след О.
За другите не съм компетентнаа да отговоря. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 8
Привет, denis Simple Smile
Би ли коментирала резултатите ми до тук, пуснати са на 3ти ден, на 30 години съм. Имам нормален редовен цикъл. От 4 месеца правим опити за бебе. TSH-то са ми го пуснали в пакет, планирам да го пусна отделно с всички хормони на щитовидната  на чист ден заедно с витамин D, B12 и B9 в понеделник, когато ще са минали 10 дни от последния прием на витамини. От 3 месеца приемам витамини заради една алергия, която получих на окото. Взимала съм:
1.  Б-комплекс на Doppel Herz: https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkhercr-aktiv-b-kompleks-depo
2. Витамин Е: https://naturalfactors.bg/produkti/172-vitamin-e-100-mg-200-iu-d … fa-tokoferol.html
3. Омега 3, в който има и витамин D: https://naturalfactors.bg/195-100-diva-somga-ot-alyaska-maslo-1300-mg.html
Ако сметнеш, че коментара за добавките не е за тук, ще го премахна.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 13:48 от ssstefanova

# 98
  • Мнения: 1 344
vanesa_georg , всички изследвания ги пускам на гладно, без да съм пила кафе. Пише го и в сайтовете на лабораториите. Казаха ми, че мога да пия само вода, но и това не правя. Единствено кръвен тест за бременност пускам след като съм яла и пила кафе.

# 99
  • Мнения: 467
Денис, отново моля за съвет..
На 41 г съм и този месец, избълвах страшно лоши нива на хормоните (3ти ден от МЦ),(ФСХ- 50.7, ЛХ: 20) а само преди 2 месеца, бяха в норми (в горна граница). Сега би трябвало да съм в менопауза според тях...
С точен и редовен(28) дни МЦ и ИЯР (АМХ- 0.07, последно измерен),
засекох и с лентички овулация (евентуално е била фалшива). ТСХ: също е 2.56 не е оптимално, а пия по-висока доза в момента.
За съжаление нямам възможност за инвитро и много исках да си дам шанс по естествен начин, но като гледам вече няма такъв Sad
Пия и добавки няколко, вкл Витекс (от миналия месец).
Преди 2 месеца, гинеколога видя спукан фоликул, а тогава мисля, че имах висок естрадиол на 3ти ден (325) >
Имаш ли представа с тези показатели, какво да очаквам още? Има ли смисъл всеки месец да пускам пак хормони или вече да си чакам и менопаузата...
 Благодаря предварително Heart Decoration

# 100
  • София
  • Мнения: 35 972
Здравейте, Денис и момичета,
На 39г. съм с намаляващ резерв. Втори месец правим изследване на хормони на 2-ри/3-ти ден с цел стартиране
Скрит текст:
на инвитро. Всички хормони обаче са разбъркани - висок Прогестерон, Естрадиол, Лх и Фсх. Лекарят ми препоръча хормонално заместваща терапия за 1 месец (Фемостон). Сега чета в няколко лаборатории, че полови хормони се пускат на гладно, преди кафе, цигари и прием на хормонални препарати. Аз приемам еутирокс сутрин рано, преди изследванията съм пила и кафе.
Възможно ли е тези фактори да рефлектират на резултатите?
Най-вече ме притеснява толкова завишения Прогестерон във фоликулярна фаза.
Благодаря предварително! Heart

Изследванията от миналия месец:
Скрит текст:

Доколкото разбрах, Прогестерона се преобразува в друга единица ng/ml и трябва да е до 1 за старт на инвитро, а моят преобразуван е около 1,5. Този месец всички резултати са още по-високи за съжаление.
Здравей!
На 1 стр. на темата е посочено, при какви условия се правят тези изследвания - просто поглеждайте там, когато предстоят такива. Simple Smile
ЛХ, ФСХ и Е2 са високи - показват проблем с ЯР.
Прогестеронът е висок - възможно е да си с по-високи нива на 17ОН Прогестерон... и ако е така, трябва да изследваш всички андрогени и да консултираш с Ендокринолог.
Друга причина - да има киста, лутеинова... трябва да те видят на УЗ


Привет, denis Simple Smile
Би ли коментирала резултатите ми до тук, пуснати са на 3ти ден, на 30 години съм. Имам нормален редовен цикъл.
Скрит текст:
От 4 месеца правим опити за бебе. TSH-то са ми го пуснали в пакет, планирам да го пусна отделно с всички хормони на щитовидната  на чист ден заедно с витамин D, B12 и B9 в понеделник, когато ще са минали 10 дни от последния прием на витамини. От 3 месеца приемам витамини заради една алергия, която получих на окото. Взимала съм:
1.  Б-комплекс на Doppel Herz: https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkhercr-aktiv-b-kompleks-depo
2. Витамин Е: https://naturalfactors.bg/produkti/172-vitamin-e-100-mg-200-iu-d … fa-tokoferol.html
3. Омега 3, в който има и витамин D: https://naturalfactors.bg/195-100-diva-somga-ot-alyaska-maslo-1300-mg.html
Ако сметнеш, че коментара за добавките не е за тук, ще го премахна.
Здравей!
ТСХ е висок, показва че си с Хипофункция, но е редно да се тълкува заедно с Т3 и Т4 ( на чист ден) .
Идеални граници за ТСХ, при опити и желание за бебе са от 0.5 до 1.0.
Пролактинът е висок, най-вероятно от Хипофункцията на ЩЖ... високият Пролактин потиска синтеза на Прогестерон, който е важен за нормалното развитие на бременността. Не е пречка за зачеване, но е пречка за износване.
ЛХ и ФСХ са високи за възрастта ти, дано да е инцидент ... иначе показват проблем с ЯР.
АМХ е нисък за възрастта ти, дано Инхибин В да е по-висок.
АМХ се влияе от много неща, може да варира.
Андростендион и 17ОН Прогестерон са високи... трябва да се консултираш с Ендокринолог. Направи тест за ИР, провери за дефицити на витамини и минерали... ако има ги попълни, защото това влияе добре на АМХ.
За добавките - горе - долу, стават.
В маслото от дива сьомга, дозата вит.Д е никаква, просто символична.


Денис, отново моля за съвет..
Скрит текст:
На 41 г съм и този месец, избълвах страшно лоши нива на хормоните (3ти ден от МЦ),(ФСХ- 50.7, ЛХ: 20) а само преди 2 месеца, бяха в норми (в горна граница). Сега би трябвало да съм в менопауза според тях...
С точен и редовен(28) дни МЦ и ИЯР (АМХ- 0.07, последно измерен),
засекох и с лентички овулация (евентуално е била фалшива). ТСХ: също е 2.56 не е оптимално, а пия по-висока доза в момента.
За съжаление нямам възможност за инвитро и много исках да си дам шанс по естествен начин, но като гледам вече няма такъв Sad
Пия и добавки няколко, вкл Витекс (от миналия месец).
Преди 2 месеца, гинеколога видя спукан фоликул, а тогава мисля, че имах висок естрадиол на 3ти ден (325) >
Имаш ли представа с тези показатели, какво да очаквам още? Има ли смисъл всеки месец да пускам пак хормони или вече да си чакам и менопаузата...
 Благодаря предварително Heart Decoration
Доста са високи. Показват, че си към края на пременопаузата... но "края", е доста разтегливо понятие.
Изследванията, най-общо, показват какво е моментното състояние. Ти си го знаеш, така че може и да не правиш изследвания, не и всеки месец/МЦ, защото това само ще те травмира още повече.
Зачеването си е чудо - случва се и при безнадеждни случаи.
След като няма възможност за инвитро, отпусни се, не го мисли много, повече секс във фертилните дни и дано чудото да стане.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 18:30 от denis©

# 101
  • Мнения: 252
Здравейте, Денис и момичета,
На 39г. съм с намаляващ резерв. Втори месец правим изследване на хормони на 2-ри/3-ти ден с цел стартиране
Скрит текст:
на инвитро. Всички хормони обаче са разбъркани - висок Прогестерон, Естрадиол, Лх и Фсх. Лекарят ми препоръча хормонално заместваща терапия за 1 месец (Фемостон). Сега чета в няколко лаборатории, че полови хормони се пускат на гладно, преди кафе, цигари и прием на хормонални препарати. Аз приемам еутирокс сутрин рано, преди изследванията съм пила и кафе.
Възможно ли е тези фактори да рефлектират на резултатите?
Най-вече ме притеснява толкова завишения Прогестерон във фоликулярна фаза.
Благодаря предварително! Heart

Изследванията от миналия месец:
Скрит текст:

Доколкото разбрах, Прогестерона се преобразува в друга единица ng/ml и трябва да е до 1 за старт на инвитро, а моят преобразуван е около 1,5. Този месец всички резултати са още по-високи за съжаление.
Здравей!
На 1 стр. на темата е посочено, при какви условия се правят тези изследвания - просто поглеждайте там, когато предстоят такива. Simple Smile
ЛХ, ФСХ и Е2 са високи - показват проблем с ЯР.
Прогестеронът е висок - възможно е да си с по-високи нива на 17ОН Прогестерон... и ако е така, трябва да изследваш всички андрогени и да консултираш с Ендокринолог.
Друга причина - да има киста, лутеинова... трябва да те видят на УЗ
Благодаря ти много, Денис Heart
Исках само да дам обратна връзка, защото си права, а и ако има друго момиче в същата ситуация, да знае възможната причина - гледаха ме на УЗ и имаше неабсорбирано жълто тяло от овулацията миналия месец. Доколкото се запознах - много вероятно от него да са се объркали хормоните, надявам се Фемостона да повлияе положително. Иначе резервът действително е намаляващ (Амх ми е 0.73), но правя прилична бройка фоликули за възрастта ми - напр. миналия месец 11 и обикновено около тази бройка. Отново благодаря за отделеното внимание!

# 102
  • Мнения: 467

Доста са високи. Показват, че си към края на пременопаузата... но "края", е доста разтегливо понятие.
Изследванията, най-общо, показват какво е моментното състояние. Ти си го знаеш, така че може и да не правиш изследвания, не и всеки месец/МЦ, защото това само ще те травмира още повече.
Зачеването си е чудо - случва се и при безнадеждни случаи.
След като няма възможност за инвитро, отпусни се, не го мисли много, повече секс във фертилните дни и дано чудото да стане.
[/quote]
Много благодаря за съветите! РАзбирам, че показва моментното състояние и затова искам да реагирам и да не чакам да дойде. Това, което страшно ме озадачи, как така за 2 месеца ФСХ се покачва буквално от 8 до 50. Дали е възможно да има друг фактор, който да повлияе на толкова бърза промяна?
Какво да наблюдавам и да пусна ли на 21 ви ден и прогестерон?

# 103
  • Мнения: 1 050
Моля за коментар на тези изследвания. Правени са на 3 ден от цикъла. На 32 г. съм. Опитвам за дете от 2 години. При предишното изследване витамин Д беше 15, след 3 месеца прием на Вигантол по 8 капки на ден и пауза преди новото изследване, резултатът все пак е малко по-добър. Вимин Б12 беше 242. За него приемам добавка на Natural factors 1000mcg на ден. Желязото беше 14, а сега е паднало. На какво може да се дължи? АМХ и Инхибин Б за пръв път изследвам. Също така, приемам магнезий по 500мг на ден и масло от вечерна иглика по 4 капсули на ден от първия ден на цикъла до предполагаемия ден на овулацията. Като е установено от лекар, че не всеки месец имам овулация.

# 104
  • София
  • Мнения: 35 972
Скрит текст:
Здравейте, Денис и момичета,
На 39г. съм с намаляващ резерв. Втори месец правим изследване на хормони на 2-ри/3-ти ден с цел стартиране
Скрит текст:
на инвитро. Всички хормони обаче са разбъркани - висок Прогестерон, Естрадиол, Лх и Фсх. Лекарят ми препоръча хормонално заместваща терапия за 1 месец (Фемостон). Сега чета в няколко лаборатории, че полови хормони се пускат на гладно, преди кафе, цигари и прием на хормонални препарати. Аз приемам еутирокс сутрин рано, преди изследванията съм пила и кафе.
Възможно ли е тези фактори да рефлектират на резултатите?
Най-вече ме притеснява толкова завишения Прогестерон във фоликулярна фаза.
Благодаря предварително! Heart

Изследванията от миналия месец:
Скрит текст:

Доколкото разбрах, Прогестерона се преобразува в друга единица ng/ml и трябва да е до 1 за старт на инвитро, а моят преобразуван е около 1,5. Този месец всички резултати са още по-високи за съжаление.
Здравей!
На 1 стр. на темата е посочено, при какви условия се правят тези изследвания - просто поглеждайте там, когато предстоят такива. Simple Smile
ЛХ, ФСХ и Е2 са високи - показват проблем с ЯР.
Прогестеронът е висок - възможно е да си с по-високи нива на 17ОН Прогестерон... и ако е така, трябва да изследваш всички андрогени и да консултираш с Ендокринолог.
Друга причина - да има киста, лутеинова... трябва да те видят на УЗ
Благодаря ти много, Денис Heart
Исках само да дам обратна връзка, защото си права, а и ако има друго момиче в същата ситуация, да знае възможната причина - гледаха ме на УЗ и имаше неабсорбирано жълто тяло от овулацията миналия месец. Доколкото се запознах - много вероятно от него да са се объркали хормоните, надявам се Фемостона да повлияе положително. Иначе резервът действително е намаляващ (Амх ми е 0.73), но правя прилична бройка фоликули за възрастта ми - напр. миналия месец 11 и обикновено около тази бройка. Отново благодаря за отделеното внимание!
Благодаря за обратната връзка.
Тази причина е по-добрият вариант и предполагам Фемостон ще помогне.


Много благодаря за
Скрит текст:
съветите! РАзбирам, че показва моментното състояние и затова искам да реагирам и да не чакам да дойде. Това, което страшно ме озадачи, как така за 2 месеца ФСХ се покачва буквално от 8 до 50. Дали е възможно да има друг фактор, който да повлияе на толкова бърза промяна?
Какво да наблюдавам и да пусна ли на 21 ви ден и прогестерон?
За ФСХ - малко вероятно причината да е само в ЯР. Дано да е нещо моментно.
Прогестерон се изследва точно на 7-ми ден, след доказана О. ( поне с Тестове за О, и измерване на БТ)
Ако няма О., няма смисъл да се изследва Прогестерон.


Моля за коментар на тези изследвания. Правени са на 3 ден от цикъла. На 32 г. съм. Опитвам за дете от 2 години.
Скрит текст:
При предишното изследване витамин Д беше 15, след 3 месеца прием на Вигантол по 8 капки на ден и пауза преди новото изследване, резултатът все пак е малко по-добър. Вимин Б12 беше 242. За него приемам добавка на Natural factors 1000mcg на ден. Желязото беше 14, а сега е паднало. На какво може да се дължи? АМХ и Инхибин Б за пръв път изследвам. Също така, приемам магнезий по 500мг на ден и масло от вечерна иглика по 4 капсули на ден от първия ден на цикъла до предполагаемия ден на овулацията. Като е установено от лекар, че не всеки месец имам овулация.

За вит. Д - 8 капки са 4000IU и това е ниска доза, за попълване на сериозен дефицит. Не е проблем че е била ниска, защото така или иначе тялото си е дърпало кол-вото вит. Д което му е било нужно. При опити и желание за бебе, е желателно да се поддържат нива около 60 ng/ml... защото, ако този МЦ стане зачеване, трябва да има достатъчно кол-во, както за майката, така и за плода/бебето. Или, може да увеличиш дозата, на 7-8 000IU/дн. за поне 2 месеца прием + 20 дни почивка => контрола.
В12 е нисък - трябва да е на горна граница. Увеличи дозата на 2000мкг/дн. Следи нивата на ФК и Хомоцистеин.
Магнезият е нисък, а дозата е дори висока - дай да видя какво приемаш, моля.
МВИ се приема от М до М ( или постоянно) ... защото е с ползи и за ЛФ, синтеза на прогестерон, имплантацията и т.н.
За желязото - само то, не е показателно. Пусни целият т.н. Железен панел.
АМХ е нисък, но Инхибин В е добре, което показва, че ако попълниш всички дефицити, много вероятно и АМХ да се повиши.
О. в домашни условия може да следиш с Тестове за О. + Измерване на БТ ( има теми за тях)

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 14:38 от denis©

Общи условия

Активация на акаунт