За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 10

  • 9 598
  • 425
  •   2
Отговори
# 330
  • вятърничава
  • Мнения: 1 860

И Ahn Hyo Seop също има рожден ден!

Дано да ни зарадват и двама с нови сносни роли!

Tuon,що заблуждаваш? Той от лакорна пише 4 минути ,а е само една.Да го въртя 4 пъти ли?
Обаче,заради гифчето с котките ти простих JoyJoyJoy

# 331
  • Мнения: 9 200
То…. “4 минути” е новия му сериал, който сега снима. Това е промо клипче, макар, че прилича на финна корейска (в случая тайландска) реклама на самия артист. Освен всичко ще има и някаква мистерия. Героят ще има свръхестествената сила да вижда четири минути напред в бъдещето.

Ама ... виж каква чиста усмивка има. Дори най-невинните бебета ще се борят да я повторят. People Baby 🤣

# 332
  • Мнения: 5 442
Този младеж горе със сини лещи ли е? Напоследък съм се замислила виждала ли съм азиатец с натурално сини очи. Както се казва..."за един преател питам".
Толкова различни изглеждат със светли очи. Отначало си мислех, че ще е красиво някоя малка моя версия да е със светли очи, но сега не съм сигурна...Не че нещо зависи от мен. Но ме гложди любопитството.
Скрит текст:

# 333
  • България
  • Мнения: 6 214
Естествени без смесен произход едва ли има.
Във филма "Мемоарите на една гейша" бяха споменали, че героинята е с рядка мутация и има сини очи.
Не съм търсила данни дали реално има такава мутация при монголоидната раса.
Обаче във фентъзитата често героите са със сини очи и ми харесват така.
Направо са ми идеала - слаби, високи, фини кости, дълги коси, бледи лица и сини очи, но дръпнати.
Реално, еднорози.
Явно не съм от тази планета. Joy

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 20:13 от МоарейнД (от книгата)

# 334
  • Мнения: 6 781
Не е със сини очи Ан Хьо Соп. Според мен е отражение от обстановката около него или леко е пипната самата снимка.
От корейците Ким Сонг О ми е направил впечатление, че е с по-светли очи.

Скрит текст:

# 335
  • вятърничава
  • Мнения: 1 860
Този младеж горе със сини лещи ли е?
Трябва да питаме Роца Wink
Феята на щангите ми се струваше с по-светли очи:
Скрит текст:

# 336
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Как ми напомни за Феникс от Пепелта.
Ех.
Моарейн, тъкмо днес се сетих за теб и Феникса - в текущия ми китайски сериал Главната Гугутка (която в крайна сметка се оказа не чак толкоз гугутеста, нищо, че носи дънково гащиризонче Wink ) живее с баща си и сестра си.  Бащата е голяма душичка. Та една вечер Гугутката се върща вкъщи и заварва баща си на канапето, облян в сълзи и изразходвал една кутия кърпички. Пита го ужасено какво става, а той хълца "Ама защо така направиха с Феникса?!" и показаха на екрана кадри от "Пепелта" Joy

Tuon, ако този лакорн не е БЛ, като нищо може да се прежала да го изгледам, само заради тази реклама Joy. Иначе и аз видях заглавие "4 минути", пък то накрая клипче от една, язък! Joy
Този младеж горе със сини лещи ли е?
Трябва да питаме Роца Wink
Младежът Ан Хьо Соп (да му е честит рождения ден!) не е с натурално сини очи, може би е лещи, отражение, или фотошоп Wink .
И, понеже ми стана интересно, се поразрових за разпространението на алела за сини очи след далекоизточната популация. Научих нещо доста интересно и което обяснява до голяма степен разнообразието на нюанси в цветовете на очите (при европейците). Главният ген за сини/кафяви очи отговаря едва за 55% от цвета, останалите 45% са дело на варианти на десетина други гени.
Това настрана, при далекоидточните популации е разпространена доминатната форма на гена (за кафяви очи). Рецесивният алел е по-скоро европеидна характеристика и може да се намери сред азитаците само ако са имали вземане-даване с европейци някъде по родословното дърво. Но дори и човек да е носител на алела за сини очи в едната хромозома, понеже е рецесивен, експресията му е подтисната от доминантния алел за кафяви очи от другата хромозома. За да може алелът за сини очи да се прояви, трябва да присъства и на двете хромозоми. Та затова е теоретически възможно типичен азиатец да е със сини очи, но трябва да има  "европейския" алел от по-близките или по-далечните си предтечи.
Иначе съществува, както казва Моарейн, мутация сред някои представители на не запомних кои народи от северна Япония (почти в крайния север), която води до сини очи при тях.
Съществува още една мутация в няколко други гена (не този за сини очи), която освен до сини очи води и до други дефекти в пигментацията, както и до различна степен на глухота (състоянието е наречено "синдром на Waardenburg").
Изобщо, намерихте ми интересна тема за разговор в събота на бира с най-добрия ми приятел (който е генетик Joy). Ако чуете подобна дискусия в някой бар в София, да знаете, че съм аз Joy.

# 337
  • Мнения: 9 200
Роца,сории, но ти се разминава  тайландската мистика.
Гледам да не пиша за БЛ, но клипчето е hot🔥hot🔥и човека си се рекламира сам себе си,а не сериала.

Ама не съжалявай, но ако искаш да пробваш нещо тай с фантастични елементи, без БЛ, с готин Той и сладка Тя - Happy Birthday



П.П. Успях със сетни сили да си открия огнения емотикон 🔥

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 09:24 от Tuon

# 338
  • България
  • Мнения: 6 214
...Пита го ужасено какво става, а той хълца "Ама защо така направиха с Феникса?!" и показаха на екрана кадри от "Пепелта" Joy..
Сигурно е гледал момента, в който тя му посегна с нож и в гръб.
Много добре направена сцена.
В The Legend of Shen Li (2024) много добре са направили истинската форма на Феникса.
Очите им са много подобни.
И като казах "очи".
Ако научиш нещо интересно за гени и очи, ако искаш сподели и с нас. Grinning
Особено за синеоки китайци хан. Grinning
Приятно изкарване на родна земя!

# 339
# 340
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 470
Започнах историческата дорама  ,,Haechi"(2018) с Jung Il Woo в една от главните роли.Интересна ми е засега,показва интригите в борбата за власт и влияние между фракциите Норис и Сорос.И сюжетът,и актьорите са добри.Със сериала запълвам интереса си към историческите,но търся и някой съвременен за лукса на богатите.

# 341
  • Мнения: 9 200
Нямам представа къде и какво е това място.Ама искам там.
Скрит текст:

# 342
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
rududu, аз много харесах Haechi (даже харесах и Го А Ра в него, а по принцип не я понасям. Но пък обичам Jung Il Woo... е, не толкова като Ю Йон Сок, все пак Joy).
Tuon, ако младежът върви с мястото, и аз искам там Grinning

Аз си мислех, че по време на ваканцията в София ще имам време за сериали. Много си мислех Joy. Ако успея да наваксам с тазседмичните епизоди на Queen of Tears, пак ще е добре Joy

# 343
# 344
  • вятърничава
  • Мнения: 1 860
Роца, наслади се на ваканцията и остави сериалите за дъждовните уикенди у дома(френското у дома). То си трябва концентрация за тая работа.За Jung Il Woo и Ю Йон Сок аз така. Hug

Tuon, красиви и странни скали, (е, не са Белоградчишките, но все пак Joy), къде това?

Продължам с Dominant Species, ако се чудите - ГМО-то, но него вече не го споменават. Не е интересно, но гледам бодигарда с надежда, че може и да стане Sleeping
И няколко японски по-смислени.

Общи условия

Активация на акаунт