“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема№3

  • 33 984
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11
Следя дискусията, но едва сега се включвам с мнение.
Може би пропускаме нещо: още в първи епизод ми направи впечатление как убиеца се отнасяше със съдийката. Той я галеше с пистолета. Освен това беше направил смъртта й по-малко мъчителна, колкото и лудо да звучи, като й беше счупил коленете. По тази причина мисля, че убиецът не е просто радетел за справедливост, а е лично свързан с кръга на жертвите.
Озадачаващо ми е как Миа не тръгна в посока да установи от къде са дошли средствата за поканването й за лектор. Каза се, че е дарение, но дори и така, не би следвало да е анонимно.

# 706
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
Аз продължавам да смятам, че следващият ще е прокурора, не Тороманов.

Има логика : съдия-адвокат-прокурор . Пък и нали се кани да заминава за София , Демонът може би ще го изпревари …
Скрит текст:
макар че , аз Лютаков много го харесвам и би ми било гадно да го видя затъкнат в някой средновековен уред за мъчение .

Иначе , дори Демонът да се окаже и най-очевидният ( примерно директорът на музея) , пак ще съм доволна , стига да бъде добре обяснена мотивацията му .
Скрит текст:
Първи сезон много ми хареса , обаче финалът леко ме разочарова … заради едно парче земя ( макар и доста апетитно) първо, че са затрили едно семейство навремето ….и последвалото отмъщение ….
Именно, в първи сезон отмъщението беше много години след деянието, затова сега си мисля, че ще е същото, но в основата ще е Мия.

# 707
  • София
  • Мнения: 6 170
L.A., да, както каза някой, уликите увисват. И възможни насоки, които да се проверят. Доста дразнещо.

# 708
  • Мнения: 23
Интересно е как новият сезон е същевременно по-сложно организиран  - в средата вече, а трудно да се предположи кой е убиецът, с повече ефекти, повече нишки и актьорски състав..
И същевременно яките гафове - постоянно онаниращи персонажи, униформени полицаи цепят дърва, герои, надигащи манерки .. Grinning

# 709
  • Мнения: 1 633
Следя дискусията, но едва сега се включвам с мнение.
Може би пропускаме нещо: още в първи епизод ми направи впечатление как убиеца се отнасяше със съдийката. Той я галеше с пистолета. Освен това беше направил смъртта й по-малко мъчителна, колкото и лудо да звучи, като й беше счупил коленете. По тази причина мисля, че убиецът не е просто радетел за справедливост, а е лично свързан с кръга на жертвите.
Озадачаващо ми е как Миа не тръгна в посока да установи от къде са дошли средствата за поканването й за лектор. Каза се, че е дарение, но дори и така, не би следвало да е анонимно.

Нито се трогна от това, че някой и е хакнал пощата...

# 710
  • Мнения: 9 451
Продължавам да си държа на моето, че убиецът е Дора. Мотивът - смъртта на брат й. Съдията съдил убиеца на брат й - Елдорова (да предположим, че е бил оправдан), адвокатът защитаващ убиеца - Смилев. Това с гей историята според мен е само, за да ни заблудят и тласнат в друга посока.
Дора е човекът, който най-добре знае как да накара един човек бавно и сигурно да агонизира. Доста учебници са й минали през ръцете и относно историята за Велико Търново (съдя от епизода, в който разказваше за чешмата и водата).

# 711
  • Варна / UK
  • Мнения: 380
Да, с Дора доста неща се връзват; но със съучастник - според мен.

# 712
  • Галифрей
  • Мнения: 4 254
Амо Дора е специалист по средновековна история и демони тогава наистина ще я подозирам.

# 713
  • España
  • Мнения: 1 289
Продължавам да си държа на моето, че убиецът е Дора. Мотивът - смъртта на брат й. Съдията съдил убиеца на брат й - Елдорова (да предположим, че е бил оправдан), адвокатът защитаващ убиеца - Смилев. Това с гей историята според мен е само, за да ни заблудят и тласнат в друга посока.
Дора е човекът, който най-добре знае как да накара един човек бавно и сигурно да агонизира. Доста учебници са й минали през ръцете и относно историята за Велико Търново (съдя от епизода, в който разказваше за чешмата и водата).
Само дето брат и е работил в ДАНС в София и умира в спец-акция 🥴✌🏻

# 714
  • София
  • Мнения: 2 394
Някой да припомни - спец-акцията срещу кого е била? Не помня, а и не съм сигурна дали са споменали в ДГ 🤔.
Може и да няма значение…

# 715
  • Мнения: 584
Не мисля, че убийствата имат общо с Мия или мъртвия й мъж.

Щом Елдърова, Смилев и т.н. са приятели от ученици, може още тогава нещо да се е случило. Те са били една компания от млади хора и да кажем един умира, те имат вина или просто потулват всичко и сега някой отмъщава.

# 716
  • Мнения: 275
Някой да припомни - спец-акцията срещу кого е била? Не помня, а и не съм сигурна дали са споменали в ДГ 🤔.
Може и да няма значение…
Не помня, обаче ликвидирането на Специалния отряд напомня за историята на убитите 110 търновски първенци, премахваш елита, за да ти е мирна главата.

# 717
  • España
  • Мнения: 1 289
Някой да припомни - спец-акцията срещу кого е била? Не помня, а и не съм сигурна дали са споменали в ДГ 🤔.
Може и да няма значение…
Не се уточни ( просто някакви заподозрени) Мия е преговаряла с тях и е сбъркала , като им се е предоверила и е повикала спец-отряда . Мъжът и е бил барета. Те са влезли, а онези вътре са ги застреляли , буквално всичко е станало за 5 секунди . И Мия е била там . След това се е лекувала , дълго време и се е явявала на психо-тестове неуспешно  , шокът и чувството за вина са я опустошили . Тя е видяла как застрелват мъжа и …. Има и гроб :
Скрит текст:

eli1907 , това е много интересен паралел !

Пак да повторя , според Елдъров , съдийката и адвоката са били най-добри приятели в сегашно време. А са се познавали от Университета с Десподов. Мъжът и каза , че той лично не го познава…
Нещо се е случило преди години , но кой и кога точно “се намества в картинката “ още не е ясно .

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 01:06 от Воден пъпеш

# 718
  • Мнения: 275
Воден пъпеш, мисля, че отрядът беше взривен.
Прочетох отново информацията за героите от първи сезон (не знам колко има значение и дали въобще са съобразили това:blush:).
https://nova.bg/series_movies/person/672/%D1%82%D0%B5%D0%BE%D0%B … 0%BE%D0%B2%D0%B0/
Но тук пише, че Мия е родила на 19, т.е. мъжът ѝ вероятно е бил войник или курсант, как и къде са се запознали?

# 719
  • София
  • Мнения: 13 892
В Академията. Можеше там да се кара военна служба.

Общи условия

Активация на акаунт