Анален сърбеж

  • 485
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 932
Здравейте, майка ми от известно време има анален сърбеж. Изписаха й микомакс и клотримазол, но няма никакъв ефект. Ще посетим пак лекар, но някой знае ли някакъв крем, който може да я облекчи или помогне.

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Тествала ли се е за паразити? Това е честа причина за подобни симптоми.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 571
Виж тази тема – https://www.bg-mamma.com/?topic=1616152

# 3
  • Мнения: 11 343
Ще трябва да си направи изследвания както на децата за детска градина. Звучи смешно, но не е нещо което не се случва достатъчно често на работещите в микробиологични лаборатории.
Може да пробва Низорал кремче. Мазана е Витасин. Судокрем.
Мине с вода със сода. Миее с вода с ябълков оцет. Да видите смяната на средата как влияе.

И БАН имали крем точно за това.

А и да напомня, че алергията към тоалетна хартия и препарати е доста често срещана. Спира хартиите и минава само на миене с вода или ако не може така с препарат за бебеки дупета или хипоалергенни.

# 4
  • Мнения: 4 204
острици?

# 5
  • Мнения: 96
Тествайте кръвна захар, дерматолог да види кожата, изследвайте за чревни паразити и също проверете дали не са хемороиди.

# 6
  • Мнения: 8
Мога да препоръчам крем Комфорт на БАН, продава се онлайн ,имат собствен сайт. Имам проблема от две години.  Ходила съм при много лекари, мазала съм се с всякави кремове. Не решава проблема завинаги,  но облекчава сърбежа .

Общи условия

Активация на акаунт