ОКТОМВРИ е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече

  • 15 557
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 394
Благодаря за отговора, mommy22. Това free HCG, май не е онова, което сме изследвали, преди да разберем, че сме бременни.

# 736
  • Мнения: 135
Vanya1313, не знам дали бих издържала на твое място по този начин Grinning ще искам и аз да знам на момента, а да изненадаме само близките си на партито за пола.

Моят ултразвуков преглед за ранна фетална морфология е в петък. Като ви чета се вълнувам повече.
Бях чела някъде, че преди това е хубаво да се направи обикновен преглед, за да има сигурност, че има смисъл да се ходи на фетална..Колкото и кофти да звучи..Отидох днес и чакам вече петък с нетърпение.
Питах дали партньорът ми може да влезе. Казаха, че зависи дали аз желая. Което е чудесно. Заедно ще разберем и видим повече за чудото, което ни се случва. Вълнувам се, но 2021ва имах мисед и това остави дълбока следа у мен...Това е причината за дребната тревога в момента дали всичко е ок.

Моят ултразвуков преглед е 180лв.+20лв., ако желая запис на флашка.

Следя се и на частно при АГ в клиника, в която провеждат фет.морфологии и реших да не се лутам на други места, защото да - по-скъпо е, но апаратурата е наистина много добра и се доверявам на АГ, че и специалистите са наистина специалисти.

Разликата в качеството на снимките от ехограф в Майчин дом и клиниката е голяма и е в полза на клиниката.....

Отношението в клиниката ми харесва, а в интерес на истината, по този начин съм спокойна и свързвам мястото с хубави емоции. Когато отивам натам се вълнувам, а като пристигна на мястото се чувствам обгрижена. Днес дори моят АГ (при него ходя от 6 г.с, преди това не сме се виждали, по препоръка от снаха ми е) ме видя в коридора и се усмихна, пита как съм, казах, че съм притеснена, той пак се усмихна и като ме прие каза „Ето виждаш ли как се движи, всичко е наред!“ ...Вдъхва спокойствие и искреност, което очаквам от докторите, но за жалост минах през Майчин дом през 2021, където се чувствах като боклук и оценявам отношението сега от доктор, който работи и там, и в клиниката, където се следя на частно. Ходя и в Майчин дом по здравна каса при него, но този един път в месеца ми е труден ден..хич не обичам да ходя там..но ще видим нататък какво ще е ...

Чувствам се заредена, че ви прочетох с тези хубави новини! Бъдете спокойни (казвам го и на себе си!) и вярвайте в прекрасния октомври, в който ще се появят чудесата, които сме сътворили с половинките си!

# 737
  • Мнения: 24
Аз симптоми и неразположения имам много. Всеки ден. Sad Радвайте се, че нямате.

Жужи и аз май такава кошара ще купувам.

Добри отзиви има кошарата, Sweety, ще я снимам като е готова. Simple Smile

# 738
  • Мнения: 654
Аз не мисля, че ако няма сърдечен ритъм примерно някой ще ти вземе пари за ФМ. В такъв случай просто не би се провел прегледа.

# 739
  • Мнения: 135
Аз не мисля, че ако няма сърдечен ритъм примерно някой ще ти вземе пари за ФМ. В такъв случай просто не би се провел прегледа.

Помислих си го и това, но нямам представа дали това се слува.

# 740
  • Мнения: 1 765
Ох, момичета, по-добре да не попадате на кофти лекари. Отидох на частно притеснена, с леко кървене в последната седмица на 4-ти месец и ме прегледаха обстойно, заплатих немалка сума в частната болница и се прибрах спокойна. Каза, че всичко е наред, да не се тревожа и т.н. Няма нужда от прием. И на следващия ден като плувнах в кръв и мъжът ми трудно успя да ме върне в реалността (изпаднах в шок). Трябваше да се успокоя и мобилизирам и веднага да тръгнем към спешното. За щастие този път попаднах на добри лекари.
Сега съм отново бременна и си признавам, трудно ми е да съм напълно спокойна. Вярвам в малкото човече, вярвам, че ще се справя с предизвикателствата и не спирам да се моля всичко да е наред. Тази вечер говорихме, че предната бременност ги усетих в 14 г.с., а сега съм 13 г.с. и според таткото ще се успокоя чак като почна да си усещам снежинката. Към момента ми е трудно да споделям новината. Не зная кога ще съобщя на работа. Май като порасне много корема и сами го осъзнаят. Много малко хора го знаят. А и септември имах загуба и това също оказва влияние.

# 741
  • Мнения: 334
Браво на всички момичета с хубави новини! На останалите - стиснатите палчета продължават! 🤞 Ех, напълни ни се с розово темичката 💗
При мен симптомите от първия триместър избледняват, сега съм 14+2. Днес имах чудесна енергия, даже за пръв път от дълго време се почувствах "аз" в кожата си, липсваше ми това усещане Simple Smile забелязвам обаче някаква странна реакция на организма ми към краве мляко. Много обичам айран и си пийвам от време на време. Последните пъти като пия обаче ми отключва диария. На фона на затягането само преди дни е супер странно. Чудя се дали може да съм отключила някаква непоносимост към белтъка на кравето мляко? По принцип краве мляко почти не консумирам, а от овче или козе няма реакция. Ще наблюдавам.
Дрехите и на мен са ми все по-тесни. Сега се обличам по единствените критерии да не ми личи и да не ми стяга. Още няколко седмици ще задържа преди да уведомя на работа и е важно да не ми личи междувременно.
Ако някой се интересува - в Марковс ми отказаха да запишат феталната на диск, нямали практика. Надявам се да позволят на ММ да снима поне мъничко с телефон, че ни е част от плана за съобщаване на близките 😁

# 742
  • Мнения: 2 805
Аз вече нося само клинове, дори не желая да поглеждам дънки🤣Аз се "убивам" да ям сирене и кисело мляко. Основно солено,кисело,люто...за сладко дори не се сещам😁 а преди това я туиксче, марс и т.н.

# 743
  • Мнения: 439
И аз съм на клинове. Мога да живея на сандвичи и сладко много ми се яде, но гледам да е рядко. Сирене много обичам, но откакто съм бременна не ям много. 2-3кг съм качила Sad

# 744
  • Мнения: 1 765
Мен повече ме притеснява между 7-ми и 9-ти месец колко ще кача, отколкото до 4-тия.

# 745
  • Мнения: 1 394
Аз пък да се похваля с няколко панталона за бременни

# 746
  • Мнения: 24
Браво на всички момичета с хубави новини! На останалите - стиснатите палчета продължават! 🤞 Ех, напълни ни се с розово темичката 💗
При мен симптомите от първия триместър избледняват, сега съм 14+2. Днес имах чудесна енергия, даже за пръв път от дълго време се почувствах "аз" в кожата си, липсваше ми това усещане Simple Smile забелязвам обаче някаква странна реакция на организма ми към краве мляко. Много обичам айран и си пийвам от време на време. Последните пъти като пия обаче ми отключва диария. На фона на затягането само преди дни е супер странно. Чудя се дали може да съм отключила някаква непоносимост към белтъка на кравето мляко? По принцип краве мляко почти не консумирам, а от овче или козе няма реакция. Ще наблюдавам.
Дрехите и на мен са ми все по-тесни. Сега се обличам по единствените критерии да не ми личи и да не ми стяга. Още няколко седмици ще задържа преди да уведомя на работа и е важно да не ми личи междувременно.
Ако някой се интересува - в Марковс ми отказаха да запишат феталната на диск, нямали практика. Надявам се да позволят на ММ да снима поне мъничко с телефон, че ни е част от плана за съобщаване на близките 😁

Привет, Anichka.
Ти кога ще ходиш в Марковс?
Аз имам час  там за 23-ти, вторник.

# 747
  • Мнения: 135
anichka.bs, от това, което казваш е ясно, че не болницата е от значение, а лекарят. Живи и здрави всичко ще е наред! Мисли за хубавото, което предстои. Аз ще ходя до джъбмо за декорация на партито за разкриване на пола, стига да разберем пола утре на феталната. Ако ли не, ще отложим плановете Grinning

Аз ще си купувам рокли, които са до коляното и ще го карам на тънките чорапогащници, които са една идея по-големи, за да не ми стяга на корема, иначе няма как да ходя по клин на работа....С удоволствие щях...

На мен апетитът ми намаля. Определено не е такова ядене като първите седмици. Започнах със стария си начин на хранене.

Вчера към допълнителните изследвания по здравна каса за кръв и урина си пуснах и желязо. Оказа се, че съм с три единици над долната граница. Ще приемам желязо отделно. По своя инициатива. Малко да го вдигна. В началото около 6г.с. се стараех често да ям спаначена супа, супа от коприва, но в един момент ми писна от тези супи и разредих...

Мен не ме притеснява колко ще кача. Искам само да се видя бременна в 9 месец и от мен да излезе прекрасно човече.

# 748
  • Мнения: 104
Moonlit , мисля, че вече сме с един термин Simple Smile Днес съм 14+3, на ФМ ми преместиха термина на 07.10. И аз още не съм казала на работа, но другата седмица възнамерявам да кажа. Поръчах си дрехи за бременни, особено за офиса в момента нямам много опции. С първата бременност изкарах на клинове и широки или разтегливи рокли, но тогава бях хоум офис и беше лесно. Аз още не съм казала на момченцето ми, че ще става батко. Ще изчакам да порасне още корема и тогава ще му кажа. Четох, че при малките дечица (моят син е на 2.5 г.) e по-добре да се изчака, защото проявяват нетърпение, а и като има голям корем по-лесно ще възприемат, че вътре има бебче.

# 749
  • Мнения: 331
Момичета , заповядайте в ● НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт