Интервю за работа към община

  • 1 547
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 920
Точно чрез Бюрото на труда съм попадала на интервюта с  предварително решен избор. Абсолютна загуба на време. От хората, работещи на общински длъжности, които познавам, само една не е наредена с връзки и е много недоволна от работата си. Познайте защо.

# 16
  • Мнения: 9
По принцип едно интервю трупа голям опит, но тук има две възможности. Кандидата вече е избран или тази позиция никой не я иска. Проучи втората опция и си дай сметка какъв човек си и дали можеш да работиш на такова място.

# 17
  • Мнения: 355
Наистина си беше загуба на време. Ходих, интервюто го водеше шефа, около него се бяха наредили двете женички, които предишния път се държаха надменно. Този път, в присъствието на шефа си, бяха мнооого любезни.
Първо, направи ми лошо впечатление, че никой не се представи, не ме питаха за името. " Вие сте тази за 14ч"/, нали?". За малко да им кажа, че " тази" си има име и то е на документа пред тях, но както и да е.
Второ, без да обяснят нито дума за работата, за работното време, абсолютно нищо, започнаха да ме изпитват. Дадоха ми казуси за решаване. Това за мен не беше проблем, но тъй като така или иначе вече бях решила, че тази няма да в бъде, реших да покажа малко нокти. Отговорих, че ще се изпитваме след като чуя за условията, които предлагат. Понамусиха се, но обясниха накратко. Условията бяха абсолютно неприемливи, страшно много работа, оставане след работно време, тичане извън офиса и една нищожна заплата. Не, че не ми беше ясно каква в общи линии е заплатата в сферата, но тук наистина беше жалка, съпоставена с изискванията им.
Заявих, че няма смисъл повече да си губим времето взаимно, като вметнах, че молбата ми е да ми напишат отказ от тяхна страна.
Като им казах, че се отказвам, така се оживиха, само дето не ме разцелуваха. Явно камък им падна...с охота се съгласиха да впишат каквото аз искам, сбогуваха се много любезно и това беше...
Така и не разбрах дали човекът беше избран или работата никой не я искаше😁

# 18
  • Мнения: 6 250
Имали са човек за позицията според мен.

# 19
  • София
  • Мнения: 303
"Конкурсът е метод за отсяване на нашия човек!"

# 20
  • Мнения: 920
Ако нямаха нагласен човек, едва ли щяха да изпитат облекчение, че не те устройват условията им. Интересно този нагласен човек обаче дали ще е при същите условия.

# 21
  • Мнения: 5 004
Заплатата ще е същата, но условията ще са други.

# 22
  • Мнения: 2 887
Заплатата ще е същата, но условията ще са други.
Заплатата ще намерят начин да я повишат. Стигат до там, че хора със средно образование и нулев опит в сферата, "обучават" новопостъпили за една МРЗ допълнително. Или се оказват при първото оценяване с резулрати "надхвърлящи изискванията". Врътки да искаш.

# 23
  • Мнения: X
Лоши, лоши условия, но ще се избият.
 Гарантирано 3 г. майчинство, после до 6 или 8 години на детето болничен след болничен. При частник няма шанс това.Иначе парите мизерни, но и работата никаква.

# 24
  • Мнения: 5 004
Основната заплата е мизерна, но им дават бонуси.

# 25
  • Мнения: 920
Ами то кел-файда, че ще ползват болничен до откат, след като и без това заплатите са мижави. Нали в крайна сметка болничният се изплаща на база на брутната заплата. Големият келипир. Единствено работното време виждам като евентуално предимство.

# 26
  • София
  • Мнения: 303
В много случаи първата стъпка е само стъпало, един вид засилка. Така че заплащането не е критерии, обикновено има ракета-носител Blush

Общи условия

Активация на акаунт