Клиники в Истанбул - пролетна тема 18

  • 7 593
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 171
Здравейте!
Минавам да кажа, че и при д-р Алпер Шишманоглу ин витро се прави само с нотариално заверена декларация за съжителство на партньорите. Видях, че не вписано в инфото на 1ва страница.

На мен тепърва ми предстои 1ви трансфер и идвам да ви попитам за болничните. От споделеното в първия пост разбирам, че личният лекар издава направление за АГ, от когото вземам болничен. Предполагам на този болничен ясно пише, че той е издаден за ин витро процедура и издаде ли се, няма как да скрия от работодателя си за нашата цел.

Има ли някоя от вас, която е успяла да получи болничен, но с друга диагноза? Не ми се иска да разкривам, все още ми е много лично и искам да си го пазя в тайна и далеч от лоши погледи и мисли.
Казала съм само, че ходя на лекар в Турция заради гинекологични проблеми с полипи (което не беше лъжа, при пункцията ми ги махнаха).

Ще съм много благодарна, ако споделите съвети и как се е случило при вас (може изобщо да не сте вземали болничен?).

Благодаря и успех на всички с предстоящите процедури!  Heart
Здравейте.
На моя болничен пишеше женско безплодие, неуточнено.

# 46
  • София
  • Мнения: 208
Сигурно въпросът ми ще прозвучи нелепо и неграмотно, ама все още чакам отговор от Мемориал. На 45г съм и се притеснявам от евентуална многоплодна бременност.
При наличие на 2 здрави след ПИД ембриона, и двата ли ги връщат или само един.
Тук играе ли роля качеството или се смята, че щом се генетично здрави са качествени?

# 47
  • Мнения: 171
Сигурно въпросът ми ще прозвучи нелепо и неграмотно, ама все още чакам отговор от Мемориал. На 45г съм и се притеснявам от евентуална многоплодна бременност.
При наличие на 2 здрави след ПИД ембриона, и двата ли ги връщат или само един.
Тук играе ли роля качеството или се смята, че щом се генетично здрави са качествени?
Според мен ще ви върнат и двата предвид възрастта. Аз бях под 35 и трите ми трансфера бяха с по 1 ембрион, макар че имахме още здрави. Това че са генетично здрави не гарантира положителен тест за жалост.

# 48
  • Мнения: 435
Това е супер окуражаващо! Браво! Желая тест +.
При кой лекар сте м Мемориал?!
Сигурно въпросът ми ще прозвучи нелепо и неграмотно, ама все още чакам отговор от Мемориал. На 45г съм и се притеснявам от евентуална многоплодна бременност.
При наличие на 2 здрави след ПИД ембриона, и двата ли ги връщат или само един.
Тук играе ли роля качеството или се смята, че щом се генетично здрави са качествени?

# 49
  • Мнения: 138
Сигурно въпросът ми ще прозвучи нелепо и неграмотно, ама все още чакам отговор от Мемориал. На 45г съм и се притеснявам от евентуална многоплодна бременност.
При наличие на 2 здрави след ПИД ембриона, и двата ли ги връщат или само един.
Тук играе ли роля качеството или се смята, че щом се генетично здрави са качествени?

Поздравления за успеха! 2 нормални бластоцоста на 45 е страхотен успех! Почти гарантирано ще ви върнат само 1. Успеваемостта на всеки еуплоиден Е статистически е 50-70% и малко се влияе от възрастта (за разлика от качеството на Я), поне от това което знам. Прескочили сте една огромна бариера. Честито Благовещение и нека да ни се случи на всички тук така отруденото чудо 🥰🙏

# 50
  • София
  • Мнения: 208
Patencce1,

Благодаря момичета. При Доктор Юджел съм /аз съм много доволна от него, не само заради резултата/.
Възрастта ме притеснява от гледна точка на износване, освен това съм с 4 дискови хернии, което ми гарантира жестоки мъки с едно, а какво остава за 2 бебета.
Ще видем какво ще кажат от болницата, не се залъгвам, но наистина съм щастлива, че поне до тук стигнахме

# 51
  • Мнения: 2 510
По-добре да върнете едничко и едно да остане резерва. Има голяма вероятност едно да се раздели на две и да станат еднояйчни близнаци, за това след ПИД връщат по 1.

# 52
  • Мнения: 138
Patencce1,

Благодаря момичета. При Доктор Юджел съм /аз съм много доволна от него, не само заради резултата/.
Възрастта ме притеснява от гледна точка на износване, освен това съм с 4 дискови хернии, което ми гарантира жестоки мъки с едно, а какво остава за 2 бебета.
Ще видем какво ще кажат от болницата, не се залъгвам, но наистина съм щастлива, че поне до тук стигнахме

Мъжът ми ще оперира херния в Мемориал, (между моите процедури Simple Smile та може да се посъветвате с ортопеда там. Иначе вие си знаете през какво сте минали но подозирам, че са доста по-големи мъки да стигнете до тук от едно износване няколко месеца а защо не и две поредни Wink
Пс: в Мемориал специално знам, че бягат много от многоплоднни бременности. Познавам поне 2 забременели на по над 40 на които им се връща само по 1 ПИДнат Е.

# 53
  • Мнения: 508
Сигурно въпросът ми ще прозвучи нелепо и неграмотно, ама все още чакам отговор от Мемориал. На 45г съм и се притеснявам от евентуална многоплодна бременност.
При наличие на 2 здрави след ПИД ембриона, и двата ли ги връщат или само един.
Тук играе ли роля качеството или се смята, че щом се генетично здрави са качествени?
Прекрасна новина!
Безпроблемно забременяване и щастлив финал ви пожелавам! 🍀☀️🍀

Един въпрос ако е удобно също да задам, какви техники за оплождане и подбор на сперматозоидите използвахте в Мемориал?
Може и на лично да ми пишете.

# 54
  • Мнения: 110
Patencce1,

Благодаря момичета. При Доктор Юджел съм /аз съм много доволна от него, не само заради резултата/.
Възрастта ме притеснява от гледна точка на износване, освен това съм с 4 дискови хернии, което ми гарантира жестоки мъки с едно, а какво остава за 2 бебета.
Ще видем какво ще кажат от болницата, не се залъгвам, но наистина съм щастлива, че поне до тук стигнахме
Точно в Мемориал лекарите ми обясниха, че след ПИД връщат по един ембрион, защото при самото изследване се биопсира ембриона, нарушава се обвивката и след това има вероятност да се раздели на две, мисля и Кактус беше казала това.
Стискам палци за успех! Heart

# 55
  • Мнения: 2 510
Elle99, да ☺️ точно така е ❤️ Тежко е после да се стига до редукция, а така има риск да се загубят всички бебенца.

# 56
  • София
  • Мнения: 208
Честно казано не зная какво са използвали последния път като техника. Още в началото бях питала дали ще ползват ембриоскоп и IMSI, тогава доктор Юджел каза, че ембриолозите ще преценят каква техника ще е необходима. За мен беше важен крайния резултат, доверих се на тяхната преценка и изобщо не ми е дошло на ума да питам какво и как са ползвали.
 
Сигурно въпросът ми ще прозвучи нелепо и неграмотно, ама все още чакам отговор от Мемориал. На 45г съм и се притеснявам от евентуална многоплодна бременност.
При наличие на 2 здрави след ПИД ембриона, и двата ли ги връщат или само един.
Тук играе ли роля качеството или се смята, че щом се генетично здрави са качествени?
Прекрасна новина!
Безпроблемно забременяване и щастлив финал ви пожелавам! 🍀☀️🍀

Един въпрос ако е удобно също да задам, какви техники за оплождане и подбор на сперматозоидите използвахте в Мемориал?
Може и на лично да ми пишете.

# 57
  • Мнения: 135
Здравейте търся пр@гест@н 100 мг ако някой има може да ми пише на лично

# 58
  • София
  • Мнения: 208
Имате ли представа колко струва вливане на интралипид в Мемориал?

# 59
  • Мнения: 171
Имате ли представа колко струва вливане на интралипид в Мемориал?
Около 300 лв. беше октомври. Не знам дали нямат някакво увеличение след последните промени на цените.

Общи условия

Активация на акаунт