КГБ = Клуб на Готините Баби - 220

  • 15 755
  • 592
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 134
Пипи, благодаря!
Далавера си е! Една кутия цигари!
Парите ще ги изпратя по Фло.

# 436
  • София
  • Мнения: 3 435
Привет!
 Съжалявам, че ще   наруша еуфорията ви от предстоящата екскурзия,  но искам да ви запозная и предпазя от едно мое разочарование. Вчера се наложи да платя двойна сдума за А1 и днес след проверка учудващо е, че те нямат вина. Аз съм отваряла съобщения от непознат изпращач и съм вътре с 60 лв. Момчето от А1 каза, че това е нищо.За да ви предпазя ви слагам поста във ФВ на дъщеря ми.:
" Искам да ви предупредя за нов вид
ТЕЛЕФОННА ИЗМАМА
със СМС- и от непознати номера!
Моля,не отваряйте СМС-и от непознати номера,защото това ще ви струва 60лв.
Моята майка е получила и само отворила,без да отговаря на СМС-и с номера 1461 и 45687,след което сметката и се увеличила с над 60 лв .
Мобилният оператор А1 и полицията
"не могат "да направят нищо .
На "територията " наречена България, където държавните институции не работят трябва ние хората да се подкрепяме и да сме особено бдителни!
ВНИМАВАЙТЕ !"
Хубав ден и бъдете осторожни.

# 437
  • Мнения: 2 134
Нинче, благодаря за информацията.
Съжалявам за случката.
Какво пишеше в smsa?

# 438
  • София
  • Мнения: 3 435
Нинче, благодаря за информацията.
Съжалявам за случката.
Какво пишеше в smsa?
Под номера пишеше: "Здравейте! Ще се се радваме да получим Вашата обратна връзка". И даден линк, който като го отвориш се появяваха облаци. Абсолютно съмнителна работа, но тогава не се замислих. Затворих и толкова. Сега разбрах, че това са измамници и повечето не са в България. Как са ме барнали, такава наивничка, но вече зная никакви линкове да не се отварят и на непознати номера да не се отговаря. И още нещо. От вчера на лап топа ми се явява един "рогат дявол" и пише че имам няколко вируси. Приканва ме да се регистрирам за да се изчистят, но от долу съвсем дребно пише, че това ще ми струва 35 евро. Момчетата от А1 казаха, че и това е измама. Единственото е да се прави проверка за вируси при компютърните техници.
Абе от всякъде дебнат измами. Пазете се.

# 439
  • София
  • Мнения: 8 381
Скрит текст:
    Специален „бутиков“ козунак у нас се предлага за „скромната“ цена от 45 лева за 550 грама, което прави 82 лева за килограм.

    Скъпото лакомство се предлага от бутикови фурни, които обещават на заможните си и претенциозни клиенти да използват само най-качествените съставки. Офертите им се рекламират усилено в социалните мрежи, които препращат към сайтовете на пекарните, показа проверка на „Телеграф“.

    Пекарната с най-скъп козунак уточнява за бялото брашно, че е от каменна мелница, а яйцата – от свободни кокошки.

    Пълнежът от солен карамел пък се прави с най-скъпата морска сол, която се произвежда само във Франция. Името й на френски означава „Цвете на солта“.
Аз пък ето на какво попаднах. Да ти секне мерака за козунаци. Тия най-скъпите май са в пекарната на Линда - жената на екс премиера Киро Петков. Какво ли си мисли госпожата и как ли е калкулирала продукта? Ама и нашенци не отстъпват. Ами тъй де, няма да се даваме на канадката.
Момичета, запретвайте ръкави и си направете козунаците така, както са ги правили нашите баби.
НИНКА, благодаря за предупреждението. Трябва да внимаваме. То вече от къде да се пазим по-напред?
ПИПИ, благодаря за билетите. Вече и това е уредено.
Да вземем да регистрираме фирма за скоростно организиране на увеселителни мероприятия в рамките на половин месец. Stuck Out Tongue Winking Eye Който разбира, при нас ще се спира. Grinning
Стягам се за родителска среща на голямата внучка. Simple Smile

# 440
  • София
  • Мнения: 16 042
Фло, козунаците на Линда Петкова са без глутен и лактоза. Поне така пише на етикетите им. Не, че я защитавам, но суровините са скъпи. Чела съм, че 2 от дъщерите им имали алергия, а третата висок инсулин и така се принудила да прави диетични печива.
Нали Мрънличка имаше непоносимост и към двете - пробвах разни брашна и мая без глутен. Цените им са доста солени. Ми то става, изпича се, но трябва да се яде на момента. За следващото хранене вече се троши. Бях се специализирала да и пека малки питки във форми за мъфини за обяд и вечеря. Пак със зор хапваше 2 - 3 залъка. . Отделно купувахме и безглутенов хляб - не струва, въпреки, че е 5 - 6 лв/300 гр. Вече мина на обикновенни брашна, но  все налита на прост, нарязан хляб. Иначе безлактозното мляко и то е скъпо, но пък е леко сладко и вкусно. И баткото се облажва с него, друго не признават. Аз дояждах след тях безглутеновите чудесии и стомаха ми се чувстваше много добре.
Племенник на ММ беше технолог по хляба в голяма верига, измисляше нови рецепти. Сега си отвори фурна, но козунаци няма да прави. Според него не си заслужава  предпразничното бъхтане. Има готови сухи смески за печивото - кеф ти и за 5 и за 85 лв/кг. Колко в тях е биволското масло, какви са яйцата и спец. сол е друг въпрос. Разреждаш с вода и миксера разбива. После е изморително сплитането, ако пък наеме допълнителен персонал - не му излиза сметката.
А ти, когато имаш време напиши и твоята рецепта за хлебопекарна. Интересно ми е да пробвам.
Мариянка, нали живея срещу Музейко - водихме Мрънч там миналото лято. Едвам си тръгна като затваряха. Сега трябва да пробваме и Мрънличка как ще го възприеме.
ПП - за китайския съм ЗА.

# 441
  • Мнения: 2 134
За ,бутиков" живот -,бутиков" козунак.
Още миналата година на Кировата
Линда козунаците бяха на тези пари
и то със записване.
От "Моята пекарна'" е 20 кг.чуден!

# 442
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
Ето затова съм се научила и си правя в къщи козунаците. Не съм ги калкулирала, но купувам най-качествените продукти, задължително домашни яйца и резултата е на лице. Сега имам планетарен миксер и замесвам в него, но преди това съм месила и на ръка и в хлебопекарната. Задължително пека във фурната.
За бързата организация не съм се и съмнявала. Кассс, реагира адекватно, отговорно и бързо, както и действахме бързо с капаро и билети. Наистина не сме 50 човека, но като има ясни правила и всеки ги спазва, резултата е на лице.
За китайския съм ок.

# 443
  • София
  • Мнения: 16 042
Нина, пропуснах те с измамата.
Аз на тел. имам едни изкачащи прозорци с нови известия за СМС, ел. банкиране, ФБ и подобни. Като видя там СМС, който не очаквам - не отварям. А очаквам само за новоизлезли сметки от монополистите.
Така в лентата за новини ме радват как разни адмирали или генерали искат да си споделяме. Директно блокирам желаещия.
Може да си включиш и ти известията. Така по-лесно лъсват измамите.
Радвам се за стройната организация, ще гледам снимки ако има някъде.

# 444
  • София
  • Мнения: 3 435
Здравейте, мили приятелки!
Да пием сутрешното кафе със здраве:
На 18 април отбелязваме Международния ден за опазване на паметниците на културата. Денят се чества от 1984 година по решение на ЮНЕСКО.
Международният ден на паметниците и забележителностите се отбелязва всяка година на 18 април по целия свят.
От деветте български обекта в Списъка на културното и природно наследство на ЮНЕСКО, седем са културни паметници – Боянската църква, Мадарския конник, Тракийската гробница в Казанлък, Скалните църкви на село Иваново (Русенско), Древния Несебър, Рилския манастир, Тракийската гробница в село Свещари (Разградско) и два природни – Национален парк „Пирин” и Биосферния резерват „Сребърна”.
В Списъка на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО са: Чипровските килими, Нестинарството, Обичаят „Сурва“, Бистришките баби, Събор на народното творчество в Копривщица.
Днес имен ден празнуват Виктор и Виктория. Виктор идва от латински "victor" - "победител".  На 18 април - се почита Великомъченик Виктор, а също и на 11 ноември - великомъченици св. Мима, Виктор и Викентий.
Честит празник на тези, които празнуват днес имен ден от темата ни, на техните деца, внуци и роднини.
Хубав ден и всичко добро.

# 445
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
Добро утро и от мен.
Нинка, благодаря за изчерпателната информация. Оказва се, че моята внучка е именичка. Ще предам на родителите и.

# 446
  • Мнения: 410
Добро утро от студено и мрачно Русе!  Blush

Нинка, благодаря за кафето и инфото и предупреждението за новата измама! Flowers Rose
По темата за козунаците - от няколко години правя, мсъщност откакто си купих хлебопекарна. Меся ги там, но ги пека във фураната. Ами по вкусни са ми от купените и поне знам какво съм сложила вътре, но си отнема доста време.
Красива Бела, разбира се, че ще си направя така графика, че да можем да се видим, как иначе Simple Smile Само здраве да е, правя планове и аз сега, двата дни да ви досаждам Grin
Момичета, при вас студено ли е? Тук сутринта беше към 5 градуса  и аз нали нещо не съм съвсем добре умерх от студ, макар да си извадих якенцето.
За сега ви оставям, да отметна доста задачи, че утре ми се налага извънредно един ден отпуск. Ще ходим по институции с брат ми, понеже си е за малко тук. Стискайте ми палци бързо да се оправим.
Спорен и спокоен ден на всички Kissing Heart

# 447
  • Мнения: 2 134
КАСС, как ще досаждаш?!!
Притеснявам се, че ще нарушим
почивните ти дни, но ти ще прецениш как и кога.
Тук е студено и ветровито, а вчера
ме хвана бурята.Прибрах се мокра и
ледена. Нормално пролетно време

# 448
  • Мнения: 7 391
Привет, момичета!
             Красива Белла, как нормално пролетно време? Направо си е гадно и  "късноесенно"! Хич не ми прилича на пролетно.
             У нас се вихри "трагедия" и то благодарение на "нормалното пролетно" време! На 21-ви е празника Бункасай в у-щето на Неда и техният клас е организатор на мероприятието. От 8 кл чакат да станат 11-ти, че винаги 11 клас организират празника. Цяла година организират,пишат сценарии, репетират и т.н. И......лошото време им изигра номер. Листенцата на сакурите , при този вятър, ще опадат, щандовете в двора вероятно ще са преместени в стаи  и студът ще намали посетителите. Толков труд ,емоции хвърлиха децата и.... греда. Надявам се поне дъжд да не вали ,че детето си  изплака очите. Тя е един от главните организатори и се чудя как и стигаше време за всичко. Толкова искаха техният празник да е най-добър и.....лошо време.
            Пипи, честит имен ден на Вики -  да е здрава , щастлива ,успешна, все така талантлива и да е гордост и радост за всички , които я обичат.
           Яне, честита и благословена да е Галена. Много здраве, късмет и щастливи години напред.
           ПП. Яжка ,  късмет и успех на твоята Вики!

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 11:48 от Didia

# 449
  • Мнения: 18 562


Цветя за момичетата с имен ден, Вики на Пипилота и Яжка и Галена на Янка. Ако има други и за тях.

Общи условия

Активация на акаунт