Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 17

  • 23 236
  • 592
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4
някой може ли да ми каже коя брокерска агенция е добра, към коя да се обърна?

# 481
  • Мнения: 61
Тва с четенето е много хубаво. Обаче като се замисля, не познавам хора с бизнес, който е  започнат след четене на книги и участие в курсове.  Сигурно и такива има!
От фб-панеляк в цветен на седми етаж, 60 кв., за ремонт, 119к. Мен ще ме е срам да пусна такава обява, честно.Групата е имоти Вн без посредник, без комисионна.

За съжаление. И поради това голяма част от бизнеса и бизнесмените ни са на това ниво - кооперации, хотели, кръчми. Да се удари кьоравото и да бяга.
Нещо, което изисква четене, образоване, дългосрочно планиране и инвестиции, визия - липсват отчайващо силно на територия....

# 482
  • Варна
  • Мнения: 987
О, да голяма част от хората с пари в България са простаци, които единствено ги интересува как да имат по-хубава кола от приятелите си или да се похвалят на каква почивка са били, или къде да си направят джуките още по-грозни. Масово обаче спира мерцедеса до кофите за боклук за две минути да отскочи до някой магазин щото той така си е израстнал в селяния човека, че не му пречи. Основно са грубияни без чувство за усет и мяра, без благородство и водени от най-низки страсти. И да общо взето забогатяването на 80% от тях се дължи основно на наследствени връзки или придобити такива, което си е чист късмет. Или пък просто на чист късмет. Масово се правят неща без логика и мисъл.

Междудругото същото може да се каже и за тия без пари. Те даже са още по-голям процент простаци. Близо 95%.

И да не е само негативен коментара ми ще коментирам и имота на Суити. Според мен ще има хора, които ще го купят. Аз лично не бих. За тези пари ще си взема нещо 4 стайно в Манастирски рид, Пчелина, Траката на тихо място, с две паркоместа и на последен етаж. Или просто ще взема 4 апартамента маломерни и пак ще правя повече пари от наеми от един такъв. Там е хубаво централно ама за какво и на кой му е притрябвал центъра. Отделно там са най-тесните и начупени и осрани от песове тротоари в града.

# 483
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Sweet 13, за тази сума ще си купите а- нт или къща  с прекрасно морска панорама в Испания.
Осъществените сделки във Варна са малко за първото тримесечие на тази година. Започнатите с пазара знаят какво следва след ценовия пик. А ипотечните лихви ще се повишат след въвеждане на еврото у нас.
Купувачите в настоящия момент трябва да си зададат риторични въпроси- какъв е реалния праг на финансови възможности и реалната възвръщаемокт на имота.
Ако е с инвестиционна цел, локацията и площта са водещи. Финансово обезпечение купувачи не търсят маломерни а- ти. Милионерите живеят в лични имения. 35г.ипотека в настоящия момент е безумие за купувач със средностатически доходи.

# 484
  • Мнения: 840
За лично ползване или за него инвестиция. За лично ако е за сам човек става. За двама също ще е добре. Иначе в случая говорим за 4000 е/ кв. Мисля на новата сграда Гъбата и Картофената къща е по-малко. Това евентуално с някакви нощувки да се дава може и да се избие някога си.

# 485
  • Варна
  • Мнения: 5 274
...Ако е с инвестиционна цел, локацията и площта са водещи....
Поредните съждения за очаквано пукане на балона няма да ги коментирам. Simple Smile

По повод цитираното - никой наемател не го интересува дали спалнята е 12 или 15 квадрата, дали дневната е 30 или 35, дали коридорът е 4 или 14... Но за купувачите разликата в цената е огромна. Локацията и обзавеждането са водещи. В горния линк двете са в пълна противоположност. Топ локация и грозно базово обзавеждане. Ако се отдаде така, то няма да се печели достатъчно от тази локация, която иначе дава такава възможност. Ако пък се преобзаведе, цената на инвестицията ще литне още.

# 486
  • Мнения: 126
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b171412721306664
С една дума ако трябва да кажа на мен имота ми харесва с някое друго изключение, както казах кефи ма да чета и други гледни точки и различно мислене от мен.

Типична съвременна маломерна дупка -  дневната има-няма 3 метра на ширина. На банята и тоалета не виждам какво трябва да им се ремонтира, но всички първом натам налитат да "оправят" - сякаш целодневно тези две помещения ще обитават. Цената е идиотски висока, но явно за много хора е нормална. Един познат миналата година си купи в Сф. из кварталите две подобни чудесии с подземни паркоместа, но без кухня, за по 250К.

# 487
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Въй , кухнята наистина е много грозна. Няма и 50 кв. площ, ужас…

# 488
  • Мнения: 36
Пак казвам, внимавайте с тези апартаменти след ремонт. Аз лично видях, как слагат ламинат върху мухлясал паркет в кухнята. Не се знае, какво са закърпвали или крили с гипсокартон, плочки, ламинат и т.н.
Ако държите да е на топ центъра, по добре вижте нещо за тотален ремонт и малко по евтино и сами си направете ремонт.

# 489
  • Варна
  • Мнения: 5 274
Пак казвам, внимавайте с тези апартаменти след ремонт. Аз лично видях, как слагат ламинат върху мухлясал паркет в кухнята. Не се знае, какво са закърпвали или крили с гипсокартон, плочки, ламинат и т.н.
Ако държите да е на топ центъра, по добре вижте нещо за тотален ремонт и малко по евтино и сами си направете ремонт.
Подкрепям. Ние взехме старичко, но евтиничко. Не беше чак тоталка, с един нов матрак и една кофа боя влязохме 20 дни след покупката. От тогава досега поетапно си обновяваме и подменяме различни неща.

Спалните бяха с много гаден мокет. Представям си да беше скрит под ламинат за 10 лева... За щастие не беше залепен, лесно го махнахме и си постлахме наши килими директно върху цимента - това за първите 2 - 3 месеца. После си сложихме качествен ламинат по наш вкус, купен изгодно на черен петък.

# 490
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз в тоя район и пари да ми дават не бих живял. Първо съм израстнал 2-3 улици по-нагоре от това, после съм живял и на  Генералите...айде мерси. Локацията била важна, но аз не мисля така. Най-важното нещо се нарича ROI ( return on investment ) - възвращаемост на инвестицията. Има хора, включително и мои родници, които превъзнасят центъра това, локацията онова, все едно са някакви аристократи....аз гледам на 1 вложен лев, колко вадя. Пък ако ще всичките ми имоти да са в Максуда.

# 491
  • Мнения: 2 001
Хора, които разполагат с 400 000 лева дали биха дали тия пари за подобен имот, средна хубост, но както казах на мен ми харесва, струва ли си да се налеят тия 400 000 лева за тоя двустаен, зад общината, ул. „Цар Асен I-ви“.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b171412721306664
Не разполагам с тези пари , но да си представя че ги имам и си търся жилище ... НЕ БИХ дала 3200 евро за кв.м. за апартамент в тази локация, който трябва да изръчкам отвсякъде ( според мен )
БИХ дала 3600.00 за чисто нова по-надолу , по-близо до морето, където няма да има нужда от двойна работа - да разбивам лошия вкус на предходен собственик.
Пиша последното по повод ей това жилище което преди максимум година време се продаваше на голи стени, мисля за около 2500еуро/кв.м, и не мога да повярвам че някой е дал тази сума и е напълнил жилище на такава локация толкова безвкусно. Сбирщайн !

Не че мнението ми е важно, защото не съм някакъв инвеститор, и ги нямам тези пари Simple Smile

# 492
  • Мнения: 294
..... Най-важното нещо се нарича ROI ( return on investment ) - възвращаемост на инвестицията. Има хора, включително и мои родници, които превъзнасят центъра това, локацията онова, все едно са някакви аристократи....аз гледам на 1 вложен лев, колко вадя.....
Това са глупости, където се учиха още в комунизма. Светът се променя, икономиката също. Отдавна съм спрял да гледам тия показатели, където определяха, кой имот си струва и кой не. Хора без въображение още кретат по старите модели и си ги повтарят като мантра....от друга страна лошо няма, може би така светът става по-пъстър.

# 493
  • Мнения: 126

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b171412721306664
...апартамент, който трябва да изръчкам отвсякъде ( според мен )...


Пиша последното по повод ей това жилище
...не мога да повярвам че някой е дал тази сума и е напълнил жилище на такава локация толкова безвкусно. Сбирщайн !


Много претенциЙ. Интересно ми е как изглежда жилището, което обитаваш в момента... Laughing

# 494
  • Варна
  • Мнения: 987
Ами не знам, ако едни хора в чиято държава се говори английски са комунисти, значи съм го научил от комунисти. Кажи ти какви модерни метрики ползваш? Защото за мен всичко различно от тая метрика са като текстовете на Еконт когато си качват цените и пишат "За да ви дадем повече свобода и възможности..." като встъпително изречение. Давай, осветли ме Ники23.

Общи условия

Активация на акаунт