Дъщеря ми ми казва, че очите й се движат сами

  • 2 153
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Ще видя утре как ще мине прегледа и при нужда ще отидем до там. Благодаря , че се отзовахте. Имате лични наблюдения от този доктор ли?

# 16
  • Мнения: 319
Не мисля, че лъже, по-скоро не може да го обясни добре. На мен така ми се случва да ми трепне окото понякога от само себе си, което е безобидно, все едно трепване на ръка и тн. Нека все пак понеделник да си каже мнението и специалист, но не мисля че е нещо тревожно, просто на 6 няма как да обясни добре съвсем.

# 17
  • Мнения: 691
Ще видя утре как ще мине прегледа и при нужда ще отидем до там. Благодаря , че се отзовахте. Имате лични наблюдения от този доктор ли?

Най-добрата клиника по неврология в България управлява.

# 18
  • Мнения: 2 474
Имам опит с треперене на клепачи, на нервна почва е, получава се и при дефицит на витамини от група B.
Това, за което се включвам е за нещо друго - 2 часа на ден ТВ за дете на такава възраст е много. Детски офталмолог ми е казвал - не повече от час и то не наведнъж, освен това да не е 2-3 часа преди нощен сън.
Знам, че децата масово в момента се отглеждат с таблети, телефони и т.н. и уж нищо им няма, но не се знае кое как ще реагира и съответно дали няма да има негативни ефекти.
Аз лично ограничавам и телевизията максимално, което води до постоянни дрязги с роднините ми (главно баби и дядовци), но предвид, че в семейството ми всички сме с късогледство и астигматизъм, се стремя да спазвам препоръките на очните лекари по въпроса.
Това е само за информация, надявам се, че детето ще е добре, пишете после след прегледите какво се е случило.

# 19
  • Мнения: 15
Много благодаря на всички , които отделят от вниманието си по моята тема. Изключително ми е приятно да прочета всяка дума и опит, който споделяте. Задължително ще пиша след прегледа . Тв до 2 часа позволявам , но реално е не повече от 1 час и половина. Без таблетки, телефони, каквито до скоро също използваха . Да, изглежда , че това е нормално , днешните дрца са дигитални, но напълно осъзнавам вредата от това .

# 20
  • Мнения: 251
Мъжа ми има неволно треперене на очите хоризонтално(наляво надясно) особенно при напрежение. На него не му пречи, като малък се му правили еег и прегледи при невролог, но не са установили причина.

# 21
  • Мнения: 101
Първото нещо, за което се сещам при описанието е Нистагъм. Може да е вроден и придобит.
Придобития е : "Според посоката, в която се движат очите, състоянието се дели на вертикален, хоризонтален и ротаторен нистагъм (с въртеливи движения)."
Самото движение често се появява при напрежение, стрес. Може да питате детето кога усеща това движение.
Ще чакаме да споделите как е минал прегледът при невролога.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 16:37 от St21

# 22
  • Мнения: 15
Здравейте , мили хора. Прегледа мина добре, док каза , че е добре да се направи еег , следващия вторник. Иначе според нея е добре , т е здрава е , но все пак детето пак обясни за очите и трябва да се изчистят съмненията. Искам да попитам еег само за епилепсия ли е изследване или действително може да насочи и за други неща? Моя близка ме убеждава , е е само за епилепсия , а аз се надявам да е достатъчно обхватно.
Нистагъм доколкото прочетох се забелязва от околните , но не се усеща от болния. При нас само тя го усеща, аз не съм го виждала + док каза , че може да е като халюцинация, един вид усещане , че става , а не реално съществуващо, пак това ще се покаже на еег . Надявам се да няма нищо...
П.С. Моля стискайте ни палци всичко да мине и всичко да е наред.❤

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 22:56 от hsndmuse

# 23
  • Мнения: 403
Здравейте , мили хора. Прегледа мина добре, док каза , че е добре да се направи еег , следващия вторник. Иначе според нея е добре , т е здрава е , но все пак детето пак обясни за очите и трябва да се изчистят съмненията. Искам да попитам еег само за епилепсия ли е изследване или действително може да насочи и за други неща? Моя близка ме убеждава , е е само за епилепсия , а аз се надявам да е достатъчно обхватно.
Нистагъм доколкото прочетох се забелязва от околните , но не се усеща от болния. При нас само тя го усеща, аз не съм го виждала + док каза , че може да е като халюцинация, един вид усещане , че става , а не реално съществуващо, пак това ще се покаже на еег . Надявам се да няма нищо...
П.С. Моля стискайте ни палци всичко да мине и всичко да е наред.❤

ЕЕГ е изследване на дейността на мозъка, като то може да покаже по косвен начин и други заболявания. Мисля, че във вашия случай, просто за всеки случай, а не защото има съмнение за нещо. Така е редно, особено ако пациентът е дете.
В един пост по-горе са ви обяснили, че може да е нистагъм, който понякога е вроден и се изявява при емоции.
Но не е признак на заболяване.
Браво на вас, че сте толкова отговорен родител и обръщате толкова внимание на детето си.
пп. мисля за вашия случай от няколко дни, от както видях първия пост и все си мисля, че може да има нещо стресиращо за детето, може би в детската... някои деца чак когато пораснат и минат години си разказват нещата, които понякога се случват в детската градина (или предучилищната). Може сега да не сподели, но може там да се случва да е напрегнато , да има дразнители и т.н.

# 24
  • Мнения: 338
Дано всичко да мине добре при прегледа, мисля че ще е така Simple Smile
Моите деца също са на 6 и 2 момиче и момче.
Каката е супер емоционална, скоро ми казваше, че вижда цветно…при нас това се оказа, че като гледа към светлина (слънце/лампа) и да кажем погледне към мен вижда цветно петно. Или натиска окото и после вижда размазано, понеже не можеше да ми го обясни се бях притеснила също. Дано се окаже нещо подобно.
Също след като брат й се роди, има периоди на заекване и пренавиване, да се докаже и получи внимание. Сега заекването мина, без да съм я водила на логопед, просто се опитвам да сме спокойни вкъщи, не се гледат таблети и телефони.
Вчера бяха измислили игра с брат й да куцат и падат и двамата…какво ли им идва на главите.

# 25
  • Мнения: 15
Благодаря на всички! За това , че сте толкова мили , наистина съм очарована и с радост влизам да видя дали някой е писал. Искрено се надявам думите Ви да се окажат реалност, пожелавам ви и вие и вашите дечица да сте здрави и да имате само поводи за щастие!
Ще Ви държа в течение , изчаквам търпеливо идния вторник, благодаря за това , че ми споделяте личните си преживявания! Поздрави на всички и целувки!

# 26
  • Мнения: 15
Здравейте отново! Изследването предстои вторник, не остана . Мисля си , ако на еег всичко е наред , дали да настоявам за скенер , като последно изследване, за да бъда сигурна и спокойна. Как мислите ?

# 27
  • Мнения: 691
Здравейте отново! Изследването предстои вторник, не остана . Мисля си , ако на еег всичко е наред , дали да настоявам за скенер , като последно изследване, за да бъда сигурна и спокойна. Как мислите ?

Изчакайте прегледа и по спокойно.

# 28
  • Мнения: 15
Здравейте. Прегледа мина много добре. Док ни обясни , че изследването е моментен запис , обяснихме всичко и опитахме да провокираме такова движение , не се получи. Ще правим дневник, ще записвам всеки път когато Далия ми съобщи , че очите й се движат, няма да придавам значение. Изписа ни едни капки , за да е по- спокойна и магнезий. Може да е като тик при умора, може и да е част от въображението й ,в което тя вярва. За док няма нищо обезпокоително и към момента не се налагат други изследвания. Благодаря Ви , че се включвахте по темата , ще се радвам да продължите да споделяте опит , разбира се и аз бих била полезна с каквото мога.😇

# 29
  • Мнения: 691
Какви капки

Общи условия

Активация на акаунт