Очен секрет при конюнктивит - изолирана бактерия enterococcus faecalis

  • 447
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, мили майки, след трети подред конюнктивит (лекуваме го две седмици, след което детето ми отива на детска градина и на третия ден е отново с него) поискахме от очния лекар да вземе очен секрет. Резултатът, да бъде честна, малко ме озадачава - открита е бактерия Enterococcus faecalis. Някоя от вас имала ли е същия случай? Самият очен лекар, като видя резултата, директно се зачете в антибиограмата и предписа два вида антибиотични капки, и не знаеше какво представлява самата бактерия. Аз намирам в интернет само информация, че тази бактерия може да се намери в червата, влагалището или пикочните пътища. За очите - нищо! Чудя се с биолог ли да говоря, на второ мнение ли да ходя... Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 40 924
Какво те учудва? Тази бактерия е много често срещана, децата в детската градина акат и пишкат, кой знае как се бършат, дали мият ръце, дали не си пипат очите...
Лекувайте се и я научи хубаво какво се прави при ходене по нужда - как да се бърше, какво да не пипа докато не измие хубаво ръцете...

# 2
  • Мнения: 747
Когато малките не се гледат добре не само този, ами и куп други проблеми ще имате. Средата не би трябвало да е болестотворна, заради занижена хигиена, а максимално сигурна. Няма нищо учудващо, повтарям предишния коментар, очите също са вход за бактериални и вирусни инфекции. А това, че се доверявате на лекар, който няма информация за една от най-често срещаните бактерии въобще няма да го коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт