Неплатена отпуска или болничен?

  • 1 610
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Следващия месец ми се очертава да ходя извън града за няколко дена(спешно е) . Как е редно да се постъпи? Мисля че нямам общо 8 месеца трудов стаж в България за да си пусна отпуска. Да говоря с работодателя да си пусна няколко неплатена+двата ми почивни дни или изобщо да не се занимавам с глупости и да давам болничен(6 месеца общо вече имам) . Не знам дали така ще ми дадат де. Става въпрос за много хитър работодател, при който отпуски са краен вариант и без това в болнични те режат яко, та мисълта ми е ако съм честна, най-вероятно ще откажат и при този вариант няма после да мога да пусна болничен(много подозрително ще стане).
Не знам изобщо как да лъжа и мажа пред личната, която много не познавам и дали дава. Имам приятелки, не им се работи отива и си взема болнични.
От друга страна, като още не е готов графика, мога ли да си и искам неплатена? При положение че работя там от 2,3 месеца?
Според мен е по-добрия вариант не платена 2,3 дена и да съвпадне с почивни дни. Не знам.
Според мен не би трябвало да е проблем, а и няма как да стане по друг начин, в едната посока цял ден ми заминава. Не мога да се вместя в 2 почивни дни само.

# 1
  • Мнения: 149
Ми, говори с него!? Щом е спешно, няма как да не влезне в положение. Аз съм си тръгвала на деня при неотложни ситуации-погребения, болници и такива, също със стриктни работодатели.

# 2
  • Мнения: X
Ми, говори с него!? Щом е спешно, няма как да не влезне в положение. Аз съм си тръгвала на деня при неотложни ситуации-погребения, болници и такива, също със стриктни работодатели.
За това, да. На всеки се случва. Там аз оставам с впечатление че да се излезе отпуска трябва 1 година предварително и пак не е сигурно, вечно няма кой да работи. Болничен не признават(при положение че НОИ го плаща. Всъщност няма и да ме проверяват, понеже няма и кой да го направи.
При тях принципа е - жив, умрял като си на смяна си там.
Мисълта ми беше кога работника има право на не платена отпуска?

# 3
  • Мнения: 149
Първите три дни от болничния ги плаща работодателят. А за отпуската и да имаш, и да нямаш право, трябва да се одобри от него. Затова пак те съветвам да говориш и да измислите вариант, ако трябва кажи защо се налага да отсъстваш.

# 4
  • Мнения: 6 702
абе ако се налага и да се лъжете за такива неща, а и ако на теб все пак ти се налагат , а ако смяташ и че не е твоя работодател ако не прави компромиси със спешото -
1) говориш честно и искаш дните неплатени, за спешни сл. има механизъм
2)ако за спешни дори не прави компромис си вземи шапката и си намери друг работодател. Не виждам как ще е последния ви сблъсък

# 5
  • Мнения: 1 117
Работата ти на смени ли е?

# 6
  • Мнения: 1 394
Няма как да знаеш дали им е готов или не графика за следващия месец, освен ако ти не отговаряш за това. Ако си на смени, помоли в краен случай да ти струпат там почивки, а да си изработиш тези дни през другата част от месеца. При всички положения по-добре говори с шефа си. Ако е основателна причината, може пък и да влязат в положение.

# 7
  • Мнения: X
Няма как да знаеш дали им е готов или не графика за следващия месец, освен ако ти не отговаряш за това. Ако си на смени, помоли в краен случай да ти струпат там почивки, а да си изработиш тези дни през другата част от месеца. При всички положения по-добре говори с шефа си. Ако е основателна причината, може пък и да влязат в положение.
На смени е.Не е готов, последната седмица се прави графика.
Всъщност аз имам право да си заявя не платена отпуска без значение колко месеца имам в тази фирма нали?
А и става въпрос за няколко дена, не е нещо страшно.

# 8
  • Мнения: 1 117
Смятам, че е пределно ясно, че графици при работа на смени се спазват, защото настава абсолютен хаос и всички са недоволни. Най-доброто решение е да се смениш с колежки и после ти да вземеш техните смени.

# 9
  • Мнения: X
Смятам, че е пределно ясно, че графици при работа на смени се спазват, защото настава абсолютен хаос и всички са недоволни. Най-доброто решение е да се смениш с колежки и после ти да вземеш техните смени.
Дори и така да е все някога някой трябва да излезе в платена отпуска и ще настане хаос.

# 10
  • Мнения: 711
Няма да настане ако отпуските се пуснат преди да бъде направен графикът - така той ще е съобразен с отсъствието на отпускарите.

# 11
  • Мнения: X
Точно.
Графикът ще бъде сътворен към 25-ти има време.

# 12
  • Мнения: 149
Точно.
Графикът ще бъде сътворен към 25-ти има време.
Ама кажи им сега, не на 23-ти.

# 13
  • Мнения: 1 117
Ами, говори с колегите си и виж кога те смятат да пускат отпуски. Когато работата е на смени - хората трябва да се съобазяват един с друг, шефът и най-добрият да е, не може да покрие 10 поста, защото всички са решили по едно и също време да почиват. На такива позиции никога не е проблем да почиваш, стига да има кой да работи.

# 14
  • Мнения: 6 702
Този работодател трябва да си има някакви резерви , а да не е покрил всичко на 100% без право на изключения , ако е свестен работодател. Т.е. не знам за какво и е да работи там .

Общи условия

Активация на акаунт