Стани богат - тема 20

  • 17 099
  • 759
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19 116
Да, Александрия е. Изпуснах началото. Какво за романите?

# 646
  • Мнения: 41 292
Рим и Филипополис отпадат веднага, оставаха гръцките опции, но в Атина не съм чувала за Музейон, а и отпадна с 50:50 Simple Smile

# 647
  • София
  • Мнения: 1 902
... и да се чудиш между стария Пловдив и Александрия - жалко за жокерите!

# 648
  • Мнения: 1 945
Върти ми се Пурпурен цвят сякаш

# 649
  • Мнения: 19 116
А де, Извънземното според мен има Оскар, Влюбеният Шекспир също.

И аз изобщо не се сещам кой беше този филм "Пурпурен цвят", каква е фабулата.

# 650
  • Мнения: 36 643
Не е Влюбеният шекспир - имат за поддържаща роля (помня го - май е на Джуди Денч). За другите не знам, но може да е Извънземното - обикновено фантастиките не са уважавани от критиката.

# 651
  • Мнения: 41 292
Нито Шекспир нито Ивънземното са опция.  Ганди е много политически филм и няма начин да не вземе нещо, остава "Пурпурен цвят".

# 652
  • София
  • Мнения: 1 902
Без грам сарказъм отчитам, че началните й питанки не бяха кой знае какво, но някак съжалявам за дамата. Хубава игра направи и се закопа с 2-та жокера на Александрия.

# 653
  • Мнения: 19 116
Ясно защо не съм го гледала "Пурпурен цвят". Не са ми интересни подобни филми. Имаше преди години и един друг, много хвален, номиниран и награждаван,   но 2-3 часа да гледам за кораб, пълен с негри, не можах да си го причиня.

# 654
  • Мнения: 36 643
Превръща се в царица, нали? Сигурно произвеждане? Не играя шах, но знам, че не е рокада - при нея топът и царят си разменят местата.

# 655
  • Мнения: 41 292
Превръща се в царица, нали? Сигурно произвеждане? Не играя шах, но знам, че не е рокада - при нея топът и царят си разменят местата.

То самата дума си носи идеята. Не виждам какво се колебаят. И аз не съм някаква шахматистка, но знам какво е рокада, дебют и гамбит. Наскоро гледах по Нетфликс едно много сладко сериалче "Дамски гамбит".

# 656
  • Мнения: 36 643
А, аз не го гледах този сериал, точно защото не се интересувам от шах. Учила съм се да играя, като малка, но никога не ми стана интересно.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 902
Браво на нашите умни дами тук! Аз уж играя шах (не професионално, де). Знам какво са 3 от 4-те. Остава "произвеждането" - но не бях го чувал, честно.
Закопаха го човека с въпрос за 1000...

Милано.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 18:54 от EmBrother

# 658
  • Мнения: 36 643
Венециански щори. Знам го, но го проверих, за всеки случай Simple Smile
Въпросите на предходната участничка бяха по-лесни.

# 659
  • Мнения: 41 292
А, аз не го гледах този сериал, точно защото не се интересувам от шах. Учила съм се да играя, като малка, но никога не ми стана интересно.

Че това не е спортен филм и не е нужно да се интересуваш от шах. Шахът е само фон. Препоръчвам да го гледаш без предубеждение.


Венециански щори.

"Произвеждане" е и военен термин - произвеждане в чин генерал например.

Общи условия

Активация на акаунт