Почистване на диоптрични стъкла и рамките

  • 1 252
  • 27
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 765
Моите очила, както и мобилния телефон и лаптопа, почиствам с ръчно приготвен спрей от спирт (етилов, ментолов, салицилов... какъвто имам подръка) и вода. Пръскам обилно и търкам с микрофибърна кърпичка.

# 16
  • Мнения: 7 268
С хладка вода и насапунисани пръсти. Избърсвам с кухненска хартия. Също и с мокри кърпички за очила.

# 17
  • Мнения: 993
Моите очила, както и мобилния телефон и лаптопа, почиствам с ръчно приготвен спрей от спирт (етилов, ментолов, салицилов... какъвто имам подръка) и вода. Пръскам обилно и търкам с микрофибърна кърпичка.

Това винаги ми е изглеждало добре и чисто, но никога не съм го правил, все си мисля (поне за телефоните бях чел), че може да навреди на покритията.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 498
В оптиката си зареждаме спирт и вода 1:5 в един спрей. По цял ден работим с него, пръскаме очила, ръце, телефони.

# 19
  • Мнения: 993
Това звучи значи много добре, какъв точно спирт? Салицилов - 1% , не знам какво означава 1%, сега гледам бутилчицата, която имаме Simple Smile. Някога пишеше на спирта - 90-95%.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 498
Не, само чист етилов. Аз не бих сложила с примеси.

# 21
  • Мнения: 993
Не, само чист етилов. Аз не бих сложила с примеси.

Това е на жена ми май Simple Smile. Той салицила е 1% значи за почистване на кожа. Ще търся чист. Благодаря!

# 22
  • Мнения: 153
Аз използвам морки кърпички на Цайс - добре почистват, но не съм сигурна колко са щадящи към покритието.

# 23
  • Мнения: 993
Аз открих моето и съм доволен (засега). Вече три седмици с новите ми очила (къси - дълги) нямам проблем и са като нови. То е комбинация от няколко съвета тук. Измивам ги един - два пъти седмично (старите ги миех всеки ден), но само с обикновен сапун, студена вода и с ръцете. Не ползвам гъба. Оставям ги за малко да се отцедят и подсушавам стъклата с кърпички, които ми дадоха в оптиката (микрофибърни ли са? не знам), с през останалото време мисля че ЧС каза тук, дъхвам на стъклата, като се запотят, пак с тия кърпички и така.

# 24
  • Мнения: 40 922
Обаче след време кърпичката ще спре да върши работа. И да я изпереш, пак няма да е същата вече. Аз затова използвам мек парцал. Всякакъв памучен трикотаж върши работа - гащи, потници... И мека хавлиена материя също. 

# 25
  • Мнения: 993
Всякакъв памучен трикотаж върши работа - гащи, потници... И мека хавлиена материя също. 
Предполагам и те прани преди това Simple Smile

Зная за кърпичките, няколко изхвърлям вече. Някакви рекламни на А1 по едно време имах, от различни очила са ми давали. Наистина изпереш ли ги, не стават отново.

# 26
  • Мнения: 40 922
Е, ако не са прани няма да бършат, защото ще са омазнени Wink Но за разлика от кърпичките едни стари бикини след пране бършат също толкова добре. И, все пак, са сам о за употреба вкъщи, не стават за носене навън. Навън ползвам хартиена носна кърпичка, пак става екстра ако е от по-меките и скъпи.

# 27
  • Мнения: 348
С кухненска хартия също става.

Общи условия

Активация на акаунт