“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема№2

  • 34 562
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 576
Самоцелните цинизми този сезон ми идват в повече и единствено развалят атмосферата на сериала. Сякаш освен Куката са преместили и част от сценаристите на Под прикритие.

# 16
  • Мнения: 4 749
Снощи прегледах детайлно серията. Когато Мия и Харитонов отиват в къщата на Солаков има няколко секунден кадър на мръсен прозорец , на него се вижда нещо като дълга палка. Същата или поне на мен ми прилича на нея се вижда и в сцената, когато удрят Елдъров. Което означава, че вероятно Солаков е човекът, който го удря. Някой беше казал, че ключовете липсват с цел кражба. И аз така мисля.

Последна редакция: сб, 09 мар 2024, 09:26 от BaDBluEeYeS

# 17
  • Мнения: 10 834
Аз от тази сцена нищо не разбрах с този Солакова... уж говореха със съседката, после се оказа в двор и там колата от местопрестъплението. И какво прави онзи другия полицай там? Някой му се е обадил да отиде? И този човечец, дето гониха... някои сцени просто не следват елементарна логика.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 887
На мен епизода ми хареса.
Нахвърляха се някакви ситуации, които ще имат обяснение в следващите епизоди.

Полицая и  Миа в двора си говореха доста свойски, сякаш се познават отдавна.
И нищо чудно онова обаждане на главния секретар  за освобождаването на Миа и Филип да е по информация именно на полицая.
Един вид го играе двоен агент.

# 19
  • Мнения: 2 847
Благодаря за темата.
Не знам дали ще гледам сериала от тук нататък, рязко ми секна ентусиазма да мисля кой е убиеца.
Актьорската игра е под всякаква критика. Духовникова се пъне като въшка на тупан, а Филип го играе обиденото червейче и  чичака коцакар едновременно. Останалите не ми се коментират.  Монтажа на звука е с такова разминаване, че е трагично.
Скрит текст:
Гледам повторението на "Сорьонен" по БНТ3 и въпреки че съм го гледала, пак ми е интересен. И в него актьорският състав е малак и действието се развива в малък град, но разликата с нашата кримка е от Земята до Луната. Даже мисля да изгледам отново "Мостът", та да си оправя вкуса след тази боза.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 887
Изгледах отново сцената с Миа и полицая в двора.
Вече съм абсолютно сигурна, че двамата са комбина.

# 21
  • Мнения: 47
Аз много харесвам Духовникова. Има интелигиентно и свежо излъчване. А относно героинята й - ами ролята е точно такава - надута софиянка с много опит и решени случаи.
По-хубаво изглежда с Алексиев на екран - борбени, уверени. Докато Карамазов нежнее пред нея.

# 22
  • Мнения: 4 749
Изгледах отново сцената с Миа и полицая в двора.
Вече съм абсолютно сигурна, че двамата са комбина.
С Харитонов ( Димо Алексиев) или другият все не мога да му запомня името ?

# 23
  • Мнения: 378
От целия епизод най-убедителна ми беше частта с адвоката,
много добре си изигра ролята и пасна на образа.
Най-много ми хареса:
- Знаеш ли каква е разликата между господ и адвокат-че господ не се взема за адвокат...
Изключително слаба актьорска игра на полицайката,която партнира на Димо Алексиев.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 802
Моето предположение за приложения стопкадър е друго:

Малко съм го поосветлил и добавил контраст. В дясно наистина прилича на парцален Пиеро, обаче онова подпряното накриво - има прозорче в средата на дължината си. И прилича повече на строителен нивелир. Което води към масонство. И виждам логика (хипотетично, но не съвсем) и в града на действието съдии, шеф-ченге, властен адвокат и местен мутробизнесмен да са масони.
В повече разсъждения (засега) няма да се впускам. Знаете, че освен тайни и ритуали, "те" са си една силна организация, в която издигат, но не прощават.

# 25
  • Мнения: 31 212
Е, само и масонство трябва да намесят?! Не ми се вярва.

# 26
  • Мнения: 4 749
Е, само и масонство трябва да намесят?! Не ми се вярва.
Да, така осветено наистина прилича на нивелир. Иначе ми напомняше на бойните палки на жандармерията, а и този Андрей нали бил побойник , защо пък да няма такава палка в бойната си колекция. Иначе споделям мнението за масоните. При тях има демонични ритуали.

# 27
  • Мнения: 7 207
Благодаря за темата! Flowers Hibiscus

Аз не съм чакала сезона с нетърпение, въпреки, че първият много ми беше харесал. Не съм имала и високи очаквания, по-скоро никакви очаквания, не съм се и замисляла за евентуален сюжет и т.н.
Затова моите критики нямат нищо общо с това.
Просто не са добре направени нещата, най-просто казано.

Във връзка с поста на ЕмБрадър и евентуално масонство - това е другото, което много ме дразни. Този несполучлив миш-маш от символики. То не са Крумови закони, християнски кръстове, масонски знаци, някакви езически култове, египетски богини и още, и още. Аз лично тотално се обърках.

# 28
  • Мнения: 10 834
И мен ме дразни всичката тази символика. Не могат ли да си хванат една нишка и да си карат по нея. Крумови закони - ок. Имаме достатъчно легенди, символи и мистика. Но не.. ще намесим де що символ има в човешката история. Ако пък и масони има.. цирка ще е пълен. Този убиец ще да е доста начетен с богата обща култура.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 319
Не знам дали са наблъскали повече символика с цел да ни объркат или ние я търсим навсякъде WinkSmiley

Общи условия

Активация на акаунт