Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 88

  • 14 007
  • 357
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 319
И моята пункция е утре. При кой лекар сте Вие?

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 777
И моята пункция е утре. При кой лекар сте Вие?

При д-р Ставрев

# 167
  • Мнения: 140
Днес на 5 ден имате един стигнал до стадий бластоцист, ще ги изчакат до 6ти ден другите да видят кои ще стигнат бластоцист.
Здравейте , 1 бластоцид сме имали на 5 ден  някой може ли да сподели какво значи това ? Аз се притесних и не попитах , още съм с болки след хиперстимулацията ..Ще сме зет .. чакат още няколко утре е 6 ден .

# 168
  • Мнения: 8
Какво мислите за инсеминация след месеца на инвитрото?
Много се колебая дали да направим един опит докато чакаме следващото инвитро.

# 169
  • Мнения: 362
Според мен си спестете паричките , за другия опит инвитро . И все пак организма ми има нужда от почивка малко . Но решението е ваше . Желая ви много успех

# 170
  • Мнения: 753
Зависи реално поради каква причина правите инвитро. Доста често щом се налага инвитро, инсеменацията се оказва ненадежден вариант.
И аз смятам, че е по-добре да си спестите паричките (или да ги използвате за някое допълнително изследване) и да си починете един месец. Разбира се, това е само мое мнение и не ангажирам никого с него Blush

Каквото и да решите ви желая успех!

# 171
  • Мнения: 124
Момичета за точно един месец ли излиза изследването за кариотип в геника и ако има някакви отклонения как се действа?

# 172
  • Мнения: 362
Ние чакахме 1 месец , за кариотип не знам как е другаде .

# 173
  • Мнения: 138
Специално за Геника не мога да кажа, колко време отнема, но г/д е около месец. Ако има отклонение ще направите консултация с генетик. Може да ви предложат да направите и fish анализ за да видят в проценти, колко е отклонението.
По принцип кариотипа няма как да се промени каквото излезе това е. Щом сте инвитро задължително репродуктивния ви специалист ще иска да правите ПИД на ембрионите за да е сигурен, че ви връща генетично здрав ембрион.

# 174
  • Мнения: 214
Аз мисля да пускаме кариотип в Надежда и там май пак е около месец за получаване на резултати.

# 175
  • Мнения: 124
Днес пуснахме в Геника , доста четох и от това което разбрах е най - добре да се пусне в генетична лаборатория и затова избрахме там , надявам се всичко да е наред 🤞

# 176
  • Мнения: 1 762
Нашите генетични излязоха за 3 седмици. Но ги правихме преди много години.

# 177
  • Мнения: 2
Здравейте,

От много време ви следя, но за пръв път се осмелявам да пиша.

Предстои ми свеж трансфер в събота. При пункцията в понеделник извадихме 12 яйцеклетки - 1 негодна. Оплодени - 11. Днес на 3ти ден 8 от тях се развиват добре.

Пункцията беше в понеделник, но днес все още имам подуване (по-малко от предните дни) и болки в областта на яйчниците (повече отдясно). Понеже много изчетох за хиперстимулация, искам да ви попитам какви симптоми има тя и възможно ли е преди трансфера на ехографски преглед евентуално да се види нещо и при нужда да се отложи трансфер?

Благодаря!

# 178
  • Мнения: 1 762
Аз нямам по принцип корем. Бях като в 5-тия с близнаците преди години. Отделно болки, гадене, тежест. Трудно може да се обърка хиперстимулацията.

# 179
  • Мнения: 4 515
Faith, без да съм имала хиперстимулация, преразказвам какво ми каза моя близка. Аз я разпитах, исках да съм подготвена. Тя не е можела да ходи по малка нужда, по голяма с много болки. Каза че все едно са я режели с нож. При нея плана е бил за свеж трансфер, като, ако не се лъжа, лекаря й е видял, че има хиперстимулация и е отменил трансфера. Тя ми каза какво точно е видяно, но аз забравих. Моята пункция беше миналия понеделник и все още имам подуване. Определено не е това, което беше преди пункцията, но все още имам.

Общи условия

Активация на акаунт