Идея за махане/прикриване на блажна боя на тераса

  • 700
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 401

Стените на терасите са с блажна боя, а подът е мозайка. Терасите са затворени с ПВЦ дограма. 

Блажна боя се сваля с пистолет за горещ въздух и после шпакла. Има и препарат .
Успех.

# 16
  • Мнения: 9 441

Стените на терасите са с блажна боя, а подът е мозайка. Терасите са затворени с ПВЦ дограма. 

Блажна боя се сваля с пистолет за горещ въздух и после шпакла. Има и препарат .
Успех.

Изобщо не върши работа този метод. Както казах, вече сме минали по този път и не е така лесно.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 548
Не само, че не е лесно. Миризмата от обгорялата боя е кошмарна. Препаратите освен че миришат, трябва след това да се измият мнооого добре от стените. Иначе нищо не хваща върху тях. Виждала съм варова мазилка, която пада на няколко пъти от недобре почистена стена от такъв препарат, също и фаянс залепен върху стени в баня, която преди това е била с блажна боя и тя е махната с този препарат. След месец всичко беше на земята.

# 18
  • Мнения: 4 401
В миналото влагата е била борена с блажна боя. Не само балкони, но и бани и дори стаи. Било е много трудоемко и направо отровно, но ефективно и бюджетно и хората след като се убедят, че няма на къде са го правили.
Балконът няма отоплително тяло. Липсата на топлоизолация в комбинация със затваряне с дограма влошават положението, а появата от време на време и на мокро пране е бонус. И без пране обаче е въпрос на време да избие мухъл в най-студените ъгли.
Сега няма, защото блажната боя не го позволява. Ако ще я сменяте, трябва да помислите за топлоизолация. Не става с ламперия, защото цялата тази ''красота'' може да поникне зад нея, а не е евтино. Някои слагат плочки за баня. Става, но аз бих направила топлоизолация , после шпакловка и  латекс . И решенията , и последствията са си Ваши. Аз не бих наливала пари във временни решения, но винаги  уважавам правото на друго мнение.
По напред са писали, че можете да боядисате с латекс отгоре без да сваляте нищо .  Може и се прави на вътрешно стълбище без никакъв проблем, но колко ще изкара на студения затворен балкон е друга тема.
 Каквото и да решите, желая успех!

Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 09:04 от mamamari

Общи условия

Активация на акаунт