Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема № 13

  • 8 376
  • 205
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 520
В мазетата има и общи хоризонтални щрангове обикновено.
Прочетох "в мезетата"...Flushed

# 181
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за мненията, тепърва започваме разследването

# 182
  • Мнения: 11 642
В мазетата има и общи хоризонтални щрангове обикновено.
Точно така, но аз говоря за течове от апартаментите. Ако текат хоризонталните щрангове в мазето, то това лесно се вижда, защото те са открити и са под тавана на мазето. От тях тръгват вертикалните щрангове за апартаментите.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 22:45 от petiaivanov

# 183
  • София
  • Мнения: 3 914
Коментирам кога трябва да се намесва ЕС. Доколкото помня, били трима собственици засегнати от теча. Надали някой си седи и нищо не прави, ако му тече в апартамента, докато неползваното мазе е нещо друго. Така че има голяма вероятност течът да е от стари хоризонтални щрангове.

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
в повечето случаи, тече спирателен кран след отклонението от общия щтранг, домоуправителя да влезе по етажите да огледа крановете по линията да види от кой етаж капе - ремонта е елементарен
вероятно се процежда вода между оста която се върти, горната част се отвива и се сменя уплътнението

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 23:42 от musicdoubl3

# 185
  • Мнения: 1 040
Има ли някакви разпоредби за обувки пред вратата на апартамента на етажа. Никой друг в целия блок няма. . Става въпрос за Пловдив. Или решава общото събрание?

# 186
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Законът и подзаконовите ормативни документи, каквито са наредбите, не навлизат в такива подробности.
Ако има съгласие по въпроса, можете да го впишете във вътрешния правилник на ЕС.
Ако нямате съгласие, както подозирам, можете да се позовете на незавземането на общи части и на пожарната наредба, но ще е работа тегава и главоболна.

Никой не е писал след мен и не мога да пусна нов пост. Извинявам се.
Попадна ми тази статия.
https://www.moreto.net/novini.m.php?n=494862
Браво на варненските управници.
Може да изглежда като допълнителен товар за домоуправителите, но по мое мнение ги улеснява - вече могат да посочат документ, изискващ регистрацията на домашните любимци. От там вече е по- лесно и с таксите за тях.  не бива да се забравя и изискването за паспорт и ваксинации, което пък дава някаква увереност, че животинчето не е опасно от здравословна гледна точка.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:37 от st. Dobri

# 187
  • Мнения: 11 642
Има ли някакви разпоредби за обувки пред вратата на апартамента на етажа. Никой друг в целия блок няма. . Става въпрос за Пловдив. Или решава общото събрание?
Кой пък си държи обувките в общите части? Това е направо гадно, да не говорим, че пречат на почистването.

# 188
  • Мнения: 377
Има ли някакви разпоредби за обувки пред вратата на апартамента на етажа. Никой друг в целия блок няма. . Става въпрос за Пловдив. Или решава общото събрание?
Кой пък си държи обувките в общите части? Това е направо гадно, да не говорим, че пречат на почистването.

Във всяка средно статистическа панелка има обувки и чехли пред вратите, най малко, за разни "натурии" по между етажите пък няма да говорим. И ако трябва да бъда честен, и пред нашата врата имаме едни чехли, комшиите също имат, може да не съвсем нормално, но на фона на толкова неразбории, даже не ги забелязваме.

# 189
  • Мнения: 5 041
Имаме и панелка и ново строителство, в панелката няма нито чехли, нито натурии, нито саксии, в новото строителство - по стълбите саксии, между етажите колела, тротинетки, пред вратите по няколко чифта обувки, торби с боклук.

# 190
  • Мнения: 11 642
Няма никакво значение панелка ли е или не, нова или стара е сградата. Всичко си зависи от хората и как искат да живеят. Ние нямаме никакви натурии освен по една саксия на всяка площадка между етажите. Отдавна сме изчистили всичко навсякъде и никой не смее да трупа нищо, 'щото съм лоша Simple Smile и 'щото лично са участвали в разчистването навремето.

# 191
  • Мнения: 137
Бях на гости в София, кв.Бояна, блокчето с частен парк, подземен гараж, басейн и сауна. На един от етажите хората си бяха сложили шкафче и си се събуваха на общата площадка. Има портиер и явно не се крадат обувки😂

# 192
  • София
  • Мнения: 2 413
Има много бедни хора, имащи нужда от обувки.

Какво?
Нищо не съм казала.

Smiling Imp

Оставянето на всякави вещи по общите части е неприемливо. Затварям си очите за 3-4 саксии между етажите в зимния период, защото не пречат чак толкова и хем е грижа, хем е украса. Всичко друго обаче не е редно да бъде там.

И аз съм в чудене как да "превъзпитам" един нов съсед. Първо беше сгъваема клетка за куче. Деликатно попитах какво е и до кога ще стои там. Отговори, че кучето вече е голямо, не прави бели и клетката не им трябва. Казвам да я дадат на някого или да я продадат. А той: "На кого? Намерете някой да даде 100 лева и да я взима". 😮‍💨🤬
Аз да намеря? 😡

Седмица - две и клетката изчезна. Сега обаче до вратата им са 2-3 метли и четки за почистване и лопата. И това е апартамент 180 кв. старо строителство, в който явно "няма място" за част от вещите. 👿

# 193
  • Мнения: 11 642
Ооооо, душко,  😂 - изхвърляш ги и следващият път ще се замисли преди да започне да трупа натурии.  Окото ми не мига- щом са там, значи не му трябват.

# 194
  • Мнения: 5 733
Здравейте,
Къде мога да видя последните изменения, нови допълнения към ЗУЕС?

Общи условия

Активация на акаунт