Частни училища -информативно - дискусионна тема- 63

  • 45 244
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 898
Изобщо не е скок в тъмното Архимед.

А Мецане, синът ти в кое училище е все пак? Беше в Света София, после в КО. Там ли е още?

# 661
  • Мнения: 6 303
Да, вероятно не е скок в тъмното, лошо се изразих очевидно. Имах предвид, че всяко още не действащо училище по принцип е скок в тъмното - спомнете си за Изи!😂
Но "Архимед" е училище на ПЧМГ. Така че сигурно в този случай "скокът в тъмното" не е подходящо определение, да.
И все пак, нека да видим...

# 662
  • Мнения: 271
За всички очакващи "не ръчно" изпращане на резултати от Питагор или Архимед (за тях само предполагам, дано да греша), по-ръчно е от ръчно. За мен в Питагор комуникацията с родителите е под всякаква критика и на светлинни години от елементарен customer service. Обратна връзка досега не са ни искали, ако случайно им изпратим, не отговарят...

# 663
  • Мнения: 5 898
Да, вероятно не е скок в тъмното, лошо се изразих очевидно. Имах предвид, че всяко още не действащо училище по принцип е скок в тъмното - спомнете си за Изи!😂
Но "Архимед" е училище на ПЧМГ. Така че сигурно в този случай "скокът в тъмното" не е подходящо определение, да.
И все пак, нека да видим...

Ама какво има да гледаме, като сегашното Питагор е създадено от хората, които сега правят Архимед. По скоро ще видим Питагор как ще се справи от тук нататък самостоятелно и без учителите на ПЧМГ. И сравнението с Изи е меко казано неуместно и неадекватно.

На мен природния профил в Питагор след 4 клас ми е много смешен и силно ми напомня на напъните на Иззи за STEM и Кеймбирдж програма от ранна детска възраст. Дано да не се получи същото, като там. 

И не отговаряш на въпроса. Когато даваш за пример "вашето" училище трябва да е ясно кое е то. Иначе никой не може да прецени до колко адекватни и свързани с действителността са мненията ти. Новото Питагор? Всички улики сочат натам. Wink

# 664
  • Мнения: 6 303
Ама защо да е неуместно и неадекватно? Нали и те се появиха като алтернатива на всички най-добри ЧУ, привлекли съзвездие от най-добрите учители? ...И специално изтъкваха, че са алтернатива на СС, разбирай - по-добро от тях. Преди още да са тръгнали, имаше тук истерия по тях, ти самата писа тогава, цитирам по памет - ,"хора, как литкате така!"... и т.н

# 665
  • Мнения: 5 898
Ама защо да е неуместно и неадекватно? Нали и те се появиха като алтернатива на всички най-добри ЧУ, привлекли съзвездие от най-добрите учители? ...И специално изтъкваха, че са алтернатива на СС, разбирай - по-добро от тях. Преди още да са тръгнали, имаше тук истерия по тях, ти самата писа това, цитирам по памет - ,"хора, как литкате така!"... и т.н

Защото има една приказка нерде Ямбол, нерде Стамбул.
Архимед е продължение на старото Питагор и на ПЧМГ, които са се доказали милион пъти преди да се пръкне Иззи. Чисто формално е "ново". Опитът, стратегията, концепцията и учителите останаха в Архимед. Всичко останало отиде в Питагор. Кое според теб реално е ново и кое е старото? Не като формална дата на регистрацията, а като опит.
Нямат нищо общо Архимед и Иззи. Сравнявай Питагор с Иззи. Нали те се пънат с природна паралелка след 4 клас.

# 666
  • Мнения: 6 303
Разбира се, че нямат нищо общо...

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 10:23 от Татко Мецан

# 667
  • Мнения: 6 565
Всички училища, които споменавате, са добри. Може би дори и Иззи, ако се изключи характеропатията на собственичката. Това "по-по-по" винаги ми е било странно. Умните и спсобните успяват навсякъде, вкл. и в ЧУ извън "меджик 5", в ДУ, в провинцията.
Не може всичко да е мат, БЕЛ и АЕ. Хубаво е, че се появяват нови профили. С нов или стар собственик, Питагор си е Питагор. Ще си запази позициите и наплива.
СГ е единственото изключение до момента, което рязко смени собственика, концепцията и таргет клиентелата. И донякъде Дрита, но от Британика никой не се оплаква, и там си има наплив.

# 668
  • София
  • Мнения: 2 780
Werewolf, а вие защо си губихте времето да пробвате в Архимед, след като вече сте си избрали училище? Явно сте нямали двоумение доколкото разбрах. Вярно, имате право да правите каквото си прецените, не е забранено, но просто ми стана интересно. Имам предвид, ще е забавно ако се окаже, че повечето приети са кандидатствали за спорта, предвид, че вече минаха приемните изпити в почти всички училища Joy Догодина няма да е така, защото сигурно ще направят приема по-рано и те.

# 669
  • Мнения: 13
Sadlady, детето ми се въодушевява от възможностите за "състезания", което не значи, че бих я включил в което и да е кандидатстване. Новината за Архимед е изненадваща и много вълнуваща, като реална и надеждна алтернатива на СС, с традициите и опита от ПЧМГ. Родители за които, по една или друга причина, Питагор би бил риск и сериозен компромис, но трябва да треперят между техния изпит и този в СС, много добре ще ме разберат:) Вярвам, че Архимед има големи шансове да са много успешни, заради съвсем топлата връзка с училището след 4-ти клас. Включихме се от любопитство, за спорта, но и да добием някакви впечатления на този ранен етап от ПЧМГ отбора.

# 670
  • Мнения: 5 898
Свети Георги от самото начало е с такъв таргет и контингент. Няма никаква промяна в това след смяната на собствеността. Просто станаха още по-скъпи.

# 671
  • Мнения: 6 565
СГ не беше с такъв таргет в началото. Беше с академична насоченост и изборът беше СС или СГ (Питагор още нямаше). Таксите бяха сходни. После СГ вдигна таксите, имаше голям отлив.

# 672
  • Мнения: 5 898
СГ не беше с такъв таргет в началото. Беше с академична насоченост и изборът беше СС или СГ (Питагор още нямаше). Таксите бяха сходни. После СГ вдигна таксите, имаше голям отлив.

Не е вярно. Да, имаше рекламата на академично училище. Но това беше чиста реклама без особено покритие. Рекламираха се дори с перфектен език, което също не беше вярно. Нямаха сграда и бяха в едно захлупено място. Познавам бившата собственичка, която остана за малко и директор след придобиването на училището от Еврохолд. Покани ме на пресонална среща да ми обяснява и облъчва за училището. Цели 2 часа. Толкова бяха зле откъм кандидати. И таксите им съвсем не бяха като на СС.

Дори мога да ти цитирам за 2013 г. Това са две години преди да бъде купено.
СС - с транспорт, храна 4100/4500/4700
СГ с всички таксички и таксенца - 5 750

В онези години такава разлика беше фрапираща и СГ си бяха най необосновано скъпото училище.

И съм наясно, защото точно в тези години много активно търсех място за моето дете. Wink

Колкото и да е тъпо НВО, все пак показва нивото. Можеш да погледнеш тук резултатите назад в годините. http://alekdimitrov.com/uchilishte/chastni-uchilishta.asp

Еврохолд просто видяха потенциал да кешират една богата клиентела. И да усвоят едни милиони в евро от Еврофондове. Wink

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 10:18 от Аncy

# 673
  • Мнения: 5 639
2013 в СС приемаха без проблеми и без сегашните мъки.

# 674
  • Мнения: 5 898
2013 в СС приемаха без проблеми и без сегашните мъки.

За 2013 не знам, но само година след това 2014- 2015 изобщо не беше лесно. Особено когато кандидатства най-големият випуск от нови времена 2009 г.

А и като гледам, липсата на по-сериозна конкуренция и сериозен подбор не им се е отразило на резултатите. Ахахахха

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 15:05 от Аncy

Общи условия

Активация на акаунт