В коя седмица съм

  • 972
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, не мога да разчета снимка от ехограф за бременност . Какво значи
1. BPD 19.05 mm
    GA 12w 6d
3. CRL 20.31 mm
     GA 8w 4d
В коя седмица съм

# 1
  • Мнения: 162
Ехографа не казва в коя седмица сте. Седмиците се изчисляват по последния ден на последната редовна менструация.
Това е на каква възраст отговаря бебето според размерите. Понякога бебетата избързват или изостават, но после наваксват.
На мен всеки път нов термин ми дават, но аз си броя по ПРМ.

# 2
  • Мнения: 473
При мен с GA е обозначено в коя седмица съм.да не са две бебчета?

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 289
8- ма седмица + 4 дни
На толкова отговаря фетусът

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 012
BPD е показател за размера на главичката.
CRL е дължината на бебето от главичката до дупето.
Според измерванията, ехографът пресмята на каква гестационна възраст отговаря фетусът.

Както писаха по-горе, понякога бебетата изостават с растежа, понякога избързват, понякога растат не много пропорционално (с някоя част на тялото избързват, с друга част забавят растежа).

Затова за определяне на гестационната седмица се гледа датата на ПРМ. А ехографските измервания служат само, за да се види дали бебето си отговаря на гестационната седмица или не.

Тук според размера на главичката отговаря на 12гс + 6 дни. А според дължината от главичката до дупето - на 8гс + 4 дни.

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 13:16 от Brin de muguet

# 5
  • Мнения: 6 769
Смята се по ПРМ, тоест последна менструация, не размери на ехограф.

# 6
  • Мнения: 1 585
Ехографа не казва в коя седмица сте. Седмиците се изчисляват по последния ден на последната редовна менструация.
Това е на каква възраст отговаря бебето според размерите. Понякога бебетата избързват или изостават, но после наваксват.
На мен всеки път нов термин ми дават, но аз си броя по ПРМ.

Изчислява се по първия ден на ПРМ 🙂

Общи условия

Активация на акаунт