Отговори
  • Мнения: 375
Здравейте, имаме дете на 1 годинка, което вече няколко пъти боледува, като направи 1 бронхиолит и два пъти след това имаше спазми след разболяване. Искаме да го заведем на планина, за да смени въздуха, като първоначалната идея беше да отидем в Трявна за около 2 седмици и да правим процедури профилактично (нагряване с инфрачервена лампа и каквото преценят спрямо състоянието), за да можем да подсилим това слабо място, ако мога така да се изразя. Но тъй като там ходят и деца, които се доизлекуват и дори имат активни вирусни инфекции, започнахме да се разколебаваме, защото искаме да избегнем риска от разболяване. Така стигнахме до извода, че може би само да сменим климата отново би имало благоприятен ефект, но чета че в Родопите въздухът е изключително чист също и с много силна отрицателна йонизация. Има ли някой от вас, който е ходил в Родопите с такава цел, кога, за колко време, имало ли е ефект?  Бих се радвала да споделите мнения и кога като месец е най-подходящо да се отиде? Когато мислехме за Трявна, бяхме решили да е средата на май, защото тогава цъфтят боровете, но в Родопите по това време е студено, а юни месец е дъждовен. Всякакви мнения са добре дошли. Предварително благодаря на всички включили се.

# 1
  • Мнения: 12 150
Трявна или Сандански са най-благоприятни за белодробните заболявания.

# 2
  • Мнения: 4
Здравей PureFlower.
Моята дъщеря е на 2г. и 4м.
На 5м. ми направи бронхиолит и после,както и при Вас при следващите заболявания бяхме със спазми. На нас ни препоръчаха Сандански през пролетта,конкретно заради въздуха там бил полезен при бронхиолити,спазми,астми и други белодробни заболявания.
Има специализиран санаториум, но коментарите, които прочетох не са много добри за него.
https://nkrehabilitation.bg/filiali/sandanski/

https://www.360mag.bg/posts/115306
Една позната ми каза за Смолянските езера,че там има отрицателна йонизация и нейната лекарка била го препоръчала,като подходящо място за детето. Тя казва,че има ефект,но аз все още не съм пробвала и не знам.

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 13:09 от Intasita

# 3
  • Мнения: 375
Здравей PureFlower.
Моята дъщеря е на 2г. и 4м.
На 5м. ми направи бронхиолит и после,както и при Вас при следващите заболявания бяхме със спазми. На нас ни препоръчаха Сандански през пролетта,конкретно заради въздуха там бил полезен при бронхиолити,спазми,астми и други белодробни заболявания.
Има специализиран санаториум, но коментарите, които прочетох не са много добри за него.
https://nkrehabilitation.bg/filiali/sandanski/
Една позната ми каза за Смолянските езера,че там има отрицателна йонизация и нейната лекарка била го препоръчала,като подходящо място за детето. Тя казва,че има ефект,но аз все още не съм пробвала и не знам.
Здравейте, благодаря ви за информацията. А бихте ли споделили сега как е детето, има ли спазми с всяко заболяване и ако няма правите ли нещо конкретно, за да ги предотвратите? Това е най-голямото ми притеснение.

# 4
  • Мнения: 4
Да не дърпам дявола за опашката,но за сега сме добре,закрепихме положението.  Имахме малко хрема миналата седмица,но с това да се разминаваме!
Тя от както направи бронхиолит и лежахме в болница след това доста дълго време не стигахме до спазми,но като започна да ходи на ясла след навършване на 2г. всеки месец бяхме със спазми. Много ми писна детето се изтормози,аз също постоянно болни...
На 1 декември реших да я заведа на детски пулмолог понеже вече не знаех,какво да направя,че да спра това често боледуване и тези спазми един след друг. При,което тя ми обясни,че понеже детето ми е прекарало бронхиолит на 5м. сега е предразположено да  прави спазми при всяко заболяване. Назначи и терапия с едни прахчета вечер в храната до пролетта + сироп за имунната система и рибено масло. Отделно декември сменихме личната лекарка и новата след,като обясних ситуацията и направихме изследвания и се оказа,че тя има нужда от подсилване на имунната система.
Изписа и едни хомеопатични гранули на Boiron,които и ги давам по схема.
Silicea 9ch, Echinacea angustifolia 5ch, Tuberculinum 30ch.

Общи условия

Активация на акаунт