Румъния /Тема 4/

  • 6 833
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Миналата събота приятелки ходиха до Мангалия и купиха от фермерския пазар агнешко на 15лв/кг. Едната е взе цяло агне(почистено), около 14кг и са ѝ подарили дроб сармата, и една плешка.

Моля разкажете по подробно за Мангалия  фермерския пазар само в събота ли е , има ли и в Констанца и кой ден . Моля и друг ако знае да разкаже. Ходили сме в Мангалия само делничен ден и там след кръговото има 2 месарски магазина и 2-3 зеленчукови и хлебарница и е нещо като пазар - там ли е фермерския пазар

# 106
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Аз лично пазарувам от Пени и Карфур. От Кауфланд си купувам маска за коса Protox. Тук в БГ цената е двойна,че може и тройна да е.


6,40лв. в България за литър, как двойна и тройна цена да е в Бътгария. В Румъния трябва литър да струва 2 лева тогава, или 4 лева, което е абсолютно невъзможно по пътя на логиката.

# 107
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз лично пазарувам от Пени и Карфур. От Кауфланд си купувам маска за коса Protox. Тук в БГ цената е двойна,че може и тройна да е.


6,40лв. в България за литър, как двойна и тройна цена да е в Бътгария. В Румъния трябва литър да струва 2 лева тогава, или 4 лева, което е абсолютно невъзможно по пътя на логиката.
Коментирам за последно относно маската. Не мисля, че това е темата във форума. Въпросната маска съм я купила миналата година. Към този момент такъв ми е спомена за цената. Много съм доволна от покупката, като качество, което за мен е фактор. Никого не карам на сила да отива и да я купува. Споделих мнение.Аз лично съм забелязала, че цените са супер завишени в сравнение с БГ незнайно защо. Приключвам коментара относно темата за козметика.

# 108
  • In transit
  • Мнения: 11 875
Миналата събота приятелки ходиха до Мангалия и купиха от фермерския пазар агнешко на 15лв/кг. Едната е взе цяло агне(почистено), около 14кг и са ѝ подарили дроб сармата, и една плешка.

Моля разкажете по подробно за Мангалия  фермерския пазар само в събота ли е , има ли и в Констанца и кой ден . Моля и друг ако знае да разкаже. Ходили сме в Мангалия само делничен ден и там след кръговото има 2 месарски магазина и 2-3 зеленчукови и хлебарница и е нещо като пазар - там ли е фермерския пазар
Фермерски пазар има всяка събота в Мангалия, тук се намира. Лично не съм ходила, но разбрах, че всичко се продава от колите или сергии по земята (масички).

# 109
  • Мнения: 18 562
Замъкът Хунияди ми се видя много хубав.
Чудя се дали е много далеч от Брашов,Синая или Букурещ. Някой ходил ли е?

# 110
  • In transit
  • Мнения: 11 875
Замъкът Хунияди ми се видя много хубав.
Чудя се дали е много далеч от Брашов,Синая или Букурещ. Някой ходил ли е?
Хубав е, да, но не са много наблизо...около 4 часа е пътя на посока.

# 111
  • Мнения: 18 562
Замъкът Хунияди ми се видя много хубав.
Чудя се дали е много далеч от Брашов,Синая или Букурещ. Някой ходил ли е?
Хубав е, да, но не са много наблизо...около 4 часа е пътя на посока.

Благодаря!
Значи ще е другия път,живот и здраве.

# 112
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Аз лично пазарувам от Пени и Карфур. От Кауфланд си купувам маска за коса Protox. Тук в БГ цената е двойна,че може и тройна да е.


6,40лв. в България за литър, как двойна и тройна цена да е в Бътгария. В Румъния трябва литър да струва 2 лева тогава, или 4 лева, което е абсолютно невъзможно по пътя на логиката.
Коментирам за последно относно маската. Не мисля, че това е темата във форума. Въпросната маска съм я купила миналата година. Към този момент такъв ми е спомена за цената. Много съм доволна от покупката, като качество, което за мен е фактор. Никого не карам на сила да отива и да я купува. Споделих мнение.Аз лично съм забелязала, че цените са супер завишени в сравнение с БГ незнайно защо. Приключвам коментара относно темата за козметика.

Не става дума за коментари за козметика- Вие коментирате качеството или некачеството и, че сте доволна от качеството. Никой друг не коментира това!  Коментираме цени Румъния/България.

Въпросният продукт беше даден като пример за цена. И е видно, че дори преди година е било по-скъпо в Румъния, сега още по - скъпо. В тази тема изключително много се коментират цени Румъния/България. И дори преди 13 години още в Румъния беше 2 пъти по-скъпо от България. Но трябва да поживее човек там за да разбере разликата в стандартите, заплати, пенсии, и т.н

А, че има някакви стоки на промоция по-евтино от България не прави Румъния автоматично с много по-ниски цени, напротив.

# 113
  • Мнения: 446
Според Гугъл от София до Букурещ с кола е 5,5 часа. Колко обаче да очаквам да е дълго пътуването предвид минаването на моста и очаквания трафик? Пътуваме на 3 май и вероятно който пътува натам ще е тръгнал още на 1 примерно, има ли шанс да няма много трафик?
Чудя се, ако си запазя билет за парламента за 15 часа, дали до към 14 ще успеем да сме там?

# 114
  • Мнения: 18 562
Ние ще тръгваме от Търговище съвсем умишлено. Там живеят свекърите и ще съчетаем гостуване с ходене до Румъния.
Ще е в пъти по-малко път ако тръгнем от София.
Но и аз се чудя колко ще ни отнеме.
Нашият час е точно в 15 за Парламента.
Мислим да тръгнем от Търговище рано,най-късно в 8 часа.
До Русе са 100 км.
От Русе до Букурещ няма и толкова.
Дава ми го близо 80 км.
Дано успеем да стигнем.
Ние тръгваме на 2 ри май.
Мисля,че ще стигнете. Никой не може да ти каже колко ще е.
Затова рано-рано,пък дано стигнем навреме.
Пета и аз за голямо чакане,голям трафик.
Ще видим🙂

# 115
  • In transit
  • Мнения: 11 875
Каролин, от Разград до Русе пътят е доста зле, освен, че е натоварен. Около час и половина е като време. От Русе до Букурещ е 80, но зависи от трафика по границата и в Букурещ, може да ви отнеме пак час и половина-два.

# 116
  • Мнения: 18 562
Каролин, от Разград до Русе пътят е доста зле, освен, че е натоварен. Около час и половина е като време. От Русе до Букурещ е 80, но зависи от трафика по границата и в Букурещ, може да ви отнеме пак час и половина-два.
Да,пътя е зле.
Знам, минавали сме го.
И аз съм се подготвила за чакане.
Насторика съм се, че ще отнеме повече време отколкото си мисля.

# 117
  • Мнения: 6 733
Според Гугъл от София до Букурещ с кола е 5,5 часа. Колко обаче да очаквам да е дълго пътуването предвид минаването на моста и очаквания трафик? Пътуваме на 3 май и вероятно който пътува натам ще е тръгнал още на 1 примерно, има ли шанс да няма много трафик?
Чудя се, ако си запазя билет за парламента за 15 часа, дали до към 14 ще успеем да сме там?

Зависи дали ще спирате за почивки.
Ние последния път много се замотахме да ядем на Обнова, но много бяха вкусни кебапчетата Joy
От София бяхме тръгнали в 7, в Букурещ бяхме в 14:10.
До Плевен бих казала, че е поносимо, но след Плевен е ужас. Ще ти изпопадат бъбреците.
Бяла-Русе много внимавайте, защото хвърчат като луди…

# 118
  • Мнения: 1 557
Солна мина Тудра, ходил ли е някой?
Дали е постижимо на 5/неделя да тръгнем от Брашов, да разгледаме мината и да се върнем пак в Брашов вечерта?
Колко време отнема пътя, 250 км е, но предвид, че е планина?
Сигурно е постижимо, но няма смисъл. Направете Турда в друго пътуване, в района на Турда има доста неща за гледане. Ако имате празен ден от Брашов отидете до Сигишоара, по път може да се отбиете във Вискри и да посетите укрепената църква в селото, също по път ви е и крепостта в Рупеа.

Бихте ли споделили какво може да се види в района на Турда? Миналата година имахме една нощувка в Клуж и само мината посетихме + един разкошен въжен парк (adventure park).

# 119
  • Мнения: 565
Малко помощ може ли че вече се обърках.
Пътуваме от Пловдив до Брашов --по път в коя Солна мина е удачно да се спре. Като не е проблем да се отбием и встрани малко?
Чудим се дали да видим в Пелеш замъците 1 ден или солна мина?

Общи условия

Активация на акаунт