Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 18 825
  • 770
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 115
Искам да задам въпрос, който не съм убедена дали е глупав, но ме мъчи. След аборта с вакуум вчера, днес имам странно усещане, като придърпване, като подуто, сякаш ми се ходи до тоалетна, а всъщност не. Като цяло беше останало нещо минимално слее медикаментозния аборт, даже почти нищо по думите на лекаря. Въпросът ми е по време на такава манипулация, ползват ли се марли или подобни. Имам страх от забравени такива. Не ми се е случвало, но на мой близък е. На контролен съм другата седмица.

# 676
  • Мнения: 1 013
Даринка, не се използват марли или подобни. Такива усещания са нормални, опитай се да се успокоиш и ти пожелавам бързо възстановяване физически и емоционално!

# 677
  • Мнения: 115
Много благодаря. Просто минах през някакъв кошмар. Първо по учебник мина МС, 5 дни. После се почнаха странни болки, няколко пъти бях в спешното, всеки с неговата си версия... Яйчници, пък полип на матката, нз си какво. Постъпвам аз в най-скъпата болница в града (живея в голям град) и там ми казва единият , че е за чистене матката, другият държеше да се чисти сама, но да пия Метотрексат. Аз много уважавам втория лекар, много е добър, но не исках повече химия. Просто седмици се влачих без да знам какво става. А много искам бебе и сега кой знае колко ще чакам...

# 678
  • Мнения: 394
Здравейте, не съм се включвала отдавна, гледах да не мисля много по темата. Бях на преглед при моя АГ (който следеше първата бременност) и пак ще правим хистероскопия :/ Каза, че се виждат “разни неща” и затова явно не може да се захванат ембрионите. Какви са тези неща, дали са в следствие на биохимичните или просто полипи не може да каже. Ще видим след хистероскопията и хистологията. Също ми изписа Флебодия. Междувременно се консултирах с доц. Михайлова, пусна ми НК клетки, имунофенотипизиране и може би още неща, на които не помня имената, но всичко е напълно в норма. Днес пусках щитовидни и ТСХ ми се е вдигнал до 3.44 :/ Ноември беше 2.75 и Яначкова каза, че не е супер, но е ок. Сега ще трябва да ходя на пак, а вероятно и ще ми изпишат и хормон. Чудя се между нея и Начев (при него ходих при първата бременност).

# 679
  • Мнения: 115
За съжаление пак се включвам. След аборта в четвъртък днес отново съм с болки. Изключително странни са, не само маточно, но и в областта на пъпа, остри, режещи. Върнах се в болницата, където реално ме водят до понеделник, прегледаха ме, млади лекари, ама то в събота... Нямало нищо в матката, но фоликулът на единия яйчник нарастнал повече отпреди, 4,39 на 3,80см. Явно това е от прогестерона или липсата му по-точно заради МА. МА правих на 31 и си мислех, че скоро ще ми дойде. Днес ми казаха, че стената не била удебелена, което също ми е странно. Докторът ме увери, че е изсмукал само малкото останала тъкан и не е правил кюретаж. Даже каза, ще почти нищо не е изсмукал, един вид, излишна е била манипулацията, той настояваше за Метотрексат, но негов колега беше категоричен да се чисти. Иди разбери...
Сега как мога да разбера наистина дали ме е остъргал, дали имам проблеми, писах му , написа ми да пия болкоуспокояващо, ама това не ми решава проблемите или страха. Това всичко става в Селена, Пловдив. Като цяло докторът е с много опит, но не ми е бил гинеколог през годините, един миомен възел ми махна преди години и това е. Не мога да почувствам доверие, може би. На своя глава си пуснах кръвни днес, в норма са, ЦРП утре ще излезе. А болки имам доста. И долу, и в пъпа, и вдясно, което може да се дължи на факта, че 2 седмици пих антибиотици. Но все пак съм много притеснена. Мисля си за хиляди усложнения, като перфорация на матка или прекалено изтъняване и подобни... Ама човек с над 35 години опит...Все се надявам, че е знаел какво прави. И все пак съм в ужас... Кръвотечение иначе нямам.Малко бистра кръв след аборта и вчера, ама много малко... Реално, от този аборт ли да броя 30 дни за цикъл или от МА на 31 март? Той сега само малко останала тъкан махна... Благодаря, че ме изчетохте.

# 680
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 391
Ако не е правил кюртаж от 31 броиш. Ако друго те притеснява, иди в АГО на СвГеорги за друго мнение примерно. За црп и пкк щях да дам съвет, но ти вече знаeш 🤗

# 681
  • Мнения: 250
Около пъпа не боли ли при газове? Как ви е стомаха с всичките тия нерви и притеснение?

# 682
  • Мнения: 115
Не, вероятно е от фоликула. Започнах прием на Дуфастон.

# 683
  • София
  • Мнения: 7 496
Задържан фоликул с този размер много боли, от личен опит казвам. Но след аборт, с разбъркани хормони и стрес - нормално. Дано да му помогне да се спука.

# 684
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 391
Към момичетата с текущ СА, понеже видях че са писали в съседната тема - не се пият спазмолитици (освен под лекарски контрол), защото могат да спрат изтласкването на лигавицата от матката; не се пие аулин, защото увеличава риска от кръвоизлив; евентуално ибупрофен или парацетамол и то само докато минат първите 1-2 тегави дни, защото иначе могат да маскират повишена температура или друго отклонение (необичайна болка следващите дни примерно), за което е редно да се следи.

# 685
  • Мнения: 756
Ооо, че аз и аулин пих и 4 ношпа... Ейй и нито един лекар нищо не каза, само " пий болкоуспокоителни" . То сигурно затова и ми намаля кървенето...

# 686
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 391
Аналгин, ибупрофен/кетопрофен и парацетамол са болкоуспокоителни, ношпа, спазмалгон са спазмолитици…

# 687
  • Мнения: 546
Мерси, АА, аз попитах Дойчиновски дали мога да пия нещо и ми каза - да, но-шпа 3х2. Мислех си, че ефекта му е да отпуска мускулатурата и ако случайно има спазъм на шийката и се е затворила да помогне и с това. Но както и да е. Нищо не помага и спрях.

# 688
  • Мнения: 115
Вчера ми мериха ендометриума, 3 дни след процедурата, 4,3мм... Надявам се да си се увеличи и да не е твърде тънък. Пия хиляда неща за подсилване, да видим...

# 689
  • София
  • Мнения: 7 496
3 дни след процедурата, къде бързаш? При повечето жени трябват поне 2-3 нормални цикъла, за да се нормализират хормоните, да се възстанови лигавицата, овулацията и тн. Първият цикъл може да дойде 45-50 дни след аборта.

Общи условия

Активация на акаунт