Седмокласници 2023/2024 - тема 6

  • 30 413
  • 803
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 269
Благодаря за новата тема! Вторият срок винаги минава по-бързо - ваканции, много почивни дни.

# 16
  • Мнения: 12
А по БЕЛ някой има ли пробни тестове ?

# 17
  • Мнения: 38
Благодаря за новата тема.
Вярно е, че половината година я избутахме, но финалните метри май ще са по-тегави 😬
И слънчице като напече.. трудно ще е.

Може ли и аз да помоля за достъп до пощата, за да почнем по-усилена подготовка и вкъщи?

# 18
  • Мнения: 13
Благодаря за новата тема.Чудя се само още колко ли теми ще изпишем до финалната права.И аз искам вече да е юли,но уви.Ще стиснем зъби още малко.

# 19
  • Мнения: 46
Пробните на Регалия за 2023 вече са качени и в пощата.

# 20
  • Мнения: 282
Успех на всички дечица. Моето е от тези, които при голям натиск към края на април изпушва/ в училището им доста се учи по принцип и определено съм забелязала тази умора. Затова мисля да започна от април по- интензивно решаване на пробни, но пак казвам, че уж мога да си го позволя, защото има немалки знания от училище.

# 21
  • Мнения: 68
Здравейте!
Искам да попитам дали някой може да качи формуляр (молба), който се подава от родител до класния ръководител, за извиняване на отсъствия по домашни причини?

# 22
  • Мнения: 5 956
Аз мога да кача, но той си е с логото на училището ни. Ако ви устройва, ще изпратя.
Ред. Ето го, изрязала съм данните, които не ви трябват и е само текста нa заявлението:

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 08:39 от Pали

# 23
  • Мнения: 228
Успех на всички дечица. Моето е от тези, които при голям натиск към края на април изпушва/ в училището им доста се учи по принцип и определено съм забелязала тази умора. Затова мисля да започна от април по- интензивно решаване на пробни, но пак казвам, че уж мога да си го позволя, защото има немалки знания от училище.
Аз също още не съм започнала да го натискам да решава много интензивно пробни, решава си  по темите или уроците, които учат в момента от помагалата, а вече конкретно за НВО смятам от другия месец, тъкмо да вземат и повече материал . Според мен са много назад по литература, сега вземат " Една българка " .
Мен най- много ме притеснява, че много се бързо изпада в паника, онзи ден правиха контролно по математика, а този раздел му е труден . Каза че не се е справил, блокирал .  А като свършил часа, се сетил как се решават всички задачи, даже се ядосваше на себе си, че не били трудни, ама той решил, че няма да се справи, притеснил се и толкова

# 24
  • София
  • Мнения: 286
Благодаря за новата тема.
И аз мисля, че трудното тепърва предстои. Умишлено не натисках много до сега, защото моето дете не се справя добре с напрежението и ако бях започнала по-рано нямаше да издържи до края.
Тази седмица минаха първа смяна. В понеделник открих, че нищо ама нищо не разбира по МАТ от раздел основни геометрични фигури и всяка вечер след работа решавахме по час и половина задачи (това отделно от домашните и уроците). Вчера вече се справяше добре, но започна да я боли главата, да се чувства отпаднала. Не мисля, че се разболява, а се претовари в комбинация със ставането рано, с  което не свикнала. Днес е тестът по МАТ, да стискаме палци да се справи.

# 25
  • Мнения: 11
Благодаря за темата, много помага, а на мен най-вече с чувството, че не съм сама.

# 26
  • Мнения: 228
Благодаря за темата, много помага, а на мен най-вече с чувството, че не съм сама.
И при мен така ....
А иначе снощи си говорихме за това какво иска да учи и установих / не, че не знаех де /, че никак не е ориентиран... Общо взето това къде ще ходят приятелите му  е водещо за момента  . А ето тази година, като започнаха химията ,виждам , че учи с голямо желание и интерес, но няма да има толкова време да я учи, че да разбере дали наистина я харесва и затова специалност с такава насоченост отпада
Допълвам се само - та в този ред на мисли, исках да кажа, че както беше преди години да се избира специалност след осми клас е  по- добре сякаш. Може само още една година да е, но те в този период бързо растат и съзряват и за тях това си е доста време .

# 27
  • Мнения: 68
Аз мога да кача, но той си е с логото на училището ни. Ако ви устройва, ще изпратя.
Ред. Ето го, изрязала съм данните, които не ви трябват и е само текста нa заявлението:

Скрит текст:

Хиляди благодарности!
Ще ми свърши работа идеално!

# 28
  • Мнения: 282
И според мен е рано за избор на това, какъв предмет искаш да изучаваш разширено.. Поне при моето дете е така..Освен математика нищо друго не го впечатлява, а и не виждам да учи друг предмет с някакво огромно желание, което ще е проблем при избора на паралелка.

# 29
  • Мнения: 274
Благодаря и аз за новата тема.
Тази седмица съм му отпуснала края на набора. Решава си само домашните за школите и за училище. Аз пък си мисля каквото научи до март-април - това ще е. Супер е разсеян и моя. Ще го видим сега как се е справил на пробните, но бърза супер много на първия модул и прави глупави грешки. Притеснил се е за олимпиадата по Физика, но нищо не решава допълнително - не му остава време. Броя и аз дните до края и обмислям да запрашим някъде извън цивилизацията за времето,  през което ще чакаме резултати.  Дъщеря ми е набор 2012 и от сега ми става лошо какво ще измислят за техния набор.

Общи условия

Активация на акаунт