Проблем със най- добра приятелка на приятелят ми ..

  • 9 077
  • 204
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 615
Бе ако е писано във фейсбука, нема начин да не стане...
То живота там се пренесе, момичето затфа се притеснява толко много.

# 181
  • Мнения: 87
Чета и оговорите на някой хора.
Абе не виждате ли, че като се повдигне въпрос за нея се агресира или лъже.
Много просто - ако моята жена не се чувства комфортно че имам приятелка а аз имам много но те не са ми най добри аз просто ги запознавам, прекарвам време с тях и жена си да види приятелството ни, ако имам любовница ще е крия и ще лъжа жена ми до дупка че не е това което си мисли.

# 182
  • Мнения: 18 333
Зависи как се повдига въпроса. Ако е "Ква е тая беее... И си й лайкнал задника... ти за каква ме имаш, как ще лайкваш такива..., докато си с мен беее?!" нищо чудно да се е нервирал.

Аз съм била ревнувана неоснователно (и то от приятелството си с мъж гей). Нервиращо е.

# 183
  • SF
  • Мнения: 21 318
Абе махайте ги тези приятели с най-добри приятелки. Цял живот това ще ви е темата: целували ли са се или не, той чака ли я тя да се навие и ще я предпочете ли пред вас... Не спите,, не ядете, следите, ще пускате тема след теза във форума, за да търсите съпричастност. Сигурно ще писнете и на вашите приятели да слушат едно и също.
Аз съм го изживявала с приятелки, които си имат въпросителни около гадже и не им е спокойно. Само за това се говори и всички трябва да тънем в проблема какво решение ще вземе гаджето, ако му изпадне ситуация да бъде с дългокраката мечтана мацка.

Като си има най-добра приятелка, да си излиза с нея, да си споделя, да й тъпче главата как сте го зарязали заради нея и така...

# 184
  • Мнения: 218
Ама как пък някой мухльо ще ми нарежда да си зарежа най-добрия приятел от детството, с който сме споделяли радости и тъги.
Като сте толкова комплексирани и несигурни си стойте сами, да ви е мирна главата.
На един така му бих шута, ще го направя и с всеки следващ, който се опитва да ме командва и да ми ограничава контактите.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 15:19 от LittleWolf

# 185
  • София
  • Мнения: 12 838
От контакт до контакт има разлика. Някъде има дългогодишно, искрено приятелство, някъде има дългогодишно точене на лиги по недостижима мишена. Преценката зависи от една страна от партньора, който трябва да въведе половинката в тази връзка и да покаже същността й, от друга от това, дали половинката ще гледа адекватно на нещата, или през зелените очила на ревността. Обикновено неадекватно въвеждат тези, които имат какво да крият, и после обвиняват половинката, че е ревнива. Но пък има и такива половинки, дето ревнуват от въздуха. Та няма само един вариант каква може да е ситуацията.

# 186
  • Мнения: 2 203
Ревнуват хората с ниска самооценка.
Ако човек е сигурен я себе си не ревнува без причина.

На мен наистина лайкване ми е малко прекалено за причина за ревност, но например бих се дразнила, ако ме лъже , дали излиза с жена .

Но от друга страна, ако тя му е поставила ултиматум, това променя нещата и реакцията му е разбираема.

Реално не можеш да задържиш някого на сила
Ако смяташ, че не те харесва достатъчно, за да стои с теб, а не с други, защо въобще се занимаваш с него?

# 187
  • София
  • Мнения: 12 838
Ако човек е сигурен я себе си не ревнува без причина.

Е това е тънката част. Да прецениш правилно има ли причина или не. Болезнено ревнивият няма критичност и не може да прецени правилно. Този пък, който е ревнуван основателно, често прави всичко възможно да изкара другия луд и да му внуши, че ревнува без причина. Та не е толкова просто.

# 188
  • Мнения: 9 681
Не съм чела цялата тема, само първа страница. Да ти споделя мой опит със съученик-приятел и неговото гадже. Grinning
Били сме съученици, бяхме в една широка комапния, никога не сме си били мега близки, не съм имала симпатии към него, мисля и че той към мен не е имал. Приятелски - "здравей, как си, как е Иван, Петкан, Драган, чувал ли си се с Петя, Катя, Таня...".
Пиша му един ден "Честит имен ден и пожелание" - отговор няма. Викам си добре, много пожелания, не е видял. Месец след това е рождения му ден. Пак му пиша възпитано пожелание. Пак няма едно "мерси". Викам си добре, няма проблем.
Месеци по-късно ми пише - "извинявай, че не ти отговарях, моята приятелка много ме ревнуваше от жени. Сега пак може да комуникираме, защото се разделихме с нея".
Умрях от смях и съжаление. Никога повече не съм комуникирала с този човек. Поведението и на двамата е недостойно спрямо себе си и партньора си. Страничните ги оставям извън картинката. Представям си какъв нелеп натиск е бил в тази връзка.

# 189
  • Мнения: 6 199
Много зависи какво точно се има предвид под това най добро приятелство, май съм го писал по назад в темата. Едно е някой с който сте били близки от деца или тийн години, чувате се редовно, но не всеки ден, виждате се от време на време и така. Друго е ежедневна постоянна комуникация, задушевни разговори до късно вечер, редовно виждане само двамата, ходене на по барове и екскурзии пак само двамата, обсъждане личният живот до най интимни подробности и т.н. Във вторият случай не вярвам някоя жена да е равнодушна особено ако трябва да се конкурира за вниманието на благоверния си с НДП то. Да не говорим ако същият реши да иде на моренце с НДП -то докато тя трябва да учи или работи в същото време. Убеден съм, че и най широко скроените биха изревнували мощно в такава ситуация.
Какво стои зад такива най добри приятелства между мъж и жена като описаното по горе, вече е друг въпрос.

# 190
  • Мнения: 18 333
Ситуацията в темата изобщо не е такава. Тези двамата почти нямат никакъв контакт. Какво море заедно, какви чудеса!

# 191
  • Мнения: 6 199
Говоря по принцип, иначе в настоящата тема повода за ревност е един лайк на гол г**з от преди години, няма много смисъл от коментиране

# 192
  • Мнения: 336
Ревността е болест. А ти направо си се вманиачила. Това не го разбирам - да му следиш СМ и разни такива. Всеки човек има нужда от лично пространство, а не да бъде задушаван.

# 193
  • Мнения: 299
Ревността е болест. А ти направо си се вманиачила. Това не го разбирам - да му следиш СМ и разни такива. Всеки човек има нужда от лично пространство, а не да бъде задушаван.
Тя казва че не е била ревнива към другите си гаджета, а САМО към този, защото я лъже и  става агресивен при всеки въпрос. Нормално е да искаш да знаеш когато не получаваш отговор. А има право да пита, при положение че той ѝ крещи и се прави на ударен. Били говорили, ама… не знае кога. Много лесно се проверява кога: искаш му телефона да видиш С ОЧИТЕ СИ. Едва ли разговорите са изтрити, а ако са-още по-голямо доказателство че има лъжа в цялата история за “ приятелството от детството”. Ако бяха просто приятели, защо той не ги събере в една стая и да си говори и с двете, за да види авторката че няма нищо  повече? Какво крие толкова?
А в крайна сметка, без значение кой какво казва, защото ако няма доверие в една връзка, тя вече е приключила. Факт.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 22:01 от Aminka

# 194
  • Мнения: 1 153
Аз съм лайквала снимки на колеги от куртоазия(щото всички колеги са харесали) , а на бивши, защото и те са ми харесали снимка ден-два по-рано.

Добре, че мъжът ми няма фейс да види какви ги върша с тези палчета...

Общи условия

Активация на акаунт