"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 63

  • 26 650
  • 715
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 311
Да, възможна е ранна овулация. Иначе за симптоми - по принцип всички казват, ще е внушение, но аз и 3те пъти знаех, че съм бременна. Направете си един тест да видите 🍀
Здравейте! Възможно ли е получаване на овулация на 7мия ден от менструацията. По време на преглед, на който ми бяха назначени изследвания -цитознамазката. Казаха ми , че съм в овулация. Направихме опит точно тогава за бебеправене, вмомента съм в 12 ден и получавам придърпване ниско в ляво, и изпитване на глад рано сутрин, което е необичайно за мен, както и гадене вечерно време. Преди тази менструация пиех дуфастон и дицион за спране на необичайни продължителни кръвоизливи, които продължаваха 2 седмици. Възможно ли е така желаното зачеване или от желание психиката ми играе роля.

# 541
  • Мнения: 34
Симптомите се проявяват чак към 6-7 гестационна седмица. Това са откровено внушения.

Изобщо не е вярно това. Аз имах придърпване два дни след овулацията, както и горещи вълни след няколко дни. Но дори да ги игнорираме тези неща, гаденето ми започна в третата седмица (аз разбрах с ранен тест, следях си овулацията и после с ехограф се потвърди възрастта на ембриона) и като бях 4 седмици, вече умората и сънливостта ме налегнаха, а гаденето се усили. Сега съм почти 10 гс и гаденето само е станало по-зле, но си започна рано-рано

# 542
  • София
  • Мнения: 1 187
Ами аз съм 23+ и при мен започна в 7 седмица, преди седмица спря.
За 3тата седмица съвсем ми е необяснимо, но може би много неща са възможни.

# 543
  • Мнения: 34
Всяка жена и всяка бременност е различна. Аз познавам едно момиче, което нямаше никакви симптоми през цялото време, а роди близнаци. На други пък им се гади през цялото време. При мен гаденето започна супер рано, сега без лекарства не знам изобщо как щях да се оправям. Въпрос на късмет.

# 544
  • София
  • Мнения: 11 494
Изобщо не е вярно това. Аз имах придърпване два дни след овулацията, както и горещи вълни след няколко дни. Но дори да ги игнорираме тези неща, гаденето ми започна в третата седмица (аз разбрах с ранен тест, следях си овулацията и после с ехограф се потвърди възрастта на ембриона) и като бях 4 седмици, вече умората и сънливостта ме налегнаха, а гаденето се усили. Сега съм почти 10 гс и гаденето само е станало по-зле, но си започна рано-рано

Третата седмица е 1 седмица преди цикъл, т.е 1 седмица след овулация, така че е изключено да се види на ехограф.

# 545
  • София
  • Мнения: 1 187
И аз съм на мнения, че няма как да се види, ама не исках да влизам в обяснения. Затова умишлено лаконично написах, че може би много неща са възможни, за да не пиша друго.

# 546
  • Мнения: 34
Изобщо не е вярно това. Аз имах придърпване два дни след овулацията, както и горещи вълни след няколко дни. Но дори да ги игнорираме тези неща, гаденето ми започна в третата седмица (аз разбрах с ранен тест, следях си овулацията и после с ехограф се потвърди възрастта на ембриона) и като бях 4 седмици, вече умората и сънливостта ме налегнаха, а гаденето се усили. Сега съм почти 10 гс и гаденето само е станало по-зле, но си започна рано-рано

Третата седмица е 1 седмица преди цикъл, т.е 1 седмица след овулация, така че е изключено да се види на ехограф.

Естествено, че не съм го видяла на ехограф тогава, видях го в 5-та и 6-та седмица и се потвърди, че когато ми е започнало гаденето съм била 3+ седмица (аз си записвам симптомите в приложението ми). Положителният тест ми беше 9 дни след овулацията, което е 3 седмици и имах вече гадене. Както казах, знаех кога ми е овулацията и ехографът в 5 и 6 седмица потвърди. Но ми се гадеше през цялото време, докато чаках за ехографа

# 547
  • София
  • Мнения: 11 494
Ясно, добре.

# 548
  • Мнения: 105
Здравейте, не знам дали въпроса ми е за тук, но не знам къде другаде да го задам.
Този месец правих стимулация с Кломифен + тригер (Хориомон), който поставих вчера с изчислена овулация утре (Събота).
Събота и неделя сме планирали почивка още преди стимулацията и искам да попитам, мога ли да ползвам басейн, сауна и джакузи точно в деня на овулацията и след това? Може ли да попречи на евентуално забременяване?
Мерси!

# 549
  • Мнения: 23
Здравейте, не знам дали въпроса ми е за тук, но не знам къде другаде да го задам.
Този месец правих стимулация с Кломифен + тригер (Хориомон), който поставих вчера с изчислена овулация утре (Събота).
Събота и неделя сме планирали почивка още преди стимулацията и искам да попитам, мога ли да ползвам басейн, сауна и джакузи точно в деня на овулацията и след това? Може ли да попречи на евентуално забременяване?
Мерси!

Сауната и джакузито са противопоказни за живота на сперматозоидите особено при постоянно излагане. Ние когато правихме опити изрично бях помолила ММ да спре със ежеседмичните сауни.

# 550
  • Мнения: 546
Сауната е противопоказна и за женския фертелитет. А от басейна и джакузито може да хванеш някоя гъбичка. Аз не бих рискувала с нито едно от изброените, особено след като сте в процедура.


Здравейте, не знам дали въпроса ми е за тук, но не знам къде другаде да го задам.
Този месец правих стимулация с Кломифен + тригер (Хориомон), който поставих вчера с изчислена овулация утре (Събота).
Събота и неделя сме планирали почивка още преди стимулацията и искам да попитам, мога ли да ползвам басейн, сауна и джакузи точно в деня на овулацията и след това? Може ли да попречи на евентуално забременяване?
Мерси!

# 551
  • Мнения: 105
Много ви благодаря! И аз така предположих, но все пак исках да попитам. Ще си лежа в релакс зоната значи. Simple Smile

# 552
  • Мнения: 457
.    Здравейте,момичета.Според вас рано ли е още за тест и кой отчита най-точно?

# 553
  • Мнения: 430
Moon1 Излишен маратон правите,ако бебеправите не се изисква всеки ден секс.
Около дните за овулация,като се пропускат 1-2 дни,качеството на спермата се разрежда при всеки ден секс.
Изчакай си закъснение,няма смисъл от бързане за тестове,успех!

# 554
  • Мнения: 38
Здравейте,

Миналата седмица след доказана овулация с тестове Clear blue в  петък, събота и неделя правихме опити. От сряда насам мн ме болят гърдите, усещам странни неща , все едно се случва нещо с яйчниците ми. Трябва да ми дойде чак на26-7 април, та може ли според вас да съм забременяла и да имам вече симптоми

Общи условия

Активация на акаунт