Коктейл от глюкозамин,хондроитин, колаген, хиалуронова киселина

  • 797
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте! Имам проблем със ставите и костите и ортопед ми препоръча да пия горе изброените добавки. В чудо се видях като ги потърсих в Гугъл. Най - различни марки и производители, най - различни видове. Може ли да ми помогнете в избора? Трябва ми нещо наистина изчистено и изцяло натурално, защото имам и чувствителен стомах и алергична кожа. Какво пиете вие?

# 1
  • Мнения: 6 150
Зависи какъв е проблема и дозировката, но няма да намериш всичко наблъскано в едно. Не че няма, има, но не вършат работа.
Изчистено и натурално са всичките, не съм видяла досега неизчистени такива с добавки в състава.
В момента пия Глюкозамин с МСМ и хондроитин на Витаголд и не е лош, при все че съм пила почти всичко на пазара, че и от чужбина.
Отделно си купуваш хидролизиран колаген за стави. От хиалуроновата киселина на таблетки няма голям ефект. Глезотиите, които повече вършат работа от нея са Босвелия, Куркума, Дяволски нокът, Джинджифил, но пак - зависи от проблема, тези действат и като противовъзпалително и обезболяващо. МСМ като самостоятелен препарат също е много хубаво да се приема.
Добавките се пият поне 3 месеца, малка почивка и отново.
Ако ще изпиваш аптеката /предвид бройката/ се насочи към по-бюджетни, нямат разлика със скъпите като ефект. На Допелхерц глюкозамина също е много добър, а е най-евтин. Четене и пробване си трябва. Успех, да намериш подходящите за теб!

# 2
  • Мнения: 682
Имам лични наблюдения върху течния колаген в дози на допелхерц във варианта му за коса, кожа и нокти. На половината на опаковката разликата в кожата ми беше видима и за околните. Предполагам, че и продуктът им за стави ще е също толкова добър.

Приемала съм и добавки с глюкозамин, но от тях осезаем ефект не съм забелязала. Ползвала съм хиалуронова киселина само в козметика и впечатлението ми е, че е ефективна само към момента на употреба и този ефект отшумява буквално на следващия ден.

Съжалявам, че не мога да бъда по-полезна.

# 3
  • Мнения: 11 344
Колагена за красота не става за проблеми със ставите.
Моя съвет е не правете такъв МЕГА коктейл. Купете си добабвките и дневно се "почерпвайте" с 2 от тях. И с добавки да се прекалява не е добре. 

# 4
  • Мнения: 357
Майка ми е с некроза на едната става и след декопресия ѝ казаха да приема същите добавки. Понеже поръчвам от iHerb за себе си добавки, защото ми излизат по-изгодно поръчах и на нея от там. Наистина има значение как и кога се приемат, за да се извлече максимална полза - при нас забавихме смяната на ставата с 4+ години.

# 5
  • Мнения: 171
Майка ми е с некроза на едната става и след декопресия ѝ казаха да приема същите добавки. Понеже поръчвам от iHerb за себе си добавки, защото ми излизат по-изгодно поръчах и на нея от там. Наистина има значение как и кога се приемат, за да се извлече максимална полза - при нас забавихме смяната на ставата с 4+ години.

Може ли да споделите кои точно добавки сте ползвали?

Аз пия Глюкозамин .
.Не знам ,дали може да се пие в съчетание с течния колаген за стави на Допелхерц?
Основният проблем при мен е износен хрущял на коляното.

# 6
  • Мнения: 357
Скрит текст:
Майка ми е с некроза на едната става и след декопресия ѝ казаха да приема същите добавки. Понеже поръчвам от iHerb за себе си добавки, защото ми излизат по-изгодно поръчах и на нея от там. Наистина има значение как и кога се приемат, за да се извлече максимална полза - при нас забавихме смяната на ставата с 4+ години.
Може ли да споделите кои точно добавки сте ползвали?
Скрит текст:
Аз пия Глюкозамин .
.Не знам ,дали може да се пие в съчетание с течния колаген за стави на Допелхерц?
Основният проблем при мен е износен хрущял на коляното.
Nadelina, взимам ѝ тези:
1. Комбинирана формула глюкозамин, хондроитин и МСМ - https://www.iherb.com/pr/jarrow-formulas-glucosamine-chondroitin … 20-capsules/40604
2. Хилауронова киселина - https://www.iherb.com/pr/nature-s-way-hydraplenish-60-capsules/3317
3. Колаген тип 1 и 3 - https://www.iherb.com/pr/solumeve-collagen-with-probiotics-and-s … 16-oz-454-g/97420 или https://www.iherb.com/pr/zint-pure-grass-fed-collagen-peptides-u … 16-oz-454-g/71745
4. Колаген тип 2 - https://www.iherb.com/pr/now-foods-uc-ii-joint-health-with-unden … 20-capsules/64318
Като колагените ги редува на всеки месец. Пие ги на гладно с по 40 мин между всяка добавка

# 7
  • Мнения: 171
Меrry-Ann,благодаря!
Да разбирам ,че пие едновременно 1+2 +един от колагените?

# 8
  • Мнения: 357
Да, 1 + 2 + 3 или 4.

# 9
  • Мнения: 803
Здравейте! Имам проблем със ставите и костите и ортопед ми препоръча да пия горе изброените добавки. В чудо се видях като ги потърсих в Гугъл. Най - различни марки и производители, най - различни видове. Може ли да ми помогнете в избора? Трябва ми нещо наистина изчистено и изцяло натурално, защото имам и чувствителен стомах и алергична кожа. Какво пиете вие?
Омега 3 /EPA & DHA/ са противовъзпалителни, а омега 6 са провъзпалителни мастни киселини, така че при ставни проблеми е добре да се редуцира приемът на омега 6 и да се вдигне омега 3.

Общи условия

Активация на акаунт