Хайде на театър - 11

  • 34 415
  • 560
  •   2
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 5 566
Снощи гледахме "Чамкория" и дори ни надмина очакванията. Препоръчвам го силно, много си струва!

# 466
  • Мнения: 3 151
И аз го гледах наскоро. Захари Бахаров е великан, пълни сцената, приковава вниманието и умело "шофира" омнибуса на емоциите, на който неусетно се возиш.

# 467
  • Мнения: 11 097
И аз водих дъщеря ми (15) в петък вечер, за пръв път съм го гледала преди 3 г.
Все още е страхотен моноспектакъл, разбира се, текстът зад него също е много добър - но романът е без редактор и твърде разлят, Явор Гърдев е направил прекрасна драматургична версия.

# 468
  • Мнения: 1 829
Снощи гледахме "Чамкория" и дори ни надмина очакванията. Препоръчвам го силно, много си струва!
Дам, може би затова не успявам да купя билети и стои съобщение, че са разпродадени за пореден месец...

# 469
  • Мнения: 11 097
Има по 2-3 представления месечно в София и трябва да следите профилите на спектакъла в социалните мрежи. Обикновено свършват за 2-3 дни след обявяването на новите дати, не могат да се купят просто така в случайно време. Виждала съм и тук в темата съобщения от потребители, че са пуснати новите представления.

Иначе се играе вече над 6 г.

# 470
  • софия
  • Мнения: 25 474
Снощи гледахме "Чамкория" и дори ни надмина очакванията. Препоръчвам го силно, много си струва!
Дам, може би затова не успявам да купя билети и стои съобщение, че са разпродадени за пореден месец...
Все още има билети за някои дни.

# 471
  • София
  • Мнения: 22 953
Гледах вчера "Брудершафт" в 199. Много приятно представление, имаше и доста смях, въпреки драматичните моменти. Самата Стефка Янорова на места също не успяваше да се сдръжи. Grinning Много добър Васил Михайлов. Евала, че и на тази възраст продължава да играе. Оценка 4/5.

# 472
  • Мнения: 355
Благодаря ви за отзивите относно" Приятно ми е, Ива!". Гледах снощи спектакъла, много ми хареса, трогна ме, развесели ме, натъжи ме. Майсторство си е да предизвикаш такава палитра от емоции в зрителя и то толкова интелигентно и непринудено...

# 473
  • Мнения: 232
Предполагам, че голяма част от присъстващите бяха на Фантома. Интересно, че няма мнения до момента. За мен беше вълшебно изживяване! Бих го гледала пак.

# 474
  • София
  • Мнения: 5 190
Бяха, но не биха го гледали пак, а изтичаха вкъщи и си пуснаха парченцата от версията от безплатния ковид стрийминг в ютуб.
Та оркестърът беше квинтет + 4 синтезатора! С Кристин на плейбек във възловия певчески момент.и преиграваща и опошляваща Кристин в най-интимните и драматични сцени...
Разочарована съм.
Прекрасният Фантом не можа да елиминира тези констатации.

# 475
  • Мнения: 46
Бяха, но не биха го гледали пак, а изтичаха вкъщи и си пуснаха парченцата от версията от безплатния ковид стрийминг в ютуб.
Та оркестърът беше квинтет + 4 синтезатора! С Кристин на плейбек във възловия певчески момент.и преиграваща и опошляваща Кристин в най-интимните и драматични сцени...
Разочарована съм.
Прекрасният Фантом не можа да елиминира тези констатации.

Леле, все едно не сме били на едно и също представление. За мен всичко беше на изключително високо ниво. Декори, оркестър, актьори... От седалките, на които бяхме, не се виждаше оркестъра и не съм разбрала от колко музиканти е бил съставен, но музиката беше изключително въздействаща. Не мога да споря, дали някой е пял на плейбек, или не, защото не съм чак толкова компетентна, а и не съм следяла за това, но си мисля, че не биха си го позволили. За мен беше прекрасно шоу, единствено изпитвах неудобство от това, че се затруднявах да следя субтитрите и бързо да връщам поглед към сцената. Надявам се все повече такива продукции да гостуват в България, за да можем да им се наслаждаваме на живо, а не само в ютуб.

# 476
  • София
  • Мнения: 5 190
Кристин пя само в един момент на плейбек - когато я обърнаха с гръб към зрителите, в лодката. Да, ясно е, че не може да се пее това чудовищно нещо по 2 пъти на ден нам си колко дни. Ама на мен ми взеха парите още първия път, преди да пуснат допълнителните спектакли. Аз си искам своето.

Ето за този момент писах, започва в минута 05:30
https://youtu.be/j9qLfyLowjg?si=kR70qWMq98wyzEa0

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 08:28 от ЗаСлон

# 477
  • София
  • Мнения: 6 682
За мен беше страхотно, също като Хриси не бих могла да кажа за плейбека и не забелязах от колко човека е оркестъра, цялостното ми усещане беше за вълшебно изживяване и много се радвам, че взех билетите.

# 478
  • Мнения: 529
Гледах Да, г-н Премиер снощи - 120 минути без антракт. Актьорите бяха феноменални, убедителни и забавни. Но! За мен сюжетът засегна неприятна и чувствителна тема, от която нямаше нужда...

# 479
  • Мнения: 5 546
Идвам от "Зимна приказка" във Възраждане. Реших да отида след всички прекрасни отзиви на театромани, които срещнах тук. Лили Абаджиева ми е любим режисьор, но тук за съжаление не успях да остана във възторг. Липсваше ми силен финал, изобщо отчетлив завършек. Мислех, че ще има и още, поне още една финална сцена, а всъщност нямаше такава и просто свърши. Simple Smile Затова мнението ми е по-скоро неутрално. Иначе актьорите играха супер. Свежен и кралицата ми бяха фаворити. И бонус точка от мен за хрумката да се спази традицията от Шекспирови времена артистите, вкл. в женска роля, да са само мъже. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт