Ежедневни болки в главата и "хрущене" на врата

  • 532
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
От месец някъде почти всеки ден следобед и вечерта съм с главоболие, от което ми се гади. В повечето случаи само едно обезболяващо не помага. Като си мърдам главата, вратът ми припуква и "хрущи", все едно е напълнен със стиропор. Като се прибера от работа, надалеч виждам размазано. Скоро ме преглежда невролог. Нищо съществено не каза, но за онова с врата забравих да му спомена. Изписа ми яко витамини Б-комплекс, Е, гинко за паметта, че и краткосрочната хич я няма, отделно дископатията редовно ми напомня за себе си. Бетер дърт бабишкел се чувствам. То не минава ден да не пия някакво обезболяващо.
А, и за скенер ме посъветваха, но никой не дава направление толкова лесно. Чудя се откъде да започна и ако има някой, излекувал подобни комплексни оплаквания, ще се радвам да сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Снимка на шията има ли?
И си мисля, че трябва отоневролог.

# 2
  • Мнения: 13 547
За "хрущенето" вероятно имаш ошипяване на шийни прешлени. Установява се е рентгенова снимка, не е скъпа и сама можеш да си я назначиш. На мен много ми помагат ежедневни упражнения, виж в интернет има много клипчета. Не са трудни, но трябва постоянство, всеки ден по 10-15 минути и ще усетиш облекчение.

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 22:33 от Пролетно цвете

# 3
  • Мнения: 920
Снимка на шията има ли?
И си мисля, че трябва отоневролог.
Няма. УНГ ме преглежда скоро. Не установи проблеми с ушите. Чувам нормално. Хм...

# 4
  • София
  • Мнения: 28 579
Какво общо има това със слуха?

П.П. Аз също си помислих за ошипяване на врата, затова предложих снимка и със снимката при отоневролог.

# 5
  • Мнения: 388
Пробвали ли сте да смените възглавницата? И аз като вас бях постоянно с главоболие. Със сигурност и аз имам шипове на врата, но не съм си правила снимка. Драстично намаляха болките в главата щом смених възглавницата с нова, подходяща височина и поддръжка.

# 6
  • Мнения: 920
Удобна ми е възглавницата и не мисля, че е от нея. Аз не бих могла и да мигна, ако ми е неудобна.

# 7
  • Мнения: 2 030
Това хрущене е от шипове във врата. Неврологът можеше да те прати поне на рентген.
В снимката са описани като остеофити.
А доплер на мозъчни съдове направи ли ви неврологът?

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Шиповете на врата са една от основните причини за мигренозното главоболие. Притиска се някой нерв от шип най-вероятно. Първо рентген, със снимката при невролог.

Общи условия

Активация на акаунт