Отговори
# 15
  • Мнения: 925
С бюджетно счетоводство ще е с ниска заплата или токсично работно място или и двете. В международна фирма не е релевантен опит.

# 16
  • Мнения: 6
За заплата не говорихме. След като мине тестът и излезнат резултатите, ако съм го взел, главната счетоводителка каза, че отново ще има така един по-обстоен разговор и ако всичко е един вид ОК ще ми предложат трудов договор със срок на изпитване от 6 месеца. Не знам, но просто нямам голям избор. Ако се получи тук всичко, одобрят ме  и ми предложат трудов договор, ще приема, независимо от заплащането. Впрочем училището е доста голямо, с над 1000 деца и 60+ учители, на двусменен режим и гл. счетоводителка ме попита дали й ще бъда готов да работя сериозно, защото работата не е малко, както и отговорностите. Затова търсели двама оперативни счетоводители. Ще сме общо петима колеги. Трима оперативни счетоводители, един заместник-главен счетоводител и главен счетоводител.

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 21:22 от krasi_d

# 17
  • Мнения: 5 004
Щом ще са толкова много, значи ще изпълняват и длъжностите на домакин, касиер, секретар и други.

# 18
  • Мнения: 925
Звучи хубаво, krasi_d, дано те вземат. Ще има кой да те напътства и сигурно ще имаш повече отпуска.

# 19
  • Мнения: 83
Професията на счетоводителя е тежка и неблагодарна, безперспективна и ниско оценена. Работих чисто счетоводство 11 години и още 6 като ТРЗ. Нормативната уредба е необятна, от година на година по-обемна, постоянно има изменения, трябва да отделяш поне ежеседмично няколко часа само за новостите. И аз исках да работя това, казвах си Е какво пък толкова, осчетоводиш документи, гледаш си работата... Срокове, санкции, напрежение съпътстват ежедневно. Отделно, а може би и това за мен е на първо място - много се зацикля от такава работа, буквално всеки час, ден, месец, година едно и също. Измъкнах се, смених професията, но не и сферата, все още съм в разни професионални групи и като чета казуси и проблеми направо съм благодарна, че към днешна дата не са ми на главата. Започнете, научете, но моя съвет е да не избирате тази професия "за цял живот". Успех!

# 20
  • Мнения: 39 311
Голяма глупост написахте.
Счетоводител е професия за цял живот. Безработен счетоводител не познавам. В тоя живот нищо освен две неща не са сигурни-смъртта и данъците.

# 21
  • Мнения: 5 004
Точно.И не сме се претрепали от работа.Само в счетоводните къщи работата е повече, по фирмите не е чак толкова натоварено.

# 22
  • Мнения: 83
bubolina73, колко пъти увеличиха заплатите в например Търговския отдел или на складовите работници във фирмата, и колко пъти на счетоводителите? Вероятно в София нещата стоят по различен начин, аз пиша за голям областен град, където нетното възнаграждение на оперативен счетоводител е 1000-1200, вероятно при много голям обем и натоварване може да стигне до 1300.

# 23
  • Мнения: 5 004
За София не знам, за областен град 1500 и рахат за толкова си е идеално.

# 24
  • Мнения: 6
Здравейте! Сутринта ми се обадиха и ми казаха, че съм издържал теста - 27/30 точки и в четвъртък ме викат на заключително интервю. Успехът мисля, че е на моя страна:)))

# 25
  • Мнения: 39 311
Чудесно. Успех. Вярвам, че ще станеш добър счетоводител.

# 26
  • Мнения: 6
Здравейте! Честно казано съм доволен от работата. На изпитателен срок съм. Главният счетоводител ми има доверие, макар че съм начинаещ. Всичко в срок Св опитвам да изпълнявам, даже за вкъщи си нося някои задължения. Колегите са отзивчиви, малко обаче директорката на гимназията си показа рогата и се усеща едно експлоатиране и “даване на зор”. Но главният счетоводител се опитва да предразполага към независимост, което е добре. Все пак за заплатата, за която се споразумяхме, си мисля, че си давам достатъчно усилия. Сега ще запиша и магистратура, но тя ще бъде по Финанси в УНСС. Няма смисъл по Счетоводство отново, защото няма да науча кой знае какво по-различно от бакалавърската степен. А и си мисля, че Финансите ще са по-полезни, защото сега осъзнавам, че особено в бюджетното счетоводство са СТРАШНО приложими ,особено публичните финанси.

Общи условия

Активация на акаунт