ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2024

  • 22 902
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 385
На мен АГ ми обясне, че преди да те запишат за ЖК не те броят за бременна, болничен може да ти се издаде с диагноза "застрашаваш аборт", никой АГ не би отказал и мисля, че никой работодател не би обжалвал.

# 721
  • Мнения: 79
Здравейте,  днес ми беше втория преглед, всичко беше наред, чухме и сърчицето, развълнувах се много. Но след няколко часа получих розово зацапване и увеличихме дуфастона, взех си и болничен за по-сигурно. Надявам се да премине бързо. Имам съмнения, че може да е от вагиналния ехограф, на някой случвало ли се е след преглед да има зацапване?

# 722
  • Мнения: 1 878
Моят болничен беше със "застрашаващ аборт" и така началничката разбра за бременността ми. Не зная дали се води достатъчен документ, който за удостовери бременност, но не се и притеснявам. Макар че ми е зле и повръщам сутрин и/или вечер ходя на работа по мое желание. Днес за малко да пропусна, беше ми много зле, само се обадих и ги предупредих, че ще закъснея, за да мога да се събера малко и преведа във вид за излизане. Така ми минава по-бързо времето от стоенето у дома и цял ден търкаляща се в леглото. След няколко дни съм на първи преглед и записване на ЖК. Ще съм средата на 10 г.с.

# 723
  • Мнения: 41
Здравейте. От днес ви чета в темата и искам да споделя нещо по сегашния въпрос. На 19 години съм с първа бременност вече в 10та седмица. Разбрах в 6та седмица и от първия преглед при гинеколог поисках болничен понеже в работата ми се налага да стоя на крак 8 часа и да вдигам тежко. Отказаха ми болничен и след около 1 седмица отидох пак със страшни болки в кръста и ниско в корема и ме изпратиха в отделение със "заплашващ аборт" там ме прегледаха и оставиха 4 дни. След изписването ми пуснаха 1 месец болничен със диагнозата "заплашващ аборт " и не ходя на работа.

# 724
  • Мнения: 740
Мен докторката ме попита какво работя и каза, че спокойно мога да си продължавам работа, мисля си, че ако се примоля за болничен няма да откажат. За сега поне нямам нужда. Надявам се така и да си остане и да поработя и малко от лятото.
За тези от вас, които приемат вит.Д след предписание на лекар ли го приехте или по ваше усмотрение?
Леко ми е занижен и се чудя дали да не си взема.

# 725
  • Мнения: 1 455
Здравей. Аз пия по 5000 единици вит. Д. Не съм се консултирала с никого.

# 726
  • Мнения: 150
Аз пиех по 5000 единици всеки ден, но гинеколога ми каза че е твърде много и ще попречи за затварянето на фонтанелата и изобщо развитието на мозъка на бебето. И ми каза да взимам по 2 капки вигантол всеки ден. По време на бременност всички са в дефицит. Повече разходки на слънце и правилна доза.



Мен докторката ме попита какво работя и каза, че спокойно мога да си продължавам работа, мисля си, че ако се примоля за болничен няма да откажат. За сега поне нямам нужда. Надявам се така и да си остане и да поработя и малко от лятото.
За тези от вас, които приемат вит.Д след предписание на лекар ли го приехте или по ваше усмотрение?
Леко ми е занижен и се чудя дали да не си взема.

# 727
  • Мнения: 138
Мен докторката ме попита какво работя и каза, че спокойно мога да си продължавам работа, мисля си, че ако се примоля за болничен няма да откажат. За сега поне нямам нужда. Надявам се така и да си остане и да поработя и малко от лятото.
За тези от вас, които приемат вит.Д след предписание на лекар ли го приехте или по ваше усмотрение?
Леко ми е занижен и се чудя дали да не си взема.

Аз си го приемам през зимния период по принцип. По 1 капка дневно.
Продължих си след като разбрах, че съм бременна, тъй като ползата е голяма и с абсолютно нищо не вреди по толкова минимален прием. Това е витамин, който се набавя реално лятото и при липсата му може да се чувства преумора.
Б12 в метилирана форма също приемам по своя воля.
Тези витамини трудно се набавят от храната.
Аз си пуснах изследвания за Д и Б12, та въпреки, че Б12 приемах през ден от момента, в който разбрах новината, бях с норма 320, като минималната стойност трябва да е 300.......започнах всеки ден вече и така поне две седмици докато нивата станат около 500-600.
Знам, че и магнезий, желязо са полезни, но тях ги търся в храната и гледам да си готвя с продукти, които съдържат желязо и магнезий (коприва, спанак, лапад)...тъй като изследвах желязото веднага като разбрах, че съм бременна и беше в норма.

# 728
  • Мнения: 25
Мен докторката ме попита какво работя и каза, че спокойно мога да си продължавам работа, мисля си, че ако се примоля за болничен няма да откажат. За сега поне нямам нужда. Надявам се така и да си остане и да поработя и малко от лятото.
За тези от вас, които приемат вит.Д след предписание на лекар ли го приехте или по ваше усмотрение?
Леко ми е занижен и се чудя дали да не си взема.

На мен ендокриноложката ми предписа по 10 капки вигантол, че беше паднал под реф. стойности на лабораторията. Един ден се зачетох обаче в листовката, че ако се предозира може да окаже лошо влияние върху плода и ги спрях след 2 седмици прием. Поне до следващата консултация.

# 729
  • Мнения: 119
Здравейте,  днес ми беше втория преглед, всичко беше наред, чухме и сърчицето, развълнувах се много. Но след няколко часа получих розово зацапване и увеличихме дуфастона, взех си и болничен за по-сигурно. Надявам се да премине бързо. Имам съмнения, че може да е от вагиналния ехограф, на някой случвало ли се е след преглед да има зацапване?

Преди няколко страници го бях споделила, при мен беше същото - след 1вия ми преглед с вагиналния ехограф имах еднократно розово зацапване, отдадох го на прегледа. Нищо не съм пила, беше еднократно.

# 730
  • Мнения: 49
Здравейте, искам и аз да се запиша при вас - втора бременност съм, на 36 г., първо детенце на 8 години, сега съм 11 г.с. термин 05.10.
Поради един мисед миналата година през 8г.с., в началото на бременността си направих изследвания и се оказа, че имам нисък риск по два фактора и един висок риск по друг фактор за тромбофилия, поради което от 7 г.с съм на терапия с клексан. АГ, която ме следи по здравна каса ми каза, че трябва да си слагам клексан през цялата бременност. Аз направих и консултация по въпроса с друг специалист /много добър специалист/, който ме посъветва да мина на аспирин протест и да продължа отново с клексан 32 седмица. Та сега общо взето около това се въртя, смятам да направя консултация и с хематолог, за да видя още едно мнение. Изчетох доста по темата - но плашещото е, че дори и един случай, в който са се объркали нещата, ме кара да се страхувам да спра терапията.
Иначе от изследванията се оказах и с нисък вит.Д - в момента приемам 4 единици Вит.д плюс К, а от следващия месец ми препоръча доктора да го намаля на 2 единици.
Миналата седмица на прегледа се оказа, че имам леко отлепване на плодния сак, но не съм имала кървене. Та включихме и дуфастон 2 по 1. Вчера ходих отново и се оказа, че отлепването вече е минимално, но АГ ми препоръча да продължа по-лежерно. Което вече цяла седмица ми е много трудно, като цяло съм много активен човек, особено и покрай дъщеря ми, но сега се опитвам да се движа по-малко и когато имам възможност да лежа, работата ми е на компютър, така че поне това не е проблем.
Общо взето това е моето положение. Ще се радвам да ме приемете като част от групата, да си тръпнем и да се радваме заедно за всичко, което предстои.
Другата седмица ми предстои първата фетална морфология и БХС, смятам да мина по здравна каса при следящата ме АГ, но и ще посетя специалист по ФМ /апаратурата е съвсем различна и смятам, че може да се види много повече, разбира се и специалиста е от основно значение/. Също така проучвам генетичните тестове, обмислям да си направя. Има ли някой, който вече е направил или смята да си направи?

# 731
  • Мнения: 740
Здравей Енджи87, леко бременее е дано всичко е наред!
Зар витамин Д реших все пак да зачакам в четвъртък прегледа.

# 732
  • Мнения: 88
Мен започнаха да ме болят пръстите и коляното и отидох на ревматолог. Казаха, че е от витамин Д-то. Пуснах си изследвания и се оказа, че ми е прекалено ниско 15. Сега пия по 6 капки вигантол.
Да ви се похваля друго, преди малко пуснах изследвания за синдром на Даун. Надявам се всичко да е наред! До 5 дни щ са готови резултатите.
Ако може да споделите на вас колко ви взеха за първата фетална морфология. Доста са вдигнали цените в сравнение с първата ми бременност.

# 733
  • Мнения: 49
beautyaddicted, генетичен тест ли пусна и само за Даун и ако да, кой вид или имаш предвид БХС?
За ФМ, която ще плащам, питах за цената - 220 лв. Иначе по здравна каса се полага, но аз не мисля, че следящата ме АГ като апаратура и познания е на кой знае какво ниво.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 11:45 от Енджи87

# 734
  • Мнения: 1 878
Енджи87 Аз съм с тромбофилия и на 3 седмици пускам кръвни изследвания и правя консултация с хематолог. Много зависи какви са отклоненията/ мутациите. Но доколкото ми е известно поставянето на хепарин подкожно се извърша до след раждането няколко дни. Не се прави прекъсване с терапията, освен, ако няма кървене.
Аз съм на хепарин (клексан 0.4) сутрин и натаспин вечер.

Аз съм на някакви капки вит Д, май се води металирана форма, не зная точно, репродуктивния лекар ми ги изписа след трансфера и не е казал да ги спирам. Не съм пускала изследване за него. Само за B12 и фолиева искаше хематоложката.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт