Нашите кухни - тема 96

  • 29 535
  • 716
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 790

https://www.makenzi.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0% … zu-ceramica-18796

Маинцу са много качествени плочки, зависи вече дали този стил ти допада. Тип тухлички, но не състарени, а с 3Д ефект, малко като стъклени стоят, с преливащи се оттенъци на цвета, има на Мараци, в Диляна дизайн в Дружба-1 можеш да погледнеш. Аз се влюбих с сините, не е дюс синьо, просто много качествено покритие, прелива. Но цената е в същия диапазон като Маинцу, скъпички са. Но пък няма да е много като квадрати. [/color.

Тази серия бялото беше красиво на живо, плоски съчетани с релефните... Виждала съм и тип тухлички глиджосани такива, аз като цяло обичам ретро дух...
https://baniabox.bg/product/10802/artigiano-plochki-za-banya-i-kuhnya.html

Уау, на тези цената е на брой, не на квадрат. Интересни са, определено, ако се вписват във визията на кухнята.


Като цяло бих ти препоръчала вместо по строителните магазини да отидеш в 2-3големи магазини с избор за плочки специализиран...

В Керамо и в Гауди съм виждала доста мозайки, ако ти харесват. Мозайките са залепени на мрежа отзад, майсторът трябва да е доста кьопав, да не може да се справи. Изрязва се мрежата съобразно с размера и се лепи така, след това се фугира, не се лепи плочка по плочка.

Ето и един вариант за гръб на сива кухня, една съфорумка беше сложила такива (голям размер са) за гръб на кухнята, беше много стилно и едновременно не беше скучно. Терацо плочки им казват, много фирми правят такива. Хем е бял фонът, хем парченцата в различен цвят разчупват и създават настроение.
https://studiosense.bg/product/20765/granitogres-sanchis-trend.html

# 31
  • София
  • Мнения: 44 115
В гауди няма много малки плочки, в керамо има, в макензи, сико... В баня стил съм попадала.... На живо обаче много от тях са много различни, та трябва да се видят, но има много, много красиви неща. Състарени или не въпрос на избор. Между другото в керамо са им по-скъпинки и често нямат налични и чакаш поръчки.

Artigiano цената е на квадрат, даже има намаления в някои магазини, пък то един кухненски гръб не е безкрайно мн квадрати.
Иначе като горните тухлички има и квадратни плочки(даже има по-дребни, чудни за гръбче) ... Въпрос на вкус вече каква е предпочитаната форма.
 Терацо или каквото е там има много симпатични, обаче за мен фугите развалят ефекта. 🤷‍♀️ 😂

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 18:36 от Angel_Dust

# 32
  • Мнения: 5 275
Здравейте, насочила съм се към кухня в цвят cool gray на кроношпан с месингови дръжки, по- розовеещи, че и пода е в тези цветове (сиво и светло розово/прасковено).
Търся идея какъв цвят да е плота и кухненския гръб, както и за боя на цялата стая. За гърба специално мисля декоративни плочки, но цвета ме затруднява.
Помещението е сравнително светло, с големи прозорци на запад и север.

Дайте акъл Sweat Smile Ако някой има мебел в този цвят с какво би вървяло.
Нашата кухня е с прасковени лицеви страни на шкафовете, подобен плот и сиви стени на шкафовете. Плотът е по-светъл, леко напръскан с по-тъмно розово, бледо бежово, сиво. Цялата стая е в розов отенък, прасковен

# 33
  • София
  • Мнения: 44 115
http://hengshengmosaic.bulb2b.com/product-detail/HXL09-Square-Co … itchen_12125.html тази мозайка е интересна... 😆  Обаче, преди да разберем пода какъв е не знам за никакъв вид шарении😬😁
От тези има някои мн красиви. https://feniks.bg/produkt/viena-10x20-dizainerski-plochki/

Между другото снимката от първия пост - светло сива с накакъв вид месинг ли е златисти дръжки ли,  с квадратни плочки бели, подобни на дългите, които предложих, бял плот... Може да се види как стои, красиво, светло, чисто,просторно.
И още една подобна
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 18:16 от Angel_Dust

# 34
  • Варна
  • Мнения: 292
Здравейте, искам да направя между хладилника и стената шкаф-килер. Мястото е широко 24см, дълбоко 60см и високо 180см. Реших да е от ПДЧ плоскости  и на колелца. Имате ли идеи за водене на шкафа, за да не се търка в стената и в хладилника? Знам, че има механизми, но не ми пасват по широчина, а и по цена.
Слагам примерна снимка
Скрит текст:

# 35
  • Мнения: 3 296
Здравейте, нали сега гранитните мивки са за препоръчване? Вие каква имате и кои са по-практични - с отцедник или без?
Гледам, че ако са с отцедник, самата мивка е доста малко като пространство и се чудя дали ще ми е удобна?!? И дали въобще ще ползвам този отцедник?!?
Аз съм с мивка на Бланко, без отцедник, бих я повторила и във втората кухня без колебание - лесна поддръжка, дълбока, запазен в безупречно състояние вид, без да се налага да я "пазя" от каквото и да било.
Също като Драго ползвам подвижни приспособления за плодове и зеленчуци - позиционирам ги, където ми е удобно, местят се, не те обвързват с постоянно местоположение и не пречат. И не на последно място - не заемат от ценната площ на плота.

# 36
  • Мнения: 9 790
Ето че всеки предлага плочки според собствения си вкус. Smirk Аз затова се въздържам да предлагам, защото се почва едно състезание тип "Кой е по-по-най-?".
Но пък от друга страна, ако няма избистрена концепция, повече предложения/вкусове може да помогнат на питащия да си избистри концепцията.

Т.к. допреди половин година бях на вълна плочки (за баня), мога да споделя при мен какво действа - ровех из нет-а, до побъркване, след това ходех на конкретно място за конкретни плочки. Обикновено оставах разочарована, защото действителността беше по-различна от снимка на компютъра, т.е. не изглеждаше толкова добре. И в поредния магазин, вече почти отчаяна (и притисната от времето) ги видях, плочките, тези, които ми паснаха 95% на визията. Просто ги познах!

Не знам дали при питащата това би проработило, но може да се поразходи из няколко по-големи магазина за плочки, включително по-скъпи плочки (все пак гръбчето ще е 2-3 квадратни метра, не 20 или 200). Ако не друго, може да стесни търсенето до няколко дизайна.

# 37
  • Мнения: 192
Мерси Angel Dust. Heart
Колоните ги имаше по спомен размери 20,30,40 и повече. Провери в Балкан юг, Джесур и други магазини онлайн.[video][/video]

# 38
  • София
  • Мнения: 44 115
Мандаринке, моят опит е същия, адски мн ровене в нета, безбой набелязани неща, обиколки по магазините и още повече разочарования, но пък с нови идеи, които не са ми харесвали на снимка, качване в програми да видя цялосто как седи с другите неща, обиколки с останалите плочки в раницата 😂😂😂 и така докато изведнъж някъде не ги ввидя моите и толкоз.
Иначе ясно, че всеки предлага според вкуса си, а и тя не знае какво иска и явно не е гледала много, нека види повече идеи и да отдели няколко дни за обиколки... Все ще намери нейното си... После с мостри или снимки на плочки при палитрите с бои и при мострите на плотовете 😂😂😂

# 39
  • Мнения: 3 296
Аз пък си харесах плочките от първия път, с едно отиване в магазина.
Други гледахме после в два-три магазина, но по желание на ММ, той не обича да купува първото, което е видял, аз пък съм наопаки - ако съм го познала (като Мандаринка), хич не гледам и не търся повече.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 115
Еее ако си го познала да... Ние явно трудно си ги познаваме 😆

# 41
  • Мнения: 3 296
Еее ако си го познала да... Ние явно трудно си ги познаваме 😆
Много бързо си познавам нещата, само финансиране ми трябва, не обикаляне Simple Smile

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Понякога нещата стават веднага, понякога сe точат и закучват.
За банята ми на горния етаж гледах плочки в продължение на 3 години (!!!). Банята беше проект още - трябваше да надзиждаме етажа, да правим нов покрив, да изградим помещението... Така че не беше драма. Драмата беше, че харесах едни плочки, които се оказа че вече не се произвеждат. После харесах други и накрая тръгнах да купувам. Грешката ми беше, че само в нета бях гледала. На живо се оказа, че плочките изобщо не ми харесвах и за 15 минути си харесах други. Банята стана, но доста конвенционална. Сега не я харесвам твърде, ама...
За банята на долния етаж се приготвих психически за същото родео, ама изкарах късмет. Отидох един ден, позяпах, преспах и си купих плочките на другия ден. Там драмата беше друга - банята малка, а аз съм взела дълги плочки и за пода. Майстора изпадна в истерия Simple Smile Намерих квадратни дето да си паснат де Simple Smile Банята стана много хубава, но попаднах и на добър майстор, който да се справи с всичките кривотии из нея и да може на наличното място да наслага тоалетни, душове и мивки така, че да не се изтрепвам всеки път, като вляза.

# 43
  • Мнения: 1 992
От ФБ. Аз никога не бих си причинила това, но все пак изглежда симпатично, макар че мивката можеше да е жълта или розова😆

# 44
  • Мнения: 4 312
Изглежда като детска рисунка.

Общи условия

Активация на акаунт