Жалба срещу съсед, който рита кучето ми

  • 1 338
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте искам съвет или учреждение към което да се обърна в защита на домашните любимци.

Ще опиша подробно без да спестявам каквато и да е информация, моля за разбиране.

Аз съм роднина на собственика на апартамента в който живея с куче. В жилищната сграда има и други хора с кучето и при нанасянето ми не е имало проблем от това че съм с куче. Тъй като беше малко и лаеше доста аз си оставах в къщи за да е спокойно и да не прави проблеми. Даже имах и разговор с домоуправителя и се разбрахме да не го оставям само събота и неделя от 14-16 за да могат съседите ми да си почиват, а то да не вдига шим, който да им пречи. Съседката ми обаче, която е наемал и си мисли че целият блок трябва да ѝ тича по гъза с извинение, дълго време беше свикнала апартамент до нея, в който живея аз, да е празен и да няма никой. Почна да се оплаква въпреки уговорката, която имам с домоуправителя. Записах кучето си на училище за послушание с цел да го научат да остава сам без да лае постоянно. Училището беше успешно и той е абсолютно спокоен в къщи. Отделно си сложих камера за да го наблюдавам и да отчитам ако вдигна шум. Това което се случи днес за първи път след 3 месеца, в които гласът му не се е чувал и всеки път съседи са ме питали дали кучето е в къщи, защото не го чуват. Това е след училището. Днес обаче явно нещо или някой го е провокирал, защото беше доста неспокоен и е вдигал шум, не постоянно но през 2-3 часа. Прибирам се и съседката ми, на която всичко и всеки и е крив ме почва с кучето ти неспира да лае постоянно. Казах ѝ че това е инцидентно и е само днес и имам доказателство за което, а при нея е само на честна дума, която не вярвам че има. Заплаши ме че ще ми разбие вратата и ще ми убие кучето, за това че инцидентно е лаело. Тя не ходи като другите хора на работа и си виси постоянно в къщи като бабите, ама не е баба. Заплаши ме, че иска ЗАЕДНО да сме ходили в районното за да пусне жалба срещу мен. Отново ѝ казах че това което се е случило е инцидентно и мога да го докажа, тя обаче каза че не я интересува и продължи да крещи. Държа да отбележа, че никой друг съсед не ми е правил никаква забележка от както живея тук. Всичко което правя е за да и угодя на нея и да има мир и разбирателство, само че това не може да е едностранно особено след като твърдиш че и ти имаш куче. Така продължаваме със скандала след заплахата, че ще ми убие кучето слезнахме пред входа и най демостративно пред друг съсед ми изрита кучето и заплаши че ще ме пребие, това е записано на камерите на блока, аз живея в затворен комплекс и имам постоянно видео наблюдение навсякъде. Казах ѝ че ако ми посегне или посегне още веднъж на кучето ми ще се разправяме по съдебен път, защото в този случай аз като собственик не издържам на глупостите ѝ. До колкото разбрах от съседа който стана свидетел тя не се разбира и с други собственици на апартаменти, защото пак казвам тя е наемател, не собственик.

Моля за съвет какво мога да направя в такъв случай за да защитя себе си и кучето си от тази съседка?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Подай сигнал до полицията. Опиши стегнато фактите без да обясняваш каква била съседката, опиши и заплахите, приложи и записа, в който рита кучето.

# 2
  • Мнения: 765
Аз на тази щях да й кажа да си пие хапчетата и да не ме занимава с глупости. На лудите колкото повече им обръщаш внимание, толкова по-зле става. Ще влезе да ти убие кучето знайш кога? Така се влиза то в чужда собственост и се убива животно.

# 3
  • Мнения: 5 275
Ох, оправия с такива няма. Имахме една, дето постоянно беше пияна. Ное сме в район с къщи, комшийката й от горе не знам колко пъти е викала полиция, но там вече знаеха адреса само като им се обади. Почина миналата година, от глупостта си, падна от дървото си в двора. Бих казала, че съжалявам за жената, защото е живо същество, но дотам.
Можете на Общо събрание на входа да обсъдите проблема, ако мислите че тя ще се впечатли. Може и директно в съда да заведете дело за тормоз, не знам дали име има ефект, но поне като получи призовка, ще де стресне.

# 4
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите, посъветваха ме да се консултирам и с адвокат за какво може да направи и аз какво мога да направя. Това което със сигурност бързо ще се отреагира е ако тя ми посегне на мен иначе за куче едва ли щели да се впечатлят.

# 5
  • Мнения: 10 601
Благодаря за отговорите, посъветваха ме да се консултирам и с адвокат за какво може да направи и аз какво мога да направя. Това което със сигурност бързо ще се отреагира е ако тя ми посегне на мен иначе за куче едва ли щели да се впечатлят.
Наистина, мини през кантората на някой адвокат, от тези дето не взимат пари за консултация докато не им подпишеш пълномощно да те представляват и да действат.

От опит - при най-малкото посегателство никакъв компромис! Звъниш на 112 и да идва патрулка да я предупреждава. Това ще ѝ е първата червена лампичка. Ще я постресне. Продължи ли да ти говори или да посяга на кучето ти, отиваш ти в РПУ (никакво отиване ЗАЕДНО! Wtf?! Joy), пишеш писмена жалба и искаш да ѝ забранят да общува с теб. При неспазване след това иде по-яко. Всичко трябва да се документира, за да може всичко да е в твоя полза. Не забравяй - без компромис. Колкото повече компромиси правиш в името на мира, толкова повече ще ти се качи на главата.
Пак от опит - копие от жалба + искова молба директно в съда (без РПУ-та, квартални и др. междинни стъпки в името на мира) ще ѝ дойде като обратното на "куче, което лае" Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 410
Пък може и да се плати консултацията, или за какво да се дават бадева пари. Wink
На съседката засега игнор според мен, колкото може.

# 7
  • Мнения: 1 976
Задължително отиди до РПУ и пусни жалба срещу нея. Да оставим кучето на страна, това са заплахи за физическа саморазправа и психически тормоз. Няма какво да я мислиш, още повече, че има и запис от камерата. Говори бързо с домоуправител и изискай записа да си го имаш, че едва ли се пазят дълго време.
Такива само с лошо се усещат, че не са най- великите на света.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Жалба в районното веднага. И нали имаш свидетел? Да пише и той.

# 9
  • Мнения: 765
Прати ми я тази, да влезе вкъщи да ми убие добермана Joy

# 10
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите, посъветваха ме да се консултирам и с адвокат за какво може да направи и аз какво мога да направя. Това което със сигурност бързо ще се отреагира е ако тя ми посегне на мен иначе за куче едва ли щели да се впечатлят.
Наистина, мини през кантората на някой адвокат, от тези дето не взимат пари за консултация докато не им подпишеш пълномощно да те представляват и да действат.

От опит - при най-малкото посегателство никакъв компромис! Звъниш на 112 и да идва патрулка да я предупреждава. Това ще ѝ е първата червена лампичка. Ще я постресне. Продължи ли да ти говори или да посяга на кучето ти, отиваш ти в РПУ (никакво отиване ЗАЕДНО! Wtf?! Joy), пишеш писмена жалба и искаш да ѝ забранят да общува с теб. При неспазване след това иде по-яко. Всичко трябва да се документира, за да може всичко да е в твоя полза. Не забравяй - без компромис. Колкото повече компромиси правиш в името на мира, толкова повече ще ти се качи на главата.
Пак от опит - копие от жалба + искова молба директно в съда (без РПУ-та, квартални и др. междинни стъпки в името на мира) ще ѝ дойде като обратното на "куче, което лае" Wink

Благодаря за съветите, така ме посъветва и нашия домоуправителя да отида и да подам жалба за тормоз от съседи и той щял да ми съдейства както е възможно. Даже ще ми изпрати телефон на конкретен полицай в нашето районно за да мина при него.

# 11
  • Мнения: 1 249
Прави ми впечатление, че много и се връзваш на манипулацията, че ще ти разбие вратата и убие кучето..... Много разсъждаваш, стояла си вкъщи, като баба, ама не била. Това не е твоя работа и твой проблем, дали си стои или не, въобще няма значение. Пусни жалба, ограничител заповед, заради тормоз към теб, обикновени такива хора се стряска и стават мирни и тихи, защото "парата" е в свирката.

# 12
  • Мнения: 2 872
Ако някой ми ритне кучето, жалбата ще е най-малкото, което ще му се случи. Със сигурност ще си поизцапам ръцете, така че после ще го е страх и ще заобикаля от другата страна, като ме види.

# 13
  • Мнения: 14 845
Дай пари за консултация с адвокат, да те научи какво да говориш, защото ако отидеш в полицията с глупости като тя е злобна безработна наемателкаи лъжеш как си била собственик - наистина няма да ти обърнат внимание, а за второто може и те проблем да ти направят.
Интересно е, че съседът, пред който ти е изритала кучето, не е реагирал да те защити.

# 14
  • Мнения: 106
тя ако е наемател - едно събрание и може да я изхвърлите от блока.

Общи условия

Активация на акаунт