Гадене при деца

  • 592
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравей те искам да споделя мойто мом
    [/list]че е на 6години винаги като чуе някаква миризма на храна или като се качваме в кола му се гади  от малко нещо му се гади дали се е случвало на някой от вас какво направихте.

    # 1
    • София
    • Мнения: 11 494
    Как се чува миризма?
    Иначе като дете и на мен ми се гадеше още при качване в кола.

    # 2
    • Мнения: 10 622
    На турски език миризмата се "чува". Не се хващай за дреболии при превода.

    Възможно е да има нервен, чувствителен стомах и от там да му се гади. Произвежда по-голямо количество слюнка и стомашно-кисел сок. Гаденето се обостря при гастрит или раздразнена лигавица на стомаха.
    Ментови дъвки (евкалиптовите са противопоказани) обикновено помагат при пътуване (предизвикват оригване, което понижава вътрекоремното налягане), както и да не пътува на гладно, но и да има интервал след хранене, а не веднага след храна да пътува или пък да се храни по време на път.
    Също може да се консултирате с гастроентеролог за прием на инхибитор на протонната помна (омепразол) на тази възраст.
    Също, има и таблетки за смучене против гадене, които не знам дали имат дозировки предназначени за деца.

    # 3
    • Пловдив
    • Мнения: 14 512
    Името на авторката на поста е българско, но и на български понякога казват "да чуе" вместо "да усети".

    За миризми не знам, но за кола си е нещо обичайно. Честото спиране за глътка въздух май работи най-добре.

    # 4
    • Мнения: 1 281
    И на македонски "чуват" миризма, може при нея и да е диалект, но както и да е, това няма значение. Мое познато дете беше така, но го израсна.

    # 5
    • Варна
    • Мнения: 36 628
    С храна нямам проблеми, но цял живот си страдам при пътуване, ужасно лошо ми става и стигам до повръщане. Така и не го израснах. Преди няколко години открих хапчета, които ме спасяват. Няма да ги пиша, не са подходящи за дете на тези години.

    Дъщеря ми е същата като мен, какви ли не близалки и прочие пробвахме, въздух под налягане са. Добре, че вече е голяма и в редките случаи, когато пътуваме на дълъг път, пие хапчета от моите.

    # 6
    • Мнения: 40
    Дано да е както казвате неска ходихме на лекар и ни упътва да ходим при гастролог може да е от черния дроб или стомаха сега се притесняваме дано да не е нещо сериозно

    Общи условия

    Активация на акаунт