ТАРО ЗА НАПРЕДНАЛИ

  • 6 343
  • 255
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 979
malina_smile,  можеш да направиш келтски кръст. Аз го преоткрих напоследък и доста ми допада.

По конкретните карти - по 9 пентакли от една страна може да имате достатъчно средства, но не съвсем, защота липсва десетият пентакъл. От друга страна, пентаклите са бавна енергия и може да казват да изчакате. Това е допълнително подкрепено от Силата в значението й на самоограничение и 4 мечове на дъното.

Глупака показва ново начало, но може да означава и преместване в светлината на това, че номерираните карти дават Звездата, а ако добавим и картата на дъното (въпреки че аз обикновено не я взимам предвид) получаваме Света. Може би си струва да обмислите покупка на разстояние от първоначалния ви план.

Като човек купил нетолкова отдавна апартамент, аз бих търсила жилища директно от инвеститор или собстевник. Брокерите често надуват цените самоволно, за да се "пробват". Част от тях работят с банките като кредитни консултанти и това им носи допълнителни приходи, които идавт ох кредитора. Ако стигнете до кредит, обърнете се към професионален кк, който няма общо с брокера или продавача. Аз го направих и не съжалявам, договори ми условия, които нито един мой познат няма по ипотеката си. Също и адвокат. На мен ми спести много бъдещи главоболия.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 13:08 от innasn

# 196
  • София
  • Мнения: 2 239
Ина, благодаря!
Ще наредя един КК довечера, да видя какво ще излезе. И със строители, и с инвеститори имаме контакти, но и при тях има разминаване обява-реалност. Не е като при брокерите, но все пак го има и това ме дразни. Преди пандемията също търсих имот, не беше така - както е на обява, това и на място. Сега не зная какво се случва, но е много подвеждащо. Ако на обява преценим, че нещо не ни е в бюджета, няма да им губя тяхното, а и своето време в огледи, да не говорим за нервите и разочарованието от разминаването.

# 197
  • Мнения: 1 145
В подобна ситуация бих отговорила: "Жалко, харесахме апартамента, и парите посочени в обявата имаме, но за съжаление при такава промяна в цената не можем да го закупим." 😂

Или още на ниво разговор за бъдещи огледи бих искала изрично потвърждение дали това е актуалната цена, щом се случва толкова често.

 Иначе по глупака след пентакли и силата и аз виждам нещо различно от първоначалната идея. Или инвестиция довела до нещо неочаквано и непредвидено (може и разочарование да е).

# 198
  • София
  • Мнения: 2 239
Amandine, точно това отговаряме и вече имаме няколко тросвания от отсрещната страна, че това, че нашите очаквания (да са им актуални обявите!) не отговарят на реалността, не е техен проблем. Но това е друга тема, да не спамя сега.
По кои карти смяташ, че промяната в плана може да е и разочарование?
Аз първоначално като видях Глупака на трета позиция помислих, че трябва да пусна контрола, да спра с нервите и да оставя нещата да следват естестния си ход. Водя се от въпроса, който е "какво аз трябва да направя, за да...".

# 199
  • Мнения: 117
innasn, за тази ситуация - уж е необвързан ама може и да лъже. Скоро ще дам обратна връзка.

Пускам една мнооооого любопитна подредба.
Ситуация: Двойка с дете, без брак. Тя хваща мъжът да изневерява от много време с обща позната. Скандали, заплахи, грозна история. Тя живее в неговото жилище. Той се опитва да и замаже очите и да я задържи с коли, пари и материални неща.
Въпрос: Как ще се развият нещата между тях?

Подредба:


Аз съм втрещена колко народ излезе... Кой кой е ще е сложна работа да се разбере. Очаквах честно казано, че ще излезе жрецът като стигане до съд или поне като адвокат. Но си мисля така като гледам картите, че ще се разберат по между си. Имам едно съмнение и че и дамата крие нещо или симпатии към някого. Може и по вероятно нов мъж да се появи в живота и, който да и помогне да стигне до спокойствие. Тая луна с двамата вълка, гледащи лошо, ми приличат на двама съветници (родителите и или приятели), които ще и помогнат да премине през гората.
Петицата пентакли накрая в ситуацията си мисля, че може да показва хладът и зимата, която ще се прояви в техните отношения и накрая да имат взимане даване само за издръжката. Нещата ще останат само на финансова основа накрая. И това ще се постигне след намесата на крал Мечове.
Ще ми е интересно как ще разтълкувате и вие тия много дворцови карти.

# 200
  • Мнения: 7 743
Innasn,

Среден ред - Той, характер
Долен Ред - Действията му
Горен ред - какво остава скрито

Аз съм в тотален шарш. Май съм твърде ръждясала, за да ги разтълкувам.

по какво остава скрито
търси усмивка, свобода и радост от живота, но остава заключен в собствената си природа и реакции

# 201
  • Мнения: 979
Пускам една мнооооого любопитна подредба.
Ситуация: Двойка с дете, без брак. Тя хваща мъжът да изневерява от много време с обща позната. Скандали, заплахи, грозна история. Тя живее в неговото жилище. Той се опитва да и замаже очите и да я задържи с коли, пари и материални неща.
Въпрос: Как ще се развият нещата между тях?

Подредба:


Скрит текст:
Аз съм втрещена колко народ излезе... Кой кой е ще е сложна работа да се разбере. Очаквах честно казано, че ще излезе жрецът като стигане до съд или поне като адвокат. Но си мисля така като гледам картите, че ще се разберат по между си. Имам едно съмнение и че и дамата крие нещо или симпатии към някого. Може и по вероятно нов мъж да се появи в живота и, който да и помогне да стигне до спокойствие. Тая луна с двамата вълка, гледащи лошо, ми приличат на двама съветници (родителите и или приятели), които ще и помогнат да премине през гората.
Петицата пентакли накрая в ситуацията си мисля, че може да показва хладът и зимата, която ще се прояви в техните отношения и накрая да имат взимане даване само за издръжката. Нещата ще останат само на финансова основа накрая. И това ще се постигне след намесата на крал Мечове.
Ще ми е интересно как ще разтълкувате и вие тия много дворцови карти.

В общия случай многото дворцови карти означават, че са намесени много хора и предупреждават да се внимава с това кой какво прави, съветва и т.н.

Тук водещата енергия е на мъжа. Ако в миналото малко по-лековато (това не е точната дума) е приемал ролята си в семейството, то тя сега рязко е пораснала от Рицар в Крал пентакли. Фокусът тук пада върху ролята му на семеен мъж по Крал пентакли и необходимостта на влезе в ролята на Императора, който разлешава проблемите, държи контрола и дърпа юздите. В основата на проблема по Луната са нечии илюзии (вероятно неговите, защото тук само неговата енергия се чете) и това, че по Рицар жезли е постъпил прибързано и необмислено. Водил се е от импулса на жезлите.

Тук има много пентакли и според мен наистина въпросът ще се сведе до пари. По 9 пентакли картите ще се свалят на масата или той ще предложи много материални неща, както и споменаваш. По Асо пентакли обаче питащата или ще поиска повече (десетия пентакъл), или ще поиска едно единствено нещо. Аз клоня повече към първия вариант, защото той беше и първата ми асоциация. Пентаклите също дават общо 15ти голям аркан Дявола, който символизира и парите, освен всичко останало.

Крал мечове може и да е някакъв арбирът между тях или мъж, който ще се намеси при нея. В страхоте и надеждите излиза Паж чаши. За мен това е най-детската енергия и в тази позиция чета картата, че символизира именно общото им дете. Жената много да внимава как ще отиграе ситуацията именно заради дететол За мен тук картите издигат един огромен червен флаг, че основният потърпевш ще е детето.

Тази 5 пентакли на последна позиция може да е зима в отношенията им, както казваш, но може и да е материална бедност. Особено, ако наистина нещата се сведат до материализъм. Защото както днес я прикотктва с пари, така утре може да я плаши с липсата им. Още по-притеснително е, че картата излиза на една равнина с Рицар жезли и това пак показва прибързаност.

# 202
  • Мнения: 1 463
Отдавна не съм отваряла Тарото, обаче си откраднах този въпрос от другата тема и директно към 78 врати

Доста интересни карти се паднаха 😀
Гледа ли ми профила в соц. мрежи
Мъж1
Мъж2

# 203
  • Мнения: 979
Отдавна не съм отваряла Тарото, обаче си откраднах този въпрос от другата тема и директно към 78 врати

Доста интересни карти се паднаха 😀
Гледа ли ми профила в соц. мрежи
Мъж1
Мъж2

Мъж1 - да. Дори може да си опита да привлече вниманието ти. Да реактне на някоя публикация примерно.
Мъж2 - може би. Вниманието му е раздвоено по някакъв начин. Но според мен изборът му е в другата посока.

# 204
  • Мнения: 1 463
Отдавна не съм отваряла Тарото, обаче си откраднах този въпрос от другата тема и директно към 78 врати

Доста интересни карти се паднаха 😀
Гледа ли ми профила в соц. мрежи
Мъж1
Мъж2

Мъж1 - да. Дори може да си опита да привлече вниманието ти. Да реактне на някоя публикация примерно.
Мъж2 - може би. Вниманието му е раздвоено по някакъв начин. Но според мен изборът му е в другата посока.

За мъж2 мислиш ли, че може да е болезнено по 10 меч ? Изборът по Любовниците носи някакъв вид негатив ?
Но пък горе завършва с 5 чаши , а долу с Рицар чаши 👀

# 205
  • Мнения: 979
Това е по-особена колода според мен и съответно аз малко излизам от традиционните значения. В тази 5 чаши виж как маха и се опитва да привлече внимание. А 10 мечове аз тук я чета като лечение от болката и заради това мисля, че този рицар тръгва в друга посока.

# 206
  • София
  • Мнения: 2 239
Здравейте, момичета,
И аз имам нужда от вашата помощ за следните карти.
От два месеца се опитваме да купим апартамент, като целта ни е да се случи без кредит и да влезем с всички разходи по сделката с наличната ни сума. Проблемът е, че се сблъсквам с много некоректно отношение от брокери, които постоянно се опитват да ни набият кредит и нещата на обява са едни, при огледите се появявт много други особености. Вече съм тотално отчаяна, след не знам колко огледа на готови имоти и срещи за такива в строеж и на зелено. Държа да подчертая, че не искам да купувам под пазарната цена, а да няма изненади, които не са посочени в обявата. Пример - на обява апартамент на цена 50000 Е, в момена огледа ни се казва, че това не е актуално вече и апартаментът струва 56000 Е към този момент. Това съответно оставя у мен неприятен привкус на измама. Търсим в град в провинцията, но вече се замислям дали да не инвестираме в нещо по-малко в София, ако така или иначе ще трябва да изтеглим и кредит, за да се случат нещата. Въпросът за тези карти е какво трябва да направя, за да купя изгоден апартамент в града Х?
Ако ми дадете насока за подредба, която да ползвам за по-глобална картина на ситуацията, ще съм благодарна.
Ето снимка на картите - 9 пентакли, Сила Глупакът

ОВ за тези карти и моя въпрос - намерихме точно това, което търсихме, след известни нерви. Обратно на значението на Сила - да проявя търпение и нежност, понатиснах леко брокера и след това получихме приемливо предложение. Не зная в случая дали 9 пентакли като първа карта не оказа по-голямо влияние. Търпението ще трябва да го проявим сега, докато изготвят договора и нашият адвокат го провери и докато стане сградата, в момента е на Акт 14. Мисля, че Глупакът показва новото начало, което поставяме с тази покупка. С две думи - не ми остана време за по-голяма подредба, но съм доволна от резултата дотук.

# 207
  • Мнения: 7 743
а защо не виждаш, че ти си силата, натиснала брокера?

# 208
  • София
  • Мнения: 2 239
а защо не виждаш, че ти си силата, натиснала брокера?
Защото не се бях сетила за това проявление на картата.

# 209
  • Мнения: 117
Скрит текст:
Оле, момичета, днеска направих глупост. На всеки се е случвало да иска да направи нещо ама да не му стиска. На всеки се е случвало да подготвя някакъв имейл, който обаче да няма реалната мисъл да изпрати. Аз днес направих това, обаче без да искам изпратих имейла.  
След като си се нахоках за глупостта, реших да си хвърля едни карти все пак какво ще се случи с тоя имейл. Става дума за изпращане на част от ръкопис към издателство.
Обърнах се с въпрос към картите какво ще се случи с този имейл.
Като ги гледам така не са много обнадеждаващи. Седмица чаши показва големия избор, който имат редакторите. Но пък дядката на картинката сякаш гледа към мен и ме сочи, все едно е избрал мен. Обаче тоя рицар мечове, все едно ще ме посече с острието. А императора хич не знам как да го тълкувам.
Хвърлих и още един ред с въпросът, ще получа ли отговор. Срокът ако го харесат е три месеца. Знам, че аз самата съм против въпроси да и не, ама в ситуацията не знаех как друго да го формулирам. Жезлите ме обнадеждават, но тая петица мечове не знам как да я тълкувам.

Много ще се радвам и за чуждо мнение, че в тая ситуация ми е трудно да съм обективна.
Давам обратна връзка, мисля че мина достатъчно време. Еми греда... Нищо не се случи.

Пускам и едни нови карти за месец април по един ред за работа, любов и личностно развитие.


Малко контекст:
За първия ред на работа чакам да си взема шофьорската книжка и чакам повишение евентуално, но като гледам тия карти май ще си остана с чакането. Тая двойка жезли... Това момиче как си гледа през прозореца и си се надява... Мисля че като ги гледам тези карти си показват, че април ще бъде изчаквателен месец на надежди, но без реално развитие.
За любовта - в щастлива връзка съм си и хвърлям карти, защото търся предложение за брак. Ние си живеем заедно, спокойно сме си, всичко е наред, но ми се иска някакво развитие напред в отношенията ни. По тая седмица чаши си мисля, че той нещо се чуди и се колебае. Седмица мечове тука ми прилича на кроеж, на подготовка за нещо. А силата е съвет към мене да си се стегна и да се укротя и да проявя психическа сила, а не нетърпение. Може и картите да показват, че искам да проявя надмощия по силата, вече си стягам сватбата седмица чаши и си избирам сервиза за приема, ама мъжът ми се чуди как да се скрие и избяга по това по седмица мечове. Мисля, че и двете тълкувания може да са верни.
Последния ред ми е най-труден. Мисля че със сигурност някой ще се прояви като крал пентакли и може да ми послужи като пример и вдъхновени, учител дори по жреца. Страшния съд... Много харесвам това изображение. Мисля, че тук се говори в целия ред за шофьорския изпит. Аз не искам да шофирам, но ми се налага ако искам по висока позиция и съм го приела и като нещо задължително за личностното ми развитие. Мисля си, че тук ми се казва, че е време да се освободя от страховете си и негативната си самооценка.
Много съм пристрастна тук и колкото и да се опитвам да съм критична нещо не ми се получава. Мисля тези дни една по-голяма подредба да си направя, че нещо се чувствам изгубена. Чакам и вашето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт