Измама

  • 1 748
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Днес отидох да си взема пакетче от пощата, и понеже чаках нещо от Алиекспрес, платих смело 3 лв. Вътре го нямаше очакваният артикул, а намерих лепенка, която, и да съм пила повече просеко, няма как да поръчам.
Някой е открил много приятен бизнес - изпращане на хартийки срещу скромен наложен платеж, за да няма големи брожения.
Та имайте предвид.
Ваша овца,

П.с. Дано само да не набират база данни от Алиекспрес и да не последва пробив на картата, защото ми се случи миналата година.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 107
Пуснете диспут към Али, винаги всичко са ми връщали.
Никое китайче не е уловило рибка в моето езерце.

И трайно се преориентирах към Шейн.

# 2
  • Мнения: 197
За съжаление впоследствие видях, че не е от Алиекспрес, а от Узбекистан, без подател. Някак са намерили личните ми данни, няма как по друг начин да е....Animal Ram

# 3
  • Мнения: 4 009
Как наложен платеж от алиекспрес? Винаги се е плащало с карта на сайта, от кога позволява с наложен платеж да се плаща на пощата?

# 4
  • Мнения: 197
Аз си мислех, че е сума от обмитяване, излязох от пощата, тогава отворих и видях. И разбрах...

# 5
  • София
  • Мнения: 35 107
Искат някаква такса в пощите, отдавна не съм пазарувала.
Ама, няма пари за китайците така, нещо е станало.
Те и доставка са платили…

# 6
  • Мнения: 197
Те са платили доставка, която явно е минимална, но ако всеки втори кълве като мен, урожаят им не е за пренебрегване.
Вижте плика, пише наложен платеж, а дамата от пощата каза, че е мито.

# 7
  • Мнения: 737
Аз също съм плащала 3-5лв в пощата за пратки от Алиекспрес, които са минали през митница. Имам и от Узбекистан.
На пакета пише, че е стикер. А Вие стикер ли поръчахте?

# 8
  • Мнения: 4 009
Аз също съм плащала 3-5лв в пощата за пратки от Алиекспрес, които са минали през митница. Имам и от Узбекистан.
На пакета пише, че е стикер. А Вие стикер ли поръчахте?
От година и нещо митото вече се начислява директно към сметката, която се плаща, не би трябвало да ви искат никакви пари на пощата за пратка от алиекспрес

# 9
  • Мнения: 197
Все още ми искат мито в пощата и никога нищо не съм поръчвала от Узбекистан.

# 10
  • Мнения: 737
От Алиекспрес поръчвам, идват от Узбекистан.

# 11
  • Мнения: 13 809
Алиекспрес е платформа. Като амазон . Може да дойде отвсякъде.

# 12
  • Мнения: 404
Винаги като поръчвам онлайн ползвам или виртуална карта към моята сметка или карта, в която вкарвам пари колкото поръчката и не държа пари в нея. Преди години от ибей се опарих така, та да си знаете. 😀 Няма проблеми да се пазарува онлайн, ама не с карта, в която държите парите си. А в пощата едната до у нас и  аз плащам 3лв, докато ако ми ги докарат в централния клон, не плаща нищо.

# 13
  • Мнения: 10
Здравейте,

Имате ли някакви отзиви за Temu.bg? Знам, че са като Алиекспрес, но беше ми излезнала някаква статия как са продали данните на потребителите (включително и банковите карти) и на някои хора им бяха дръпнали пари.

# 14
  • Мнения: 404
Здравейте,

Имате ли някакви отзиви за Temu.bg? Знам, че са като Алиекспрес, но беше ми излезнала някаква статия как са продали данните на потребителите (включително и банковите карти) и на някои хора им бяха дръпнали пари.
Поръчах веднъж като нов потребител имах голяма отстъпка и направих 20 лв поръчка, от които 5 лв токчета. Обаче нещо ми е като шейн. Та в шейна си пазарувам основно. Винаги с виртуална карта.
Странното е, че в тик тока имаше много негативни коментари за тему. Че дърпат пари и прочее. Не знам дали след поръчката ми стана или някой друг е изшанил, ама ми блокираха дебитната карта за някакви транзакции към APPLE, почти 70 лв на 3-4 пъти. Не знам дали е от тему, защото онлайн пазарувам винаги с виртуална карта. Иначе доставката е като от шейн.

Общи условия

Активация на акаунт