Не шумни, НЕНОРМАЛНИ СЪСЕДИ!

  • 7 478
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 28
Никакви разбиване на пода не ви трябва. Слагате ватата или фибрана, отгоре замазка и отгоре ламинат и килим. Няма да ви спрат оплакванията ако сте на ламинат само. Няма да ви платят ремонта.
И още нещо. Моят тийн си купи едни слушалки, със шумозаглушители. Слагат се на главата като слушалки. Не са тапи за уши. Втора употреба преди 2 години бяха 400 лв, сега не знам колко са. Но, повярвай, като ги сложа на главата си, имчукна отстрани, за да се задейства шумоизолиращата система -... Детето стои на метър от мен и говори. Нищо не чувам, само го виждам как си мести устните. Такова нещо не знаех дори, че има Simple Smile с такова би могло да се спи, особено ако спите спо гръб.
Сега видях че има и някакви по-евтини решения, дори подходящи за спане при бебета:
https://www.emag.bg/shumoizolirashtite-slushalki-zggzerg-podplat … WMBM/#description

Много Ви благодаря, момичета, изчетох по няколко пъти всички мнения и съвети, не съм си и помисляла, че проблемът ми ще накара толкова хора да пишат по тази тема, благодаря на всички от сърце. Sparkling Heart

Слушалките ги разглеждах по-миналата седмица, но мисля че няма да ми свъшат работа, защото с тях ще бъда принудена да спя само по гръб, а тепърва да свиквам да спя по гръб, при положение, че никога не съм можела да спя в тази позиция на тялото, мисля че ще бъде ново изтезание.

Горе-долу имам в главата си идеи какво да направя.

Flowers Hibiscus

# 91
  • Мнения: 2 535
Сподели после за резултата.
Надявам се, че ще намерите цивилизовано решение на проблема.

# 92
  • Мнения: 28
Не е нужно да идва кварталния у дома, за да констатира това, което твърдя. Има други начини, свързах се с него вече и слава Богу, че човека си е на мястото, а на всичкото отгоре и сме учили в едно училище и в един и същ випуск, та не сме съвсем непознати искам да кажа накратко, така че ще се намери решение на този проблем, ако не се разберем по мирен начин в скоро време .

За тапите вече обясних защо не мога да ползвам, колкото до децибелите, случвало се е да говори играейки и тихо, когато намали децибелите, се спи съвсем нормално, чува се слабо, но това изобщо не го отбелязвам. За такова тихо и нормално говорене, изобщо никога няма да правя нито забележки, нито ще бъде проблем. Ясно ми е, че не мога да изисквам от някой да не си говори, пък дори и нощно време, ама нормален говор е едно, а неговото съвсем друго.



Няма как млад човек да заживее пенсионерски и да ляга в 22ч заради съседите.

Защо да трябва да си ляга в 22ч? Да стои буден до колкото си иска, но да се съобразява, че законите и наредбите важат и за него, нищо, че е млад човек, а не пенсионер.


Според мен опитайте още веднъж с разговор с майката и сина и ако отново не подейства, вече се свържете с кварталния.
Много ми е я интересно, квварталният сигурно ще дойде през нощта в спалнята на госпожата да дебне и да констатира , че нейните жалби отговарят на истината!
В такъв случай си купете тапи. Щом е толкова чувствителен слухът ви, ще чувате всичко, дори и да намали децибелите.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 16:48 от Сладелина

# 93
  • София
  • Мнения: 43
Сподели после за резултата.
Надявам се, че ще намерите цивилизовано решение на проблема.

Уви съществуват хора с които не може да се излезе на глава.
Единствено жалби, глоби, полиция или бой помагат с плавното им ескалиране.

Дано не се стигне и до Жоро Игнатов... Smile

# 94
  • Мнения: 3 736
Преди няколко години имах съседи, които бяха решили, че всяка седмица трябва да правят купон. Звънях, правих забележки - намалят музиката, но продължават да викат, да се кикотят, от време на време усилват музиката за минута-две и пак намалят. Имаха и тъпанче, да приглася на чалгиите. На обща стена сме, чуваха се дори през стая. След два-три месеца вече ми падна пердето, потърсих домоуправителя и му казах, че вероятно кварталният ще се свърже с него, защото при следващия купон ще подам жалба. Ходих в близкото РПУ - обясниха ми къде да намеря кварталния и му посъветваха първо да "документирам" един-два купона с обаждане до 112. Признах им, че се притеснявам да звъня на спешния телефон, защото музиката не е усилена постоянно, а само за някакви минути. Опасявах се да не излезе, че напразно разигравам патрулката, ако уцелят момент, в който музиката не се чува, но ме успокоиха, че полицаите си знаят работата и шумът не е само музика. Естествено, не могат да им забранят да си говорят в дома си, но и няма да ги оставят да се надвикват.
До жалба така и не стигнах, защото следващ купон просто нямаше, сигурно домоуправителят се беше намесил. Какво им е говорил не зная, но явно хвана дикиш.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 20:41 от Дидичка

# 95
  • Мнения: 133
Оставям 2 (две), работещи хипотези, като първата не се нуждае от съдебен акт:

Протоколира се шума с протокол и подписи на присъстващите (напр. Управител и двама други съседи).
Този акт носите в кметството, отговарящо за вашият район. В голям процент, администрацията налага глоби. Да, за първо нарушение е малка, но, има дисциплиниращ ефект, а след това, става  и доста по солено.

Втора хипотеза:
Чл. 235. Наемателят на помещение в етажна собственост е длъжен да изпълнява наредбите по реда и управлението на етажната собственост. В противен случай той може да бъде изваден от наетото помещение и по искане на управата на етажната собственост.

Тук вече е необходим адвокат, който да изготви съдебните книжа и да ги представи надлежно в съда.

Има и други, но за там вече се изисква по-сериозен анализ на фактите.

За София, прочетете добре Наредбата за общественият ред- в сигнала до кметството или съответното полицейско управление, може да се заиграете с думи, като използва в помещението озвучителна система с големи мощности без да има осигурена необходимата звукоизолация и т.н.

За кучетата:
може да споменете на отворковците, които подмятат по Ваш адрес коментари, че ще сезирате БАБХ, да проверят нещо от това:

Чл. 34. (1) Не могат да се отглеждат кучета и котки в жилища в сграда - етажна собственост, на площ по-малка от:
1. за куче:
а) от малки породи до 10 кг - 6 кв. м;
б) за средни породи до 25 кг - минимум 8 кв. м;
в) за големи породи над 25 кг - минимум 10 кв. м;
2. за котка - минимум 6 кв. м.
(2) Площта се изчислява като обща с хората, живеещи в жилището.
(3) На кучета, които се отглеждат на открито, се осигурява подслон или къщичка, които ги защитават от неблагоприятни атмосферни условия.
(4) На кучета, които се отглеждат предимно вързани, се осигурява 5 метра тел (въже) за свободно движение, както и ежедневна разходка.


Чл. 35. (1) Собственикът на животно-компаньон взема мерки да не допуска животното само да напуска мястото на отглеждане, да навлиза в чужда собственост или на обществени места.
(2) Собственикът е длъжен да предотврати всяка проява на необоснована агресия на кучето, проявена на обществени места и при ситуации, застрашаващи живота или здравето на хора и животни.
(3) Собствениците на кучета са длъжни да не нарушават спокойствието и хигиенните условия на членовете на етажната собственост.

За начало, това са елементарни действия с които, може да пробвате да си помогнете.

Последна редакция: сб, 09 мар 2024, 21:32 от юрист

# 96
  • Мнения: 28
Юрист, благодаря за разясненията!

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 07:19 от Сладелина

# 97
  • Варна
  • Мнения: 36 705
Не сте с вързани ръце, но това си е изцяло ваш проблем. И ми се струва, че твърде много сте навлезли в клюкарските истории на входа.

# 98
  • Мнения: 28
Не сте с вързани ръце, но това си е изцяло ваш проблем. И ми се струва, че твърде много сте навлезли в клюкарските истории на входа.
В никакви клюкарски истории не съм се заплитала до сега просто, защото всичко, което искам да кажа на някой, го казвам директно, лице в лице и нямам нужда да си служа с други недостойни методи.
Колкото до това, че сме с вързани ръце и няма начин да сменим местоживеенето си, поне за сега, Вие няма как да сте в състояние да прецените, тъй като няма как да знаете в подробности целият ни живот, а и не е нужно. И да, проблема в тази връзка си е изцяло наш, тук сте права. Просто го вметнах като факт преди малко в коментара си .

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 08:03 от Сладелина

# 99
  • Мнения: 133
Понеже имаме дете, бебе,
 на годинка и месец и навсякъде ходи с проходилката. Каквото докопа от мебелите събаря. Всичко е на ламинат и тропа, когато паднат. Хайде, проходилката е с колела, които не шумят.

Килим няма да сложа, защото не може да се движи за момента по него.

Освен това, вика, плаче, смее се. Да му запуша ли устата с нещо??????

Но, признавам, че, докато ние нямахме дете, страничните шумове на чуждите ме дразнеха. Въпреки това, не съм правил проблеми на никого за това.

Говорим за дете до 3 г.  В по голяма възраст, вече идва ролята на родителите.

# 100
  • Мнения: 28
Цитат на: Mila1331 link=topic=1620602.msg47698672#msg47698672
[quote author=Mila1331 link=topic=1620602.msg47698672#msg47698672 date=1709557331
Сподели после за резултата.
Надявам се, че ще намерите цивилизовано решение на проблема.

Момичета, положението е "майка плаче". Ясно ми е вече, че цивилизовано решение не ще намерим.
Накратко какво се случва при нас:
От миналата събота през нощта до тази нощ включително, почти не сме спали нормално. Разбирайте през цялата нощ. Първите три дни от времето, за което споменах, бяха относително-поносими. В нощта на сряда срещу четвъртък, беше някакъв ужас - висок говор, смях непрекъснат до пет и половина сутринта, когато се развикахме, че вече така не може, в пет и трийсет, момчето се спря!!! Отново забележки и молби да престане да ни тормози и да ни остави да спим. За две нощи положението отново беше относително спокойно, в смисъл пак игра и говори, почти не се смя, но по-тихо. Тази нощ започна с игра, после се включи някакъв говор не знам дали от телевизор, беше поносимо. Викам си, ще слагам тапите за уши и ще се мъча да заспивам. Нервите ми вече са толкова опънати след този "нощен маратон" от девет нощи, че не мога да се отпусна да заспя. Как да ми се отпуснат нервите, като всяка нощ някой "играе по тях"?!
Тъкмо към пет часа сутринта вече задрямвам и през тапите си чувам рап!!!! Е, това вече беше последната капка на търпението ми. Сигурна съм, че когато майка му го пита , той и казва, че тихичко си е играл, тихичко музика си е слушал, ама пък ние интересно как ли така сме чули всичките му изпълнения , че пък и да спим не можем!!!!
Колкото и да се мъчим като хора да обясняваме, че никой няма право да безпокои съседите си през нощта, няма да намерим разбиране и някакво чувство за мярка, все пак.
Днес ще се обадя на моят съученик, за който споменах вече, че е квартален полицай, но на друг район, не на нашия. Дал ми е личният си номер, ще си позволя да го обезпокоя в неделя, защото ние вече наистина не можем да търпим. Вероятно ще се уговорим да се срещнем през седмицата и да решим какво да правим. Много дълго време търпяхме това безумие .
А между другото, миналата седмица срещнах случайно моя позната, с която не се бяхме виждали от години. Заговорихме се за това, онова, оплаках се какви проблеми имаме с новите си комшии и се оказа, че майката на младежа-притеснител, работи в една и съща дирекция като моята позната, само че  в друг отдел. Не знам до колко това би ми помогнало в случая.
Та така, момичета. Не знам какво ще стане , но мисля че бяхме достатъчно дъъъъълготърпеливи до сега.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 09:05 от Сладелина

# 101
  • Мнения: 9 887
Аз ти писах по-преди - направете си шумоизолация. В апартаментите е така. Ще почнете едно ходене по мъките, ще си скъсате нервите. И накрая - битият бит. Няма да ги изпъдят от дома им, отсега да си знаеш. И килим не искаш да сложиш дори, за да не се налага да го тупаш. Ами, тогава тъй ще е.
Или си сменете мястото за спане, да не е точно над неговата стая?

# 102
  • Мнения: 29 622
Ново строителство ли е?
Понеже в панелите пак се чува, но не е чак така.
Както писах, преди няколко години имаше един младеж под нас играеше нощем на игри на отворен прозорец в спалнята, но го чувахме, ако е отворен прозореца. Иначе почти не.

# 103
  • Мнения: 3 736
В темата се даде съвет как да се действа, но не, потребителката си знае нейното - оплаква се, лепи етикети кой какъв бил и вместо да действа по законов ред търси връзки в институциите. Какво ви грее къде работи съседката, ще напишете донос до шефа ли? Срамота.

# 104
  • Мнения: 28
Аз ти писах по-преди - направете си шумоизолация. В апартаментите е така. Ще почнете едно ходене по мъките, ще си скъсате нервите. И накрая - битият бит. Няма да ги изпъдят от дома им, отсега да си знаеш. И килим не искаш да сложиш дори, за да не се налага да го тупаш. Ами, тогава тъй ще е.
Или си сменете мястото за спане, да не е точно над неговата стая?

Нямаме намерение никаква шумоизолация да правим, от къде на къде, значи те ни безпокоят, ама ние да даваме пари за шумоизолация, да си разбиваме подовете и да правим всичко наново, няма как да се случи. Не съм имала намерение да гоня никого от дома му, криво сте ме разбрала. Също и за килима, моя работа си е дали ще сложа или няма да сложа. Колкото до това дали ще е тъй или няма да е тъй, Вие не сте в състояние да знаете това.
Благодаря Ви за мнението!

В темата се даде съвет как да се действа, но не, потребителката си знае нейното - оплаква се, лепи етикети кой какъв бил и вместо да действа по законов ред търси връзки в институциите. Какво ви грее къде работи съседката, ще напишете донос до шефа ли? Срамота.

Нито съм лепила етикети, нито съм казала някъде кой какъв бил, а ако започна да лепя етикети, ще ви “падне шапката“, гаранция Satisfied И нали точно връзката с институциите е действието по законовият ред. Съветът беше да потърся кварталният полицай, така че пак се изразявате неподготвена, без да сте прочела всичките коментари по темата.Не ме грее изобщо къде работи съседката ми, просто го споменах като факт, но отново съм криворазбрана. Колкото до това, че се оплаквам, бъдете сигурна, не на вас, а щом ви дразни това, че се оплаквам, просто подминете. Срамотата е за вас, защото пишете коментар без да имате основание да говорите по този начин, в случая. Но това си е ваш проблем, не мой. Бъдете здрава!


Ново строителство ли е?
Понеже в панелите пак се чува, но не е чак така.
Както писах, преди няколко години имаше един младеж под нас играеше нощем на игри на отворен прозорец в спалнята, но го чувахме, ако е отворен прозореца. Иначе почти не.

Строителството не е ново, старо е, тухла, блока е завършен като строеж през 1980-та година.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 14:52 от Сладелина

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт